Materac w sypialni

Przede wszystkim każdy z nas ma nieco inne potrzeby, gdy chodzi o materace. Niektórzy preferują te twardsze, inni bardziej miękkie, czasami szukamy materaca, który będzie antyalergiczny lub też będzie mógł ulżyć w bólach kręgosłupa. Wybór jest naprawdę spory, ponieważ obecnie do produkcji materaców wykorzystuje się szereg różnego rodzaju materiałów.

Jaki powinien być idealny materac?Przede wszystkim powinien być dopasowany do łóżka i wygodny, dlatego też przed rozpoczęciem poszukiwań warto zmierzyć łóżko czy dotychczas używany materac, żeby wiedzieć, jaką powinien mieć on szerokość.

Aby materac był komfortowy, powinien wyróżniać się przede wszystkim wysoką elastycznością punktową. Oznacza to, że powinien być elastyczny jedynie w tym miejscu, w którym następuje nacisk i nie powinien uginać się cały. Materac tego rodzaju będzie dawał wtedy właściwą podporę dla całego ciała, ponieważ będzie dopasowywał się do jego krzywizn.

Modele o wysokiej elastyczności punktowej, to głównie materace termoelastyczne, które reagują zarówno na nacisk, jak i na ciepło ludzkiego ciała, pod którego wpływem miękną, także materace sprężynowe – kieszeniowe, których sprężyny oddzielone są kieszeniami i tym samym każda pracuje osobno. Materace lateksowe i z pianki termoelastycznej również bardzo dobrze „oddychają” i są antyalergiczne.

Gdy natomiast chodzi o twardość, jest to już bardzo indywidualna kwestia – twarde materace piankowe lub wykończone matami kokosowymi są lubiane przez osoby o większej wadze, ale nie jest to regułą. Najlepiej wobec tego testować materace przed zakupem, aby mieć pewność, że dana twardość będzie najlepsza.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o pokrowcach na materace – najlepiej wybrać model ze zdejmowanym pokrowcem, ponieważ wtedy można po prostu wrzucić go do pralki i wyczyścić go w wysokiej temperaturze.

Polecane materace do spania

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 68,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny