Preppy

Dlaczego warto mieć materac medyczny?

Materac medyczny – co to?

Materac medyczny jest zwany również materacem rehabilitacyjnym albo ortopedycznym. To wysokiej jakości produkt, jaki przeznaczony jest do… zadań specjalnych. Dzięki takiemu materacowi można bowiem skutecznie zniwelować problemy z kręgosłupem, a także zapewnić przyjemny sen alergikom.

Materace medyczne testowane są przez grupę specjalistów – a więc, muszą przejść przez szereg bardzo restrykcyjnych badań, aby w ogóle mogły nazywać się „medycznymi”. Śpiąc na tego typu materacu można zapewnić sobie wysoki komfort snu oraz pełną regenerację mięśni – zwłaszcza podczas rehabilitacji.

Pamiętaj o tym, że materac będzie „medyczny” wówczas wtedy, gdy opatrzony zostanie odpowiednim certyfikatem jakości oraz otrzyma pozytywną opinię ośrodków rehabilitacyjnych! Jeżeli materac będzie posiadał taki certyfikat oznaczać to będzie, że został on zbadany zarówno pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia, jak i dobrego wpływu na stan użytkującej go osoby.

Materace

(Materac SleepMed Comfort –składa się z aż 2 warstw pianki wysokoplastycznej VPPHR z technologią Airforce oraz 1 warstwy pianki termoelastycznej VitaRest. Takiego rodzaju materac posiada 4 strefy twardości, zapewniając wysokie uczucie komfortu.)

Zalety materaca medycznego

Materace medyczne posiadają bardzo wiele plusów. Co zyskasz, kupując taki materac?

 1. Wygodę i komfort użytkowania materaca.
 2. Prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu dzięki materacowi.
 3. Idealne dopasowanie materaca do krzywizn ciała.
 4. Zdrowie mięśni i stawów dzięki spaniu na materacu medycznym.
 5. Zachowanie prawidłowego przepływu krwi i zmniejszenie ryzyka pobudki w złym stanie fizycznym.
 6. Uśmierzenie bólu podczas poważnych chorób i schorzeń kręgosłupa.

Polecane materace do spania - sprawdź ceny!

Rodzaje materaców medycznych

Jak dzielą się materace medyczne?

W zależności od przeznaczenia, materace medyczne można podzielić na kilka rodzajów. Wśród nich wyróżnić można trzy najważniejsze:

 • materace rehabilitacyjne – zwane ortopedycznymi. To idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają problemy z kręgosłupem (np. ból pleców albo poważne zwyrodnienia). Dzięki tego typu materacom dasz mięśniom odpocząć, a także odciążysz stawy i kręgosłup. Materace rehabilitacyjne zadbają o podparcie sylwetki i dostosują się do całego ciała. Dzięki temu, mięśnie rozluźnią się i po przespanej nocy nie odczujesz… zdrętwienia.  W takich materacach zazwyczaj stosuje się 7 stref twardości – właśnie one wpływają na odpowiednie wsparcie sylwetki. Materace rehabilitacyjne wysokiej jakości znajdziesz tutaj: https://www.sleepmed.pl/

Dlaczego piankowe materace

(7 stref twardości materaca zapewni stabilne podparcie dla każdej części ciała.)

 • materace przeciwodleżynowe – ten model materaców medycznych przeznaczony jest dla ludzi chorych, spędzających większość dnia w łóżku. Wówczas dużym problemem stają się dla nich… odleżyny– powstając tam, gdzie jest największy nacisk na ciele. Kiedy tak się dzieje, krew słabiej krąży i pojawia się w danym miejscu spory obrzęk, będący bolesnym i dość poważnym problemem. Warto zainwestować w tego typu materac zwłaszcza, gdy np. mamy problem z poruszaniem się bądź chcemy pomóc starszej osobie, która ma problem ze wstawaniem z łóżka.
 • materace dla alergików – to właściwość materacy medycznych. Dzięki tego typu produktowi alergicy będą mogli spać przyjemnie i spokojnie. Nie będzie też dokuczał im katar sienny. Jeżeli masz problem z wrażliwą skórą, która łatwo się podrażnia, warto będzie zainwestować w tego typu materac. Oprócz właściwości antybakteryjnych i łatwego czyszczenia tych materacy, zapewniają one… dobrą cyrkulację powietrza. A to dla alergików również bardzo pożądana cecha!

Materac hybrid

(Materac SleepMed HybridPremium –składa się z aż 7-strefowego wkładu kieszeniowego i 2-ch warstw pianki wysokoplastycznej VPPHR. Całość uzupełniona zostało o warstwę pianki termoelastycznej VitaRest oraz piankę FlexiFoam z technologią Airforce po bokach. Taka technologia zapewni alergikom spokojny i komfortowy sen.)

Czy warto kupić materac medyczny?

Oczywiście, że tak! Za jego pomocą można bowiem:

 • ulżyć sobie w chorobie czy alergii,
 • pomóc w rehabilitacji ciała np. po wypadku,
 • zapobiec poważnym schorzeniom,
 • komfortowo spędzić w nim całą noc,

Dzięki materacowi medycznemu pozbędziesz się także uporczywego bólu pleców bądź unikniesz go w przyszłości. Mało tego, inwestując w wysokiej jakości materac medyczny zapewnisz sobie odpowiednią … higienę snu. Materace wyróżniają się bowiem doskonałą wentylacją i właściwościami antybakteryjnymi, co sprzyja szczególnie alergikom i osobom borykającym się z problemami wrażliwej skóry. A więc, materac medyczny zagwarantuje zdrowy i spokojny sen… każdemu!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny