Materace – jak wybrać ideał do swojej sypialni?

To od niego zależy, jak się wyśpisz. Gdy materac będzie wygodny, wstaniesz w świetnym humorze. W przeciwnym przypadku możesz obudzić się nawet z bólem pleców. Materac to bardzo ważny element sypialni – jak wybrać dla ciebie taki, który będzie idealny?

Ocena: 5,0/5 (głosów 1)

Materac w sypialni

Przede wszystkim każdy z nas ma nieco inne potrzeby, gdy chodzi o materace. Niektórzy preferują te twardsze, inni bardziej miękkie, czasami szukamy materaca, który będzie antyalergiczny lub też będzie mógł ulżyć w bólach kręgosłupa. Wybór jest naprawdę spory, ponieważ obecnie do produkcji materaców wykorzystuje się szereg różnego rodzaju materiałów.

Jaki powinien być idealny materac?Przede wszystkim powinien być dopasowany do łóżka i wygodny, dlatego też przed rozpoczęciem poszukiwań warto zmierzyć łóżko czy dotychczas używany materac (czytaj więcej o materacach), żeby wiedzieć, jaką powinien mieć on szerokość.

Aby materac był komfortowy, powinien wyróżniać się przede wszystkim wysoką elastycznością punktową. Oznacza to, że powinien być elastyczny jedynie w tym miejscu, w którym następuje nacisk i nie powinien uginać się cały. Materac tego rodzaju będzie dawał wtedy właściwą podporę dla całego ciała, ponieważ będzie dopasowywał się do jego krzywizn.

Modele o wysokiej elastyczności punktowej, to głównie materace termoelastyczne (czytaj więcej o materacach termoelastycznych), które reagują zarówno na nacisk, jak i na ciepło ludzkiego ciała, pod którego wpływem miękną, także materace sprężynowe – kieszeniowe, których sprężyny oddzielone są kieszeniami i tym samym każda pracuje osobno. Materace lateksowe i z pianki termoelastycznej również bardzo dobrze „oddychają” i są antyalergiczne.

Gdy natomiast chodzi o twardość, jest to już bardzo indywidualna kwestia – twarde materace piankowe (dowiedz się więcej o materacach piankowych) lub wykończone matami kokosowymi są lubiane przez osoby o większej wadze, ale nie jest to regułą. Najlepiej wobec tego testować materace przed zakupem, aby mieć pewność, że dana twardość będzie najlepsza.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o pokrowcach na materace – najlepiej wybrać model ze zdejmowanym pokrowcem, ponieważ wtedy można po prostu wrzucić go do pralki i wyczyścić go w wysokiej temperaturze.

artykuł sponsorowany

, aktualizacja 16 lutego 2017
Zaloguj się aby dodać komentarz

Zaloguj


Jeżeli jeszcze nie masz konta, zarejestruj się bezpłatnie.
Znajdź firmę budowlaną
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij