1. Jak zbudowana jest maszyna do cięcia styropianu?

2. Sprzęt do cięcia styropianu - najważniejsze cechy

3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszyny do termicznego cięcia styropianu?

Jak zbudowana jest maszyna do cięcia styropianu?

Styropian jest materiałem bardzo wszechstronnym, a w dużej ilości używa się go szczególnie w systemach dociepleń budynków. W takiej sytuacji - jak i wielu innych - często występuje potrzeba precyzyjnego docięcia kawałka materiału z większego arkusza. Ponieważ jednak składa się on z wielu malutkich kuleczek, cięcie styropianu w tradycyjny sposób raczej nie pozwoli nam na uzyskanie czystej linii. W tym celu wykorzystuje się specjalne maszyny, które umożliwiają cięcie przy pomocy noża o podwyższonej temperaturze. Dzięki temu styropian ulega topnieniu w miejscu cięcia, co umożliwia uzyskania jednolitej, gładkiej krawędzi.

Sprzęt do cięcia styropianu - najważniejsze cechy

Dobra maszyna do cięcia styropianu musi posiadać szereg określonych cech. Przede wszystkim powinniśmy mieć możliwość regulacji, jaka jest grubość cięcia, a także pod jakim kątem ono nastąpi. Urządzenia do zastosowania profesjonalnego pozwolą nam także na cięcie w pionie oraz w poziomie, co jest szczególnie przydatne przy docieplaniu budynków o niestandardowych wymiarach lub kształcie. U osób, które oczekują większej różnorodności najlepiej sprawdzi się przecinarka umożliwiająca wycinanie dowolnych kształtów, jak na przykład kółka czy też inne figury.

Istotnym aspektem każdej maszyny do styropianu jest także zasilanie. Jeżeli planujemy ciąć pojedyncze arkusze o średniej grubości, z powodzeniem wystarczy nam urządzenie o mocy do 150 W. W przypadku większych lub bardziej specyficznych projektów lepszym wyborem będzie przecinarka o większej mocy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszyny do termicznego cięcia styropianu?

Poszukując idealnej maszyny do cięcia styropianu powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, czego oczekujemy od urządzenia. Sprzęt przeznaczony do prac budowlanych będzie siłą rzeczy posiadał zupełnie inną specyfikację, niż ten wykorzystywany przy wytwarzaniu sztukaterii lub innych drobnych elementów. Gdy określimy już nasze potrzeby, kolejnym etapem powinien być wybór producenta oraz upewnienie się, że w razie potrzeby będziemy mogli łatwo skorzystać z serwisu oraz rynku części zamiennych.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej