Jak wybrać materac? Dobieramy twardość materaca, rodzaj i inne parametry

Wybór odpowiedniego materaca do spania nie jest rzeczą prostą. Musimy pamiętać, że w łóżku spędzamy ok. 30% swojego życia, a komfort snu przełoży się na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Zatem warto zapoznać się ze specyfiką materacy sypialnych i wybrać konstrukcję, która będzie najlepiej dopasowana do naszych indywidualnych uwarunkowań oraz oczekiwań.

Jeżeli chcesz sprawdzić, jakie są ceny materacy do łóżek, kliknij i skorzystaj z tego kalkulatora.

Jaki materac wybrać do łóżka?

Dlaczego warto wybrać łóżko z materacem zamiast wersalki?

Dobrze dobrany materac w znaczącym stopniu wpływa na komfort naszego wypoczynku. Jego twardość powinna być odpowiednio dopasowana do wagi użytkownika. Dzięki temu nasz kręgosłup będzie znajdował się w najkorzystniejszej pozycji.

Tymczasem, niemal wszystkie wersalki czy sofy są bardzo twarde (dostosowane do siedzenia, a nie leżenia). W związku z tym nasz kręgosłup będzie przybierał nieprawidłową pozycję podczas snu. To z kolei może prowadzić do bólu pleców, poczucia dyskomfortu, trudności z zasypianiem, a nawet do trwałych skrzywień kręgosłupa. Zbyt duża twardość wiąże się także z uciskaniem tętnicy biodrowej, co jest szczególnie niewskazane w przypadku dzieci, osób starszych oraz dla ludzi, którzy mają problemy z krążeniem krwi.

Rodzaje materaców - jaki materac wybrać do spania?

W ofertach handlowych znajdziemy sześć typów materaców, które zasługują na naszą uwagę. Każdy z nich odznacza się odmienną gamą zalet i wad. Zobacz więc, jaki materac będzie się nadawał na stelaż Twojego łóżka.

Materace bonnellowe (sprężynowe)

Materace spręynowe cieszą się dużą popularnością i łączą w sobie funkcjonalność oraz najniższą cenę. Materace bonnellowe są dość twarde, dlatego nadają się dla osób o masie powyżej 60 kg. Ich dużą zaletą jest także wysoka żywotność – dobrze dobrany materac bonnellowy będzie rozwiązaniem na długie lata. Niestety tego typu konstrukcje słabo dopasowują się do krzywizn anatomicznych kształtu ciała, a przez sprężyny są mniej wygodne. Nie jest to też rozwiązanie polecane do łóżka małżeńskiego. Materac bonnellowy ulega zjawisku falowania i każda zmiana pozycji drugiej osoby będzie silnie odczuwana.

Materace lateksowe

Lateksowe materace przeważnie są tworzone z syntetycznego kauczuku.  Zapewniają bardzo dobre dopasowanie do krzywizn anatomicznych ciała i są produktami o wysokim komforcie użytkowym. Posiadają różne stopnie twardości, dzięki czemu nadają się dla osób o różnej wadze. Materac lateksowy nie przyciąga kurzu i jest bardzo łatwy do utrzymania w czystości. Jego wadą z pewnością jest dość wysoka cena oraz niska żywotność. Gorsze jakościowo materace lateksowe mogą szybko popękać lub pokruszyć pod wpływem promieni słonecznych. Lateks nie przepuszcza wilgoci, a w związku z tym nie nadaje się do wilgotnych pomieszczeń (ryzyko powstania groźnej dla zdrowia pleśni). Tego typu produkty są też odradzane w przypadku tendencji do alergii.

Materace piankowe

Są one coraz bardziej popularne, wygodne i stosunkowo niedrogie. Materace piankowe łączą te wszystkie zalety w jednym. Z uwagi na brak sprężyn materac piankowy jest idealny dla osób z problemami z kręgosłupem.

Jaki materac wybrać do spania? Rodzaje, twardość, opinie o materacach 2

Materace kieszeniowe

Kieszeniowe materace nieco przypominają tradycyjne produkty bonnellowe, jednak są znacznie bardziej funkcjonalne. Każda ze sprężyn materaca znajduje się w oddzielnej, materiałowej kieszeni i pracuje niezależnie od pozostałych. Dzięki temu materac nie podlega silnemu zjawisku falowania, a jednocześnie jest bardzo wygodny. Twardość tego materaca zależy od typu obłożenia. Przeważnie jest to kokos (materac twardy) bądź pianka poliuretanowa (materac miękki). Warto pamiętać, że materace kieszeniowe odznaczają się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Są nieco droższe od produktów bonnellowych, jednak zapewniają znacznie większy komfort użytkowy. Ich podstawową wadą jest niski poziom higieny. Tego typu produkty są trudne do czyszczenia, a w środek kieszeni często przedostaje się kurz i pot. W związku z tym, materac kieszeniowy nie jest polecany dla osób uczulonych na roztocza.

Materace termoelastyczne

Materace termoelstyczne są bardzo dobre jakościowo i zapewniają wysoki komfort snu. Składają się z pianki termo elastycznej, która optymalnie dopasowuje się do sylwetki naszego ciała i umożliwia efektywną regeneracje całego organizmu. Tego typu konstrukcje są szczególnie polecane dla osób, które mają problemy z krążeniem. Produkt likwiduje problem nacisku na tętnice biodrową – a tym samym ułatwia krążenie w dolnej partii ciała. Warto wiedzieć, iż materac termo elastyczny zapewnia najlepsze dopasowanie do krzywizn anatomicznych ciała i jest bardzo żywotny. Wadą takiego rozwiązania jest możliwość gromadzenia kurzu oraz potu (zalecane jest częste pranie pokrowca). Dodatkową, istotną niedogodnością jest wysoka cena. Materac termo elastyczny może być nawet kilkukrotnie droższy niż jego bonnellowe odpowiedniki o tych samych rozmiarach.

Materace wysokoelastyczne

Wysokoelastyczne materace tworzone z nowoczesnego hydro lateksu. Posiadają wszystkie właściwości materacy lateksowych, a dodatkowo są odporne na działanie wilgoci i nie powodują alergii. Dzięki wysoko elastycznej piance możemy dopasować materac do wagi każdego użytkownika. Tego typu produkty posiadają twardość od H1 (bardzo miękki) do H4 (twardy). Dodatkową zaletą jest wysoka żywotność oraz stosunkowo atrakcyjna cena (w porównaniu z materacami lateksowymi). Pianka wysoko elastyczna doskonale dopasowuje się do wagi użytkownika i jest szczególnie polecana dla dzieci oraz osób starszych. Materac wysoko elastyczny będzie bardzo wygodny, a jednocześnie stanowi dobrą podporę dla całego ciała. Dzięki temu nasz kręgosłup znajduje się w zdrowej pozycji, a żyły tętnicze nie są uciskane. Wypoczynek na materacu wysoko elastycznym minimalizuje ryzyko drętwienia mięśni, bólu oraz powstania skrzywień kręgosłupa. Jedyną wadą materacy wysoko elastycznych jest możliwość akumulacji kurzu i potu, która wymusza konieczność częstego prania pokrowca.

Najlepsze łóżka w ofertach promocyjnych - sprawdź ceny!

Materace żelowe

Obecnie mało znane rozwiązanie. Materac żelowy może posiadać dowolną twardość i można go dostosować dla każdego użytkownika. Żel zapewnia optymalne dopasowanie do krzywizn anatomicznych ciała. Dodatkowym atutem jest fakt, iż tego typu materace szybko wychładzają przegrzane ciało, a w czasie snu utrzymują stałą temperaturę. Komfort wypoczynku jest zbliżony do materacy termo elastycznych. Jedyną niedogodnością jest bardzo wysoka cena oraz trudna dostępność tego typu produktów.

Twardość materaca - co będzie dla mnie dobre?

Pamiętajmy, że każdy materac (niezależnie od typu czy specyfikacji) powinien być odpowiednio dobrany do wagi ciała użytkownika. Im osoba jest cięższa, tym materac powinien być twardszy. Najczęściej przyjmuje się, że:

 • H1 – to materac bardzo miękki. Według wielu fachowców nie stanowi odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa. Twardość H1 stosuje się jedynie w niektórych materacach wielostrefowych (gdzie każda strefa materaca posiada odrębny stopień twardości).
 • H2 – materac miękki, szczególnie doceniany przez kobiety i dzieci. Twardość H2 zaleca się osobom o wadze do 80kg.
 • H3 – to materace dość twarde. Taką twardość poleca się osobom ważącym od 80 do 100kg. Osoby lżejsze mogą nie czuć się dobrze na materacu o tej twardości, a ich komfort snu będzie znacznie niższy.
 • H4 – materace twarde, nadające się wyłącznie dla osób ciężkich. Optymalna waga użytkownika powinna przekraczać 100kg.
 • H5 – materac bardzo twardy (najczęściej z włókna kokosowego). Niezbyt często spotykany w ofertach handlowych i polecany wyłącznie dla osób bardzo ciężkich.

Jaki materac wybrać do spania? Rodzaje, twardość, opinie o materacach 3

Pamiętajmy, iż powyższe wskazania są dość orientacyjne. Najlepiej będzie osobiście dobrać twardość materaca. Najprostszym sposobem jest położenie się na materacu (na wznak) i poproszenie drugiej osoby o włożenie ręki pod nasze plecy, pod częścią lędźwiową. Jeżeli pomiędzy plecami i materacem jest bardzo dużo miejsca, a dłoń swobodnie wchodzi to znaczy, że materac jest dla nas zbyt twardy. Jeśli nasz pomocnik nie może włożyć dłoni – będzie to znak, że materac jest zbyt miękki. Z kolei jeśli dłoń wchodzi ciężko między plecy a materac nie mając praktycznie wolnej przestrzeni – to oznaka, że twardość materaca jest dla nas odpowiednia.

Jaki materac kupić? Twardy czy miękki? Strefy twardości materaca

Niektóre, dobre jakościowo materace zostają wyposażone w kilka stref twardości, które powinny zwiększać komfort snu. W praktyce okazuje się, iż śpimy w różnych pozycjach, a strefy spełniają jedynie drugorzędną rolę. Jeśli jednak zdecydujemy się na tego typu rozwiązanie, lepiej będzie kupić materac o jak największej liczbie stref (przynajmniej 7). Dzięki temu komfort snu będzie faktycznie odczuwalny, a materac umożliwi odpowiednie dopasowanie do krzywizn anatomicznych ciała.

Jaki materac do łóżka dwuosobowego - 160x200 czy 140x200? A może większy?

Wybór materaca do łóżka dwuosobowego może nie być taki prosty. Szczególnym utrudnieniem może być duża dysproporcja wagowa pomiędzy użytkownikami. Możemy wtedy zainwestować w dobry jakościowo materac z pianki wysokoelastycznej lub termoelastyczny. Owe produkty dobrze dopasowują się do sylwetki i wagi użytkowników, jak również zapewniają więcej punktów podparcia.

Niestety czasem nie będziemy w stanie wybrać jednego materaca, który optymalnie dopasuje się do wymagań oraz preferencji dwóch osób. W tym wypadku najlepiej będzie kupić dwa oddzielne materace o różnym stopniu twardości. Pamiętajmy jedynie, by ich rozmiar i sposób obszycia był dokładnie taki sam. Dzięki zastosowaniu dwóch materacy wyeliminujemy zjawisko falowania i poprawimy komfort snu obojga użytkowników.

Dobry pokrowiec na materac

Pokrowiec jest ostatnim elementem, na który musimy zwrócić uwagę podczas wyboru materaca. Pamiętajmy, iż żaden materac nie nadaje się do prania – możemy go co najwyżej przeczyszczać. Rodzi to konieczność wyboru dobrego jakościowo pokrowca, który będzie łatwy w praniu i zapewni wysoką higienę. Najlepszym rozwiązaniem będą pokrowce z bawełny, poliestru oraz wiskozy. Owe tkaniny nadają się do prania w pralce i odznaczają się łatwością utrzymania w czystości. W ofertach handlowych spotykamy też pokrowce typu „lato zima”. Na stronie zimowej przeważnie znajduje się ciepła wełna, z kolei na stronie letniej przewiewna tkanina syntetyczna. Takie rozwiązanie może i będzie bardziej komfortowe, jednak pokrowiec typu „lato zima” nie nadaje się do prania. W związku z tym będzie mało higieniczny i niepolecany dla osób ze skłonnością do alergii.

Jaki materac jest dobry na łóżko?

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, jaki materac wybrać. Wszystko zależy od naszego budżetu oraz wymagań. Nie polecamy zakupów przez Internet. Znacznie lepiej będzie pójść do sklepu i osobiście przetestować każdy model. Warto poleżeć na materacu przez kilka minut bowiem dzięki temu zobaczymy, czy nasze mięśnie się rozluźniają.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są materace kieszeniowe, które stanowią połączenie atrakcyjnej ceny, żywotności oraz dużego komfortu użytkowego. Jest to najbardziej popularne rozwiązanie, które stosujemy zarówno w domach jak i hotelach. Dobrze dopasowany materac kieszeniowy będzie komfortowym rozwiązaniem na wiele długich lat. Jednak, jeśli szukamy produktów z wyższej półki, możemy sięgnąć po materace z lateksu, materace piankowe bądź wypełnienia żelowego. Tego typu produkty zapewniają największy komfort i skracają czas regeneracji całego ciała. Dobre jakościowo materace termoelastyczne, żelowe oraz wysoko elastyczne posiadają długi okres gwarancyjny. Dzięki temu stają się wielosezonowym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie najwyższy komfort wypoczynku.

Pamiętajmy, że każdy materac powinien być do nas dopasowany pod względem twardości. Najczęściej kupowane są produkty o twardości H2 – dostosowane dla użytkowników o wadze do 80 kg. Konstrukcje twardsze powinny być użytkowane przez osoby cięższe (z wykluczeniem osób starszych). Sędziwi użytkownicy powinni posiadać stosunkowo miękkie materace, które nie będą nadmiernie uciskały żył ani wywoływały drętwienia mięśni. W tym przypadku zaleca się stosowanie materaców z wyższej półki cenowej, które pomimo swojej miękkiej struktury będą utrzymywać kręgosłup w optymalnej pozycji.

Warto też pamiętać, że materace dla dzieci mają zupełnie inne kryteria doboru.

Ocena: 4,5/5 (głosów 21)
, aktualizacja 11 czerwca 2019
Zobacz cenniki usług powiązanych z tym artykułem
Komentarze (69)
 • 04 stycznia 2016 02:01 - monika_ratownika napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Po długich i żmudnych remontach starego domu, dzięki pomocy różnych portali min. kb.pl przyszedł czas na upragnioną przeze mnie sypialnię! Tak więc wraz z narzeczonym zakupiłam wspaniały materac. Wygodny, wystarczająco miękki i w dotyku delikatny! Ofert w sieci jest pełno, i wszystkie niby najlepsze, ale szukając długo udało mi się odnaleźć dla mnie ten najlepszy:) firma nie dosyć, że ma szeroki wybór, to jeszcze ceny adekwatne do jakości. Jestem zadowolona z wyboru. Teraz znów chwila przerwy (trzeba gotówkę nazbierać) i będzie czas na remont poddasza. Myślę, że to dopiero będzie wyzwanie.... ale liczę na pomoc fachowców w sieci - Monika

 • 26 stycznia 2016 06:01 - Doria24 napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Wybór materaca to wyzwanie, ale imwielka przygoda. Sieć oczywiście oferuje duuuuży wybór, z suchymi informacjami. Niestety, ale często informacje są nierzetelene. Dlatego radzę szukać najpierw blogów branżowych, informacji na FB, a potem stacjonarnego sklepu. I to takiego, który specjalizuje się w branży, a pracownicy to pasjonaci. Oczywiście zarezerwować sobie duuużo czasu na rozmowę, przymierzanie się. To nie boli, a pozwala dobrze profesjonaliście dobrać Wam materac. Uważać, jeżeli dla sprzedawcy wysoka cena oznacza idealne remedium na nasze bolączki. Oczywiście większość drogich materacy to produkty wysokiej jakości, efekt najnowszych badań i zdobyczy technologii, ale czasami człowiek jest tak zbudowany, że starsza technologia mu bardziej służy. I nie materaców dożywotnich. Gwarancje to chwyty marketingowe, które mają nam zamydlić oczy, że ten jest najlepszy. Jako fachowcy w temacie zapraszamy na nasz profil oraz na naszą stronę a przede wszystkim do kontaktu na żywo.

 • 25 lutego 2016 07:02 - Jasi_ek napisał(a) ocena: 1 głosowało: 1

  Szkoda, ze artykuł nie podpowiada jak kupić materac dla osoby starszej, bo często się zdarza, że w tym przypadku potrzebna jest największa pomoc.

 • 02 stycznia 2017 07:01 - werkyz napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Ja polecam materac lateksowy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Osobiście kupowałam oba na:

 • 08 lutego 2017 03:02 - Matinee.pl napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Nie zgodzimy się z argumentem, że nie powinno się dokonywać zakupu materaca przez Internet. Powód jest bardzo prosty. Leżąc przez kilka minut na materacu w sklepie stacjonarnym nie jesteście w stanie określić, czy materac jest wygodny. Nie oddaje to całej nocy snu.

  Kupując przez internet cena jest niższa, a możliwość testowania nawet do 45 dni.

 • 16 lutego 2017 12:02 - SebastianOO napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Nie zdawałem sobie sprawy, że wybór dobrego materaca jest aż tak trudny. Zrobiłem najpierw dobry research sam, ale i tak najlepiej pomogli mi doradcy , u których dostałem najatrakcyjniejszą propozycję. Wybrałem model Lotos, który jest idealnie dopasowany do mojego wzrostu, wagi i preferencji użytkowania :)

 • 17 kwietnia 2017 07:04 - bob_budowniczy napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Ja czytałem parę rankinków i ten aurora z janapolu miał dobr wyniki więc zacząłem coś więcej o nim szperać, w końcu w krodi go znalazłem za dobre pieniądze i super spełnia swoje zadanie, bardzo wygodnie się na nim śpi, te dwie pianki solidnie wykonują całą robotę dla komfortu i myślę, że w takiej półce cenowej około tysiąca nie znajdzie się lepszego materaca

 • 16 maja 2017 05:05 - Maciej_kot napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  My po narodzinach córki postanowiliśmy wymienić materac na nowy i wybór padł ponownie na materace Koło, tym razem na materac Czwarte Ogniwo, które wykonane jest z pianki lateksoidalnej, ponieważ jest to pianka bezpieczna dla noworodków. Materac jest bardzo wygodny i doskonale oddycha. Wszystkim polecam.

 • 07 czerwca 2017 02:06 - SebastianOO napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Wg mnie materace lateksowe sa najwygodniejsze, ale wiadomo, kazdy lubi spac inaczej :) Swoj wybieralem w meble marzenie i swietnie mi sie.

 • 15 lipca 2017 12:07 - Obelin napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Poza dobrej jakości materacem mam również ochraniacz na materac aerosleep żeby dziecko nie stykało się z materacem, w którym gromadzi się przecież wiele bakterii i alergenów

 • 19 sierpnia 2017 07:08 - PlantPur napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Wybierając materaca nie jest łatwą decyzją. Powinno się kupić materac dopasowany indywidualnie do jego użytkownika. Taki komfort zapewnia materac z pianki termoelastycznej, który idealnie dopasowuje się do kształtu ciałą użytkownika. Materac powinien być też bezpieczny i nie wydzielać toksycznych substancji, czyli być ekologiczny. Gdy stworzymy sobie takie zdrowe miejsce do spania, sen będzie komfortowy i zapełni pełną regenerację.

  materace PlantPur

 • 20 sierpnia 2017 01:08 - Koli napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Dobrze autor napisał, że piankowe materace są dobre dla osob z problemami z kręgosłupem. Borykam się z bólem pleców i dla mnie zakup odpowiedniego materaca było challengem. pod wpływem wielu porad, wybrałem materac marki Dormeo. Nie żałuje. Mój materac z lini Air ma regulowany stopień podparcia, jest dla mnie odpowiednio twardy. Zdejmowany pokrowiec przydał się, kiedy córka, mająca jeszcze problemy z moczeniem się, spała z nami.

 • 29 sierpnia 2017 09:08 - PrzemoS89 napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Warto sprawdzić samemu. Ja zawsze mówiłem, że uwielbiam kieszeniowe, a chcąc kupić nowy żaden mi nie pasował i nie miał startu do mojego poprzedniego (oczywiście w momencie zakupu :P). Prowadziły piankowe, ale trafiłem na ciekawą opcję, mianowicie materac ze spręzynami z pianki w kieszeniach, czyli troche takie combo tego czego szukałem. Producent nazywa się Dormeo i ma sklepy stacjonarne do testów. Polecam sprawdzić, w moich testach wygrał ;)

 • 12 września 2017 05:09 - mesjasz napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Ja mam materac piankowy ze sklepu Strefa Komfort. Sprawdza się rewelacyjnie i od kilku miesięcy bezproblemowo służy zarówno nam, jak i naszej córce (inny model).

 • 24 września 2017 09:09 - Tabaluga32 napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Tyle pozytywów dla firmy Dormeo w jednym miejscu to nie przypadek.Firma jest solidna, rzetelna, ma fajną opcję dowozu zapakowanych próźniowo produktów, ja mam w domu kilka ich materacy i z każdego moja rodzina jest zadowolona. Stosują sprężyn piankowe, więc może to dzięki nim jest tak wygodnie. Cena adekwatna do jakości, więc wszystko się zgadza. Do tego super pomocni sprzedawcy w sklepach, którzy potrafią profesjonie doradzić i odpowiedzieć na wszystkie pytania, polecam!

 • 29 listopada 2017 02:11 - bergun napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Mnie najbardziej brzydzi jak sobie pomyślę, że w moim materacu mogą się zagnieździć jakieś robale i na czymś takim śpię, więc przy wyborze zwracałam przede wszystkim uwagę na to czy można w łatwy sposób utrzymać materac we względnej czystości. Kupiłam Air Comfort Plus od Dormeo, ma zdejmowany pokrowiec, który można prać w pralce, dodatkowo jest też wygodny. Najlepiej wybrać się do sklepu i popróbować co nam pasuje a co nie.

 • 19 grudnia 2017 12:12 - neverland napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Jestem za materacami termoelastycznymi (najlepsze od Comfortbe). Nie ma potrzeby kupowania 2 różnych materacy, dostosowują się do wagi i pozycji użytkownika, wytrzymałe i bardzo wygodne.

 • 28 marca 2018 11:03 - IdealnyMaterac napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Najważniejszą kwestią podczas zakupu materaca jest dopasowanie go do indywidualnych potrzeb użytkowników, zapraszamy na naszą stronę internetową idealnymaterac.pl, na której znajduję się konfigurator ułatwiający dopasowanie idealnego produktu.

 • 05 lipca 2018 03:07 - AGA123-D2 napisał(a) ocena: 1 głosowało: 1

  Dla mnie jak sprzedawca jest lipny to i wybrany materac będzie lipny. Sama miałam taką przygodę i radzę przestrzec innych. Kupiłam ostatnio dwa materace. Pierwszy materac firmy Tempur zakupiłam w sklepie stacjonarnym a drugi przez internet z firmy alvare. Wybór mojego pierwszego materaca przebiegał następująco: kładłam się prawie na wszystkich materacach od tańszych do bardzo drogich a Pan sprzedawca pytał czy materac jest wygodny. Problem tkwił w tym, że 1/3 materacy na którym się kładłam ( tych tańszych i droższych) była wygodna. Pan sprzedawca widząc, że nie mam pojęcia jaki materac wybrać szybko polecił mi jeden z najdroższych materacy nie pytając mnie w ogóle o moje preferencje i czy chcę tak dużo pieniędzy na materac wydać. Jako laik skazana na profesjonalizm sprzedawcy wybrałam ten drogi materac marki Tempur, myśląc, że jak cena wysoka to i materac bardzo dobrej klasy. Materac oczywiście okazał się wygodny, z którego byłam zadowolona. Radość trwała trwała do momentu, kiedy przyszedł drugi materac marki Alvare. Materac był 5x krotnie tańszy i miał sporadycznie służyć znajomym w pokoju gościnnym. Chciałam aby to był materac tańszy ale również wygodny. Podczas zakupu zadzwoniłam do firmy Alvare z prośbą o doradztwo. Rozmowa trwała krótko ale dosyć treściwie. Pan wypytał mnie o wszystko, zadawał konkretne i rzeczowe pytania. Po serii pytań polecił trzy materace ze średniej półki i odradził z tej wyższej półki z powodu przeznaczenia materaca. Przyznam, że z materaca jestem zachwycona. Spałam na nim kilka razy z moim dzieckiem i doznałam szoku, 5 x krotnie tańszy materac Alvare nie ustępował niczym temu drogiemu z Tempura a nawet pod wieloma względami przewyższał wygodą. Pod względem samego wyglądu jeden i drugi wyglądał solidnie, chociaż materac tempera miał znacznie ładniejszy i delikatniejszy pokrowiec. Ale się nie dziwię cena jednak robi swoje. Może się trochę rozpisałam ale zanim kupicie materac poszukajcie w różnych półkach cenowych u różnych sprzedawców. Ja nie potrzebnie wydałam tyle pieniędzy i dałam się nakręcić sprzedawcy na wybór drogiego materaca bo teraz wiem, że dużo tańsze materace są również wygodne. Kiedy kupowałam materac z firmy Alvare poczułam się, wyjątkowym klientem, świetnie obsłużonym w przeciwieństwie do Pana ze sklepu stacjonarnego, który moim zdaniem miał za zadanie wcisnąć mi najdroższy materac, z którego mają najlepszą prowizję.

 • 05 lipca 2018 03:07 - AGA123-D2 napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  sprostowanie, Ja osobiście na szczęście nie kupiłam lipnych materacy. Ale gdyby sprzedawca w sklepie nie kierował się tylko prowizją a poleciłby również wygodny ale tańszy materac to bym więcej pieniędzy miała w kieszeni

 • 20 lipca 2018 03:07 - krzysztofulamek napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  U mnie najważniejszą sprawą zawsze było zdrowie więc i na bieżąco jestem w kwestii nowinek technicznych jeśli chodzi o materace i z tego co zauważyłem coraz popularniejsza jest marka Curem. Bardzo dobrze, bo sam mam ich materac i jestem bardzo zadowolony. Piankowy "reg" ale właściwie chyba wszystkie są na prawdę dobrej jakości. Jest mi wygodnie jak nigdy.

 • 12 sierpnia 2018 04:08 - DZbigniew59 napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Też kupiłem miesiąc temu materac od nich, ale model curem.zip ze sprężynami multipocket, czyli cała powierzchnia jest gęsto pokryta sprężynkami, na których dużo wygodniej się śpi niż na klasycznych sprężynach. Wszystko jest tak dopasowane, że potrafię się w końcu wysypiać i czuję się komfortowo. W czasie snu pianka materac dopasowuje się do ciężaru ciała, czyli w odpowiednich miejscach się zapada, ale potem wraca do swojego kształtu. W tym przypadku to na prawdę fajnie działa i niezależnie od temperatury powietrza, bo zwykle pianki termoelastyczne mają to do siebie że rozmiękają jak jest gorąco i tężeją kiedy jest zimniej. Ten materac dopasowuje się tylko do temperatury ciała co jest super.

  • 19 września 2018 06:09 - Gallina napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

   A gdzie można kupić te materace? Jakieś konkretne sklepy stacjonarne, internetowe? i czy przez internet jest taniej? Przymierzam się właśnie do zakupu modelu curem.exe, wydaje mi się najlepszy, tzn to jest połączenie wszystkich materacy z serii, ale jakoś nie mogę się odnaleźć jeśli chodzi o zakup.

 • 27 listopada 2018 12:11 - IdealnyMaterac napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Wybór materaca jest kluczową kwestia, dlatego warto zainwestować w taki, który będzie dobrany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której znajduje się szereg produktów renomowanej marki Hilding.

 • 19 grudnia 2018 10:12 - ~Olka napisał(a) ocena: 1 głosowało: 1

  Polecam sklep można testować przez 20 dni.

 • 23 grudnia 2018 01:12 - ~Józef napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Bardzo dobra jakość materacy i łóżek jest w sklepie Comfortbe - w dodatku mają tanio.

 • 10 stycznia 2019 10:01 - ~Aga i Tymek napisał(a) ocena: 0 głosowało: 2

  Ja zakupiłem materac termoelastyczny 160x200 intenso exclusive chyba włoskiej firmy alvare w cenie niecałe ponad 2000 zł. Z materaca jestem bardzo zadowolony tym bardziej, że taką wygodę w innych firmach konkurencyjnych posiadały materace grubo powyżej 4000 zł. Do zakupu w tej firmie przekonały mnie bardzo dobre opinie a przede wszystkim nie znalazłem żadnej złej opinii no poza dostawą, która trwała nawet do 10 dni. Ale dla mnie to nie był żaden problem bo i tak czekałem na łóżko ponad 3 tygodnie

 • 28 marca 2019 08:03 - ~Franek napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  U nas sprawdził się materac piankowy, a próbowaliśmy wcześniej klasycznego sprężynowego i sprężynowo-kieszeniowego i w sumie wychodzi na to, że piankowy jest najbardziej trwały i odpowiada nam pod względem zdrowotnym. Żona przechodziła dosyć ostrą rwę kulszową i dopiero na tym materacy piankowym mogła się normalnie wysypiać. Fakt, że był medyczny i średniotwardy pewnie też dużo dał. Tak więc ja bym stawiał właśnie na medyczne, i piankowe, np z Hildinga

 • 12 kwietnia 2019 03:04 - ~kinnia napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Ja niedawno kupowałam materac dla mojego dziecka, długo szukałam odpowiedniego ale w końcu udało mi się znaleźć, wybrałam materac lateksowy, antyalergic covers model ml1. Ważne dla mnie było że posiada pozytywną opinię instytutu matki i dziecka w Warszawie, no i cen ami odpowiadała.

 • 24 kwietnia 2019 08:04 - ~Kolcuch napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  U mnie była najważniejsza wytrzymałość materaca. Zawsze moje materace zużywały się po 3-4 latach. To były materace ze sprężyną, te sprężyny po krótkim czasie zaczęły dosłownie przebijać materac. Stwierdziłem, że zdecyduję się tym razem na jakiś konkretny, piankowy materac i dwustronny, żeby służył mi na dłużej i wytrzymał moją nadwagę. Jedyny materac który wydał mi się sensowny ma dodatkowo właściwości medyczne i piankę wysokoelastyczną więc dobrze i zdrowo podtrzymuje. Hilding oprócz 'Zumby' na którą się zdecydowałem ma jeszcze trochę bardziej miękki model piankowy 'Rumba' ale dla mnie był rzecz jasna zbyt miękki.

 • 06 maja 2019 07:05 - ~Król Monika napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Ja użytkuję od dwóch lat materac z grubym i solidnym wkładem piankowym i nie zamieniłabym go na żaden inny. Po pierwsze wygodny, po drugie higieniczny, po trzecie relatywnie lekki, po czwarte dobrze wygląda. Zastanawiałam się jeszcze nad Zumbą Hildinga ale ostatecznie wybrałam Curem.exe

 • 20 maja 2019 01:05 - ~Krystyna napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  U mnie już dłuższy czas sprawdza się materac sprężynowy z kieszeniami. I jako materac na łóżko małżeńskie wydaje mi się chyba najlepszy bo przede wszystkim te sprężynki osobno reagują na nacisk. Czyli jak mój mąż wstaje do pracy wcześniej to tego w ogóle nie czuję. Materac sie nie ugina po mojej stronie ani trochę i to chyba największa zaleta tego mojego Fandago wymienianego już tutaj wielokrotnie Hildinga

 • 21 maja 2019 05:05 - ~Majkusia napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  "Niestety czasem nie będziemy w stanie wybrać jednego materaca, który optymalnie dopasuje się do wymagań oraz preferencji dwóch osób. W tym wypadku najlepiej będzie kupić dwa oddzielne materace o różnym stopniu twardości. Pamiętajmy jedynie, by ich rozmiar i sposób obszycia był dokładnie taki sam. Dzięki zastosowaniu dwóch materacy wyeliminujemy zjawisko falowania i poprawimy komfort snu obojga użytkowników."

  Nie zgadzam się z tym, mamy z mężem skrajnie różną wagę (ja 52, on 89kg) i mamy jeden materac piankowy, który ma taki system podparcia, że dopasowuje się idywidualnie do wagi i kształtu ciala. Dzięki temu i mnie i mężowi jest wygodnie. Ale za taki materac trzeba trochę wydać bo to w duże mierze kwestia jakości i wykonania. Akurat nam się udało taki dostać w promocji ale nie wiem czy jest aktualna. Z tego co pamiętam to model Curem.exe kupowaliśmy w Sleepinghouse

 • 25 maja 2019 09:05 - ~Adam napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Nie wiem czy akurat o taki materac Ci chodzi, ale jesli interesował by Cię materac piankowy wpisz w google materac viscotherapy. W sklepie ArtMedic mają oni materace z pianki 85g/m3 w cenach około 2000 a to na prawdę korzystna moim zdaniem oferta tym bardziej, że dają na taki materac aż 15 lat gwarancji

 • 26 maja 2019 07:05 - ~Natalia napisał(a) ocena: 0 głosowało: 2

  A czy slyszal ktos z Was o materacach marki Sovea? Szukam dobrego materaca termoelstycznego i natknelam sie na ich oferte. Czy kupno materacy piankowych to dobry wybor?

 • 28 maja 2019 11:05 - ~bozenaK napisał(a) ocena: 1 głosowało: 1

  Sporo myślac o przyszłej wygodzie do nowego łóżka wybrałam materac lateksowy suneo, który doradził mi ekspert z salonu expert snu. Po kilku miesiącach używania wiem, że był to dobry wybór. Materac dobrze oddycha, nie odkształca się a ja budzę się za każdym razem wyspana i pełna energii.

 • 06 czerwca 2019 02:06 - ~Elka25 napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Wybór odpowiedniego materaca to indywidualna sprawa. Ja w sypialni mam materac lateksowy, a córce kupiliśmy materac piankowy. Oba są wygodne. Kupiliśmy w Fabryce Dobrych Materacy. Naprawdę dobra cena i jakość.

 • 10 czerwca 2019 07:06 - ~Karol M napisał(a) ocena: 1 głosowało: 1

  Taak, Fabryka Dobrych Materacy ma bardzo duży wybór i jakość produktów, sam skorzystałem i na promocji zakupiłem kieszeniowy z lateksem materac Bolonia i jest świetny. Do tego poduszki comodo i nie potrzebuje niczego więcej w sypialni.

 • 14 czerwca 2019 08:06 - ~Krystek napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Ja właśnie czekam na swój model Comfotr z FDM. Widzę, że wszyscy tutaj zadowoleni. Zobaczymy jak będzie ze mną :D

 • 24 czerwca 2019 01:06 - ~marzena.z napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Jak materac to tylko z experta. Ja się już nauczyalm po kilku nieudanych próbach z innych firm. Hest tyle czysnnikow ktorymi trzeba się kierowac przy kupnie materaca. Ale w salonie panowie pokazali mi wszystko powiedzieli na co zwracac uwage i dobrali no wagi mjej i meza bo mamy duza roznice wagowa dlatego mamy oddzielne materace.

 • 26 czerwca 2019 03:06 - ~Waleria napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Mam Hildinga Zumbę i go uwielbiam ale jako kobieta, waga 55 kg jestem ewenementem jeśli chodzi o stopień twardości materaca, bo ten jest dość twardy, ale ja jestem do takich przyzwyczajona i najlepiej mi się na nim po prostu śpi.

 • 28 czerwca 2019 09:06 - ~Kobajaszi napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Nie polecam wybierania materaca na własną rękę. Wtopiłam przez to kilka tysięcy na przestrzeni 2,5 roku... Ludzie polecają Fabrykę Dobrych Materacy i ja też ich wybrałam, tam specjalista polecił mi jaki materiał i twardość wybrać zgodnie z moimi preferencjami i problemami. Rezultaty pokazuje chociażby mój smartwatch, który mówi, że 8h mojego snu składa się z 6h głębokiego, 0 przebudzeń. Wcześniej 2-3h. Polecam, dobra firma.

 • 28 czerwca 2019 04:06 - ~Stasiek napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Powiedziałbym raczej,że wybór materaca nie jest wyzwaniem – po prostu trzeba się udać do fachowca, jeżeli się na tym nie znasz. Ja przez wiele lat oszczędzałem na tego typu rzeczach i nabawiłem się paskudnej skoliozy. Tanie, sprężynowe łożka i tani biurowy fotel z marketu, mimo że pracuję w domu przy komputerze przez 10-12h dziennie. To był błąd mojego życia. Zainwestowałem w dobry fotel kubełkowy, zmieniłem fotele w aucie i zmieniłem materac. W każdym przypadku udawałem się do kogoś, kto się zna, a skoro wątek dotyczy materacy to mogę polecić z doświadczenia firmę FDM. Świetny kontakt z klientem, wyczulenie na potrzeby, dbałość o detale i przede wszystkim dobre doradztwo.

 • 29 czerwca 2019 05:06 - ~Urszulala napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Ja tez moge polecić Fabrykę Dobrych Materacy bo dzięki nim wkońcu się wysypiam, przed kupnem materaca Comfort potrafiłam spać nawet po 12h a i tak budziłam się z bólem kręgosłupa. Teraz wystarczy mi 7-8h aby czuć się wyspana. Mają bardzo duży wybór , obsługa jest bardzo pomocna, widac, że zależy im na zadowoleniu klienta.

 • 03 lipca 2019 11:07 - ~Anna napisał(a) ocena: 1 głosowało: 1

  Dobre są materace marki Hilding, ja mam dokładnie model Step od Senpo. On jest zbudowany ze sprężyn kieszeniowych oraz pianki Flexifoam, bardzo wygodnie się na nim śpi, jest dużo wygodniejszy, niż mój poprzedni materac, różnica ogromna.

 • 05 lipca 2019 04:07 - ~Cilver napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Też mogę z czystym sumieniem polecić Fabrykę Dobrych Materacy, bo mam od nich aż 3 materace. Trzeba przyznać, że robią to po prostu świetnie, mają super produkty i znakomity kontakt z klientem, udzielają też porady.

 • 05 lipca 2019 08:07 - ~Grzes napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  U mnie w domu mam trzy materace Curem, dwa "exe", na których śpią dzieciaki i twardszy "log", na którym śpimy my i muszę powiedzieć, że nie spałem na lepszych materacach. Są na prawdę genialne pod każdym względem. Trzeba było się na nie wykosztować, ale 20 letnia gwarancja mówi sama za siebie.

 • 07 lipca 2019 05:07 - ~Gosia napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Ja też ostatnio kupowałam materac w FDM bo robiliśmy remont pokoju córki, a marzyła o prawdziwym łóżku, nie kanapie. Wybraliśmy jej lateksowy i mówi, że bardzo dobrze jej się na nim śpi. Zdziwiło mnie jak duży jest tam wybór ale wrażenia bardzo pozytywne. Polecam.

 • 07 lipca 2019 07:07 - ~Lucjan napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Też, polecę FDM, mają świetną i cierpliwą obsługę, która chętnie pomaga dobrać odpowiedni materac do naszych oczekiwań, a meteracy to mają naprawdę wiele, wszystkich możliwych rodzajów. Warto odwiedzić ich sklep i poszukać czegoś dla siebie, ze względu na jakość wykonania, ale też na cenę, bo nie są wygórowane. Czasem można też złapać dobrą promocję ze względu na czyszczenie magazynów.

 • 14 lipca 2019 09:07 - ~Sztraza napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  My mamy 2 materace z FDM(H2 i H4) w jednym łóżku, a to przez to, że ja ważę jedynie 50kg, natomiast mój narzeczony właśnie ponad 100kg, wielki z niego człowiek. Spanie na jednym materacu np H3 dla nas obojga mogłoby być niewygodne, a takie rozwiązanie polecili nam właśnie w FDM

 • 15 lipca 2019 06:07 - ~Daniel napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Bardzo pomysłowe z tymi dwoma materacami. U mnie na szczęście nie było tego problemu bo z żoną różni nas ok 20 kg. Mamy lateksową H3 z Fabryki Dobrych Materacy i dobrze się sprawdza w naszym przypadku.

 • 22 lipca 2019 03:07 - ~Marzena Chylińska-Petrowicz napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Mam H3 Ivrea z fabryki dobrych materacy i nie powiem, jest dobry zapadam się tylko troszeczkę i bardzo szybko mogę znaleźć wygodną pozycję jak idę spać. Polecam coś takiego bo nie męczy to kręgosłupa jak H1/H2 i nie ma się obolałego ciała od twardego materacu. Tam też można dobrać do łóżka dla małżeństwa 2 materace, zresztą sama tak zrobiłam. Mąż śpi na H4. Pozdrawiam

 • 24 lipca 2019 05:07 - ~szkicunka napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  ojej widze ze sporo osób poleca FDM, serio takie dobre te materace? Jesteśmy przed gruntownym remontem i szukamy jakiś naprawde dobrych, takich na lata...

 • 29 lipca 2019 02:07 - ~patka napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Są dobre. Ja mam za sobą rewolucyjne zmiany w życiu, kredyt hipoteczny, nowe mieszkanie, nowy sprzęt i walka o stabilność - człowiek musi być na nogach x godzin, być wydajnym. Przy okazji kupienia nowego łóżka postawiłam na nowy materac z FDM dzięki tym opiniom i jestem pełna energii za dnia, śpię około 6h dziennie bo zasypiam szybko i się nie budzę - wstaję od razu :)

 • 29 lipca 2019 11:07 - ~Tomek napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  My mamy materac lateksowy z Sypialniaplus. Zamówiliśmy w promocji przez stronę internetową. Opis był szczegółowy, o kilka kwestii dla nas ważnych dopytaliśmy i materac sprawdza się doskonale.

 • 30 lipca 2019 10:07 - ~Natalia napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Dla mnie odkryciem są materace termoelastyczne. Poczytałam o właściwościach i uznałam a co mi tam kupie i tak muszę miec nowy. Kupiłam hilding rumba i jestem pod wrażeniem. Idealnie mięciutki i bardzo wygodny .

 • 31 lipca 2019 10:07 - ~Pepsi napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Ja mam materac z pianki wysokoelastycznej ze sleepmed. Cena wcale nie była taka wysoka, tym bardziej, ze upolowałam go w promocji na sypialniaplus.pl . Naczytałam się na temat tych materacy samych dobrych opinii i z perspektywy czasu stwierdzam, że wszystkie były prawdziwe.

 • 06 sierpnia 2019 10:08 - ~Alex napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Do sypialni przede wszystkim trzeba zainwestować pieniądze w wysokiej jakości materac. Zagwarantuje to nam spokojny sen. W wyborze możemy pomóc sobie takim oto poradnikiem: stylowi.pl/mag/wyposazenie-sypialni-poduszka-i-ochraniacz-na-materac/. Pamiętajmy, że w końcu najważniejsza jest nasza wygoda.

 • 09 sierpnia 2019 07:08 - ~Klips napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Mam z Hildinga profilowaną poduszkę, ktróra mi się bardzo dobrze sprawdziła, potem kupiłam materac z tej firmy, medyczny, piankowy i jestem zadowolona, dużo lepiej się czuję rano, bardziej wyspana i wypoczęta.

 • 10 sierpnia 2019 11:08 - ~Barba napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Testuję moj materac od dłuższego czasu (niespełna rok) i mogę powiedzieć, że ważne jest żeby patrzeć na certyfikaty i jakość materiałó, tzn pianki albo sprężyn. bo wykonanie to mimo wszystko sprawa drugorzędna. U nie na szczęście się sprawdziło, materac kupowałam przez internet (Curem log), półka cenowa 5 000zł<, ale jest warty swojej ceny.

 • 10 sierpnia 2019 08:08 - ~Daniel napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Ja akurat mam bardzo dobry materac bo niedawno wymieniałem. Kupowałem go w FDM. Bardzo dobrze dobrali mi twardość, potem sobie przetestowałem kilka modeli, poleżałem na różnych w sklepie i w końcu wybrałem bonelowy.

 • 16 sierpnia 2019 10:08 - ~Wiesław napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Ja wolę porządne, certyfikowane materace, już raz się sparzyłem jeśli chodzi o taki zakup i teraz chciałem mieć pewnośc, że to co kupuję faktycznie jest warte tej ceny. 20letnia gwarancja mówi sama za siebie. Piankowy materac z trzeba warstwami pianek o różnych właściwościach, całość 7/10 w skali twardości. Nie spałem na lepszym materacu niż 'log' od firmy Curem.

 • 19 sierpnia 2019 11:08 - ~Aga napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Ja mojego materaca piankowego z kokosem i matą profilowaną z allmeblo nie wymieniłabym na żaden inny! Świetnie się na nim wysypiam i w końcu przestały mnie boleć plecy!

 • 22 sierpnia 2019 02:08 - ~Lidka napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Dużo słyszałam o marce curum i faktycznie, przeszłam się kiedyś do sklepu, żeby wypróbować ich materace i zakochałam się! Jest naprawdę ogromna różnica dla kręgosłupa. Wcześniej spalam na starym sprężynowym, natomiast tutaj, nawet już po kilkunastu tygodniach użytkowania, zapomniałam, że mój nowy materac (.zip) też ma sprężyny. Ciężar ciała się rozkłada idealnie (ma 7 stref twardości), w końcu się budzę wyspana. Ogólnie jestem zachwycona i polecam wszystkim znajomym, także alergikom!

 • 25 sierpnia 2019 06:08 - ~Monika napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  o tak dobór materaca ... świadomość, że to wydatek na dłużej trochę mnie przytłaczał, czytanie opini , łażenie po salonach - i pustka w głowie - to najlepiej oddaje moje próby doboru ...
  aż w końcu przypadkiem wpadłam na taki wynalazek jak -mata sensoryczna - w sklepie na stoisku Hilding obsługa miał akurat w tym dniu co do nich trafiłam taką matę i w taki sposób zostałam szczęśliwą posiadaczką materaca Rumba https://hilding.pl/produkt/materace-termoelastyczne_19/hilding-rumba_23.html
  dla wahających się to idealny sposób wybierania materaca a w moim przypadku sprawdził się w 100%

 • 27 sierpnia 2019 10:08 - ~Helga napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Ja mam z tej firmy ale materac nawierzchniowy, model Jive, kupiliśmy jako odświeżenie naszego starego materaca piankowego i w sumie śpi się jak na zupełnie nowym, pełnowartościowym materacu. Polecam jako alternatywę dla nowego, drogiego materaca ale raczej jako rozwiązanie tymczasowe.

 • 03 września 2019 10:09 - ~Gabii napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Podstawa to strefy twardości, powinny to załatwić wcięcia w piance ale materiał tych pianek może być niestety różny, jak ta pianka jest niewystarczająco gęsta to i tak nic z tego nie będzie. Mi się na szczęście poszczęściło i mam materac, który nadaje się do spania conajmniej na kilka albo kilkanaście lat

 • 07 września 2019 11:09 - ~hankamanka napisał(a) ocena: 0 głosowało: 0

  Dobry materac to tak naprawdę podstawa dobrego snu i zdrowego kręgosłupa. Sama zmieniłam jakiś czas temu i jest o niebo lepiej.. Aż ciężko uwierzyć, że materac może tyle zmienić. Zamawiałam ze sklepu Eversleep.

Dodaj komentarz
Podpis:
captcha


Wyszukaj na stronie:

Ta strona korzysta z plików cookies.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zbierania danych analitycznych (analizowania ruchu na stronie) oraz profilowania reklam przez naszych partnerów. Szczegóły znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, zablokuj pliki cookies w przeglądarce.

Zamknij