Jakość towarów

Hipermarket budowlany od środka, facet patrzy się na półki z produktami - source: FLICKR.com by BigTallGuyDokonując oceny jakościowej możemy śmiało stwierdzić, że większość godnych uwagi towarów znajdziemy w małych sklepach i składach budowlanych. Większość małych sklepów dokłada wszelkich starań, by towary były dobre jakościowo, a klient miał możliwość jasnego wyboru pomiędzy produktami lepszej oraz gorszej jakości.

W większych marketach budowlanych również możemy znaleźć dobre jakościowo produkty, jednak największą uwagę zwraca się tam na konkurencyjną cenę. Warto pamiętać, że konkurencyjna cena towarów często wiąże się z ich gorszą jakością.

Tak więc w przeważającej większości przypadków małe sklepy budowlane oferują lepszej jakości produkty niż duże sieci marketów budowlanych.

Najciekawsze promocje w internecie - sprawdź ceny!

Dostępność towaru

Duże markety budowlane z definicji będą posiadały dużo szerszy asortyment produktów niż każdy z małych sklepików, czy niewielkich składów. Jest to po prostu związane z fizyczną wielkością sklepu.

Oczywiście istnieją liczne przypadki małych sklepów wyspecjalizowanych w bardzo wąskiej kategorii produktów. Takie sklepy posiadają zwykle dostęp praktycznie do wszystkich produktów w jakikolwiek związanych ze swoją wąską specjalizacją.Sklep typu DIY - z materiałami budowlanymi - source: FLICKR.com Tim Green aka atoach

Markety budowlane starają się poszerzać swoją ofertę o jak największą liczbę kategorii produktowych. Wybór w ramach jednej kategorii jest zwykle duży, ale nie ogromny. Markety starają się ukierunkować klientów na zakup z ograniczonej puli promowanych produktów. Dzięki temu mają możliwość składania dużych zamówień do producentów i osiągania znaczących efektów skali.

Lokalizacja sklepu/marketu budowlanego

Większe markety budowlane zlokalizowane są głównie w większych i średnich miastach. Jest to dość kłopotliwe dla osób, które mieszkają w niedużych miejscowościach i musiałyby dojeżdżać do dużych miast wiele kilometrów. Z kolei małe sklepy i składy budowlane znajdują się w niemal każdym małym i większym miasteczku. Jest to znaczne ułatwienie dla osób, które planują małe zakupy materiałów budowlanych i nie chcą tracić czasu na zbędne podróże.

Osoby które chcą dokonać zakupów w markecie budowlanym bez konieczności dojazdu, mogą skorzystać z oferty internetowej. Większość renomowanych marketów posiada własne strony www, na których możemy dokonać zakupów w szybki, a także bezpieczny sposób. Tego typu zakupy z roku na rok zyskują coraz większą popularność i są w szczególności polecane przez młodych klientów.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, o najlepszych sklepach internetowych związanych z branżą budowlaną, kliknij w ten artykuł.

Gdzie zatem robić zakupy – w dużym markecie czy małym sklepie budowlanym?

Wózem z narzędziami niezbędnymi do remonu - source: FreeDigitalPhotos.net By akeerisPodsumowując, zakupy w dużych marketach budowlanych opłacają się osobom chcącym poczynić pewne oszczędności i zakupić większą liczbę towarów. Owe oszczędności często nie idą w parze z jakością towarów, dlatego dużo osób decyduje się jedynie na zakupy prostych narzędzi i produktów budowlano remontowych (kleje, farby, wałki itp.). Jeśli chcemy zakupić dobre jakościowo płytki, meble, elementy wyposażenia wnętrz, lepiej udać się do małego sklepu, składu budowlanego, lub sklepu wyspecjalizowanego w danej kategorii produktów.

Zakupy w małym sklepie bądź składzie mogą być opłacalne w przypadku, gdy nasza lista zakupów jest ograniczona, a market budowlany znajduje się dość daleko. Małe składy i sklepy są łatwo dostępne, dzięki czemu jesteśmy w stanie ograniczyć koszty transportu, a co za tym idzie także sumaryczną cenę zakupów.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 65,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny