Oto dlaczego warto troszczyć się o sen nastolatka

Rozwijająca się anatomia młodych osób pozwala im na wiele. W okresie dojrzewania nastolatkowie nie przejmują się niewygodną pozycją w trakcie snu, czy siedzeniem godzinami przed komputerem. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli nie zatroszczymy się na etapie bardzo intensywnych zmian anatomicznych o odpowiednie podparcie w trakcie snu, szybko odbije się to na problemach z kręgosłupem i jakością snu. Jakkolwiek ta pierwsza kwestia powinna budzić niepokój rodzica, ta druga związana powinna być wręcz z trwogą. Sen jest szalenie potrzebny osobie dorastającej – to w jego trakcie dochodzi do swoistego resetu, konsolidacji śladu pamięciowego, a także regulowania procesów związanych z hormonami. Jeśli więc dziecko będzie spać w sposób, który nie będzie sprzyjać zdrowemu, skutecznemu wysypianiu się, szybko odbije się to na kondycji psychicznej. Co więcej, gorszej regeneracji, mniejszej efektywności, pogorszeniu się umiejętności kognitywnych – co może oznaczać gorsze rezultaty w nauce, a także wiele innych nieprzyjemnych konsekwencji. Niestety, dobór materaca dla młodej osoby jest bardzo trudny. Na szczęście z naszymi poradami z pewnością dasz sobie z tym radę!

Materac młodzieżowy – jaki będzie pasował do pokoju nastolatka?
Materac młodzieżowy – jaki będzie pasował do pokoju nastolatka?

Sposób na zdrowy sen w przypadku młodej osoby – jaki materac będzie najlepszym wsparciem dla wypoczynku?

Nowoczesne materace wyposażone są w konstrukcje, które odpowiadają na potrzeby ciała młodej osoby. Ten segment rynku wypełniony jest propozycjami wykonanymi z pianki. Tego typu materace znakomicie dopasowują swoją powierzchnię do kształtu ciała użytkownika. W przypadku materacy młodzieżowych warto zwracać uwagę na to, by piankowa konstrukcja szła w parze z właściwościami antyalergicznymi. Niestety, ogromna część młodych ludzi cierpi z powodu różnych alergii, a często problemy te nie są do końca zdiagnozowane. Nawet jeśli uda się zidentyfikować problem, znieczulanie trwa latami – zawsze warto ograniczyć wpływ grzybów, bakterii i alergenów na nastolatka. Materac dla osoby młodej powinien posiadać kilka stref twardości – np. siedem, jak ma to miejsce w przypadku znanych modeli marki Hilding, do których należy materac Funky dostępny na abcsnu.pl. Jest to bardzo ciekawy produkt, któremu warto przyjrzeć się bliżej. W jego przypadku wykorzystano mieszankę aż dwóch pianek – twardej i średnio-twardej pianki Flexifoam. Taka kompozycja przekłada się na to, że materac Funky zapewnia znakomite podparcie dla ciała osoby leżącej, można także dostosować jego poziom twardości do aktualnych potrzeb leżącego. Jak to działa? Bardzo prosto – materac Hilding Funky to materac odwracalny. Z jednej strony zapewnia więc on inną twardość niż z drugiej. To zabieg, który zdecydowanie przekłada się na atrakcyjność tego modelu. Przypomnijmy, że okres dojrzewania wiąże się z istotnymi zmianami dla anatomii młodej osoby. Skoro ona się zmienia, jej potrzeby także. Dlatego, kiedy jedna część materaca przestanie spełniać te potrzeby, będzie można materac odwrócić i wypoczywać na drugiej jego stronie. Nowoczesny materac młodzieżowy dostępny na abcsnu.pl to więc dosyć skomplikowana konstrukcja. Jeśli poszukujesz modelu, który dostosowany jest do potrzeb młodej osoby, warto przyjrzeć się także modelowi Hilding Breakdance dostępnemu pod linkiem – https://abcsnu.pl/materace-mlodziezowe/52-251-materac-hilding-breakdance.

Dlaczego warto stawiać na materace Hilding?

Kiedy mowa jest o nowoczesnych, sprzyjających zdrowiu i niesamowicie ergonomicznych materacach, nie można nie wymienić jednego z liderów rynkowych. Szczególnie że marka Hilding Anders, która działa na rynku od ponad 80 lat, zrobiła wiele, by standard snu młodych osób wzrósł i dorównał wygodzie, higienie i mikroklimatowi, który oferowany jest dorosłym. Filozofia marki Hilding opiera się na dostarczaniu zdrowego snu każdemu – niezależnie od jego wieku, masy ciała, wzrostu, czy potrzeb. Dlatego w ofercie Hilding znajdziemy szeroki przegląd produktów o bardzo różnych parametrach. Firma ta dostarcza wysokiej klasy materace sprężynowe, piankowe, hybrydowe, a także akcesoria – poduszki i stelaże. Wszystkie produkty Hilding Anders opracowywane są zgodnie z nowoczesnymi standardami jakości w laboratorium Sleep Lab, gdzie rodzą się niespotykane dotąd innowacje. Sukces Hilding Anders ma silne naukowe podstawy.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej