Z tekstu dowiesz się:

  • jakie zalety posiada markiza na okno dachowe,
  • dlaczego montaż markizy warto zaplanować już na etapie budowy domu,
  • jak zwiększyć komfort na poddaszu i wygodę obsługi za pomocą inteligentnych, nowoczesnych rozwiązań.

Nie zwlekaj z wyborem markiz na velux.pl do momentu, aż na poddaszu zrobi się naprawdę ciepło! Wybierz nowoczesny produkt VELUX z mechanizmem zdalnego sterowania – najlepiej zrobić to właśnie na etapie budowy i montażu okien.

Markiza na okno dachowe – największe zalety

Co to jest markiza? To rodzaj wyposażenia okna, montowany na jego zewnętrznej stronie. Jej cechą charakterystyczną jest przezroczysty materiał.. To znaczy, że codziennie masz doskonały widok na to, co za oknem, oraz naturalne światło na poddaszu. Czy to nie kusząca perspektywa?

Markizy do okien dachowych to także, a raczej przede wszystkim, niezawodny sposób na ochronę poddasza przed słońcem i upałem – ponieważ blokują promienie słońca, jeszcze zanim dotrą one do szyby. W przypadku produktu VELUX nagrzewanie pomieszczeń zmniejsza się w ten sposób o nawet 76%.

Jeśli doceniasz proste i trwałe rozwiązania, z pewnością ucieszy Cię też fakt, że markiza na okno dachowe jest łatwa w obsłudze i wytrzymała, dlatego będzie Ci służyć przez wiele lat.  Z powodzeniem zamontujesz ją samodzielnie od wewnątrz, bez konieczności wychodzenia na dach. Równie łatwo ją rozwiniesz, a w razie potrzeby – schowasz do eleganckiego kasetonu.

Co więcej, później możesz zamontować roletę wewnętrzną lub moskitierę na tym samym oknie, na którym masz już markizę. Takie połączenia sprawią, że zyskasz dodatkowe udogodnienia, takie jak zaciemnienie wnętrza i brak uciążliwych owadów.

Nowoczesne markizy na okna dachowe – kiedy warto je zamontować?

Na początku wspomnieliśmy o tym, że montaż markizy dobrze jest zaplanować już na etapie budowy domu. W ten sposób unikniesz inwazyjnych prac montażowych, jeśli zdecydujesz się na markizę elektryczną na velux.pl. Takie rozwiązanie wymaga bowiem doprowadzenia do okien specjalnego okablowania, które pozwoli na podłączenie okna do zasilania elektrycznego. O tym, dlaczego warto postawić na markizę z napędem elektrycznym, przeczytasz w dalszej części artykułu.

Jeżeli natomiast chcesz zamontować markizę, ale etap budowy masz już zamknięty, przed Tobą dwa wyjścia.

  • Markiza manualna – jej obsługa jest bardzo łatwa. Wystarczy, że otworzysz okno, obrócisz je o 180 stopni i przymocujesz markizę do dwóch haków po zewnętrznej stronie okna, w dolnej części – później możesz swobodnie je zamknąć. Również montaż modelu manualnego jest prosty i wygodny, wykonuje się go od wewnątrz.
  • Markiza z zasilaniem solarnym – jej bezinwazyjny montaż pozwala na oszczędność czasu i kosztów instalacji elektrycznej. Dodatkowo to świetne rozwiązanie dla osób, które mają na uwadze kwestię ekologicznego podejścia do życia.

Jeśli chodzi o cenę markizy, manualna i elektryczna są tańsze niż wersja solarna – ale za to ta ostatnia w dłuższej perspektywie gwarantuje oszczędność energii. Wybór należy do Ciebie!

Markiza elektryczna lub solarna – komfort na poddaszu i wygoda obsługi

Napęd do markizy, niezależnie od źródła zasilania, gwarantuje Ci niesamowitą wygodę obsługi – zdalne sterowanie! Wizualnie markizy elektryczne od klasycznych różni to, że te pierwsze posiadają prowadnice, po których mogą się poruszać. Aby je opuścić, wystarczy skorzystać z przycisku zamontowanego na ścianie. Markiza elektryczna lub solarna to zatem ogromna wygoda, a także praktyczne rozwiązanie tam, gdzie okno dachowe znajduje się wysoko, przez co ręczna obsługa markiz byłaby utrudniona.

Jeśli marzy Ci się domowy komfort w najnowocześniejszym wydaniu, skorzystaj także z inteligentnego systemu VELUX ACTIVE. Zadba on o klimat na Twoim poddaszu poprzez automatyczne opuszczanie i podnoszenie markiz (oraz rolet wewnętrznych lub zewnętrznych, jeśli je zamontujesz), a także otwarcie lub zamknięcie okien dachowych dokładnie wtedy, kiedy to potrzebne. System posiada specjalne czujniki, które kontrolują temperaturę, wilgotność oraz jakość powietrza na Twoim poddaszu. Pobiera też informacje z pobliskich stacji pogodowych, co pozwala mu przewidzieć zbliżającą się ulewę czy falę gorąca. Na tej podstawie zamyka i otwiera okno, a także podnosi lub opuszcza markizy i rolety.

Systemem VELUX ACTIVE – a tym samym markizą, oknem czy roletą – możesz też sterować za pomocą aplikacji w Twoim telefonie, co jest jego dodatkowym atutem.

Wyobraź sobie, że budzisz się rano. Jeszcze zanim wstaniesz, kilkoma kliknięciami w Twoim telefonie zasłaniasz markizę, otwierasz okno i cieszysz się świeżym powietrzem, łagodnym słońcem oraz idealną temperaturą na poddaszu. Tak właśnie powinna wyglądać przyszłość, którą z rozwiązaniami VELUX już dziś masz na wyciągnięcie ręki.

artykuł partnera

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 60,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły