Materace do sypialni

Materace kieszeniowe - co za nimi przemawia

Zanim zacznie się rozważać, które materace kieszeniowe będą najlepszą opcją, warto pochylić się nad tym, czy w ogóle jest to dobre rozwiązanie. Podczas analizy tego rodzaju wyrobów, większość osób dochodzi jednak do przekonania, że faktycznie jest to dobry wybór. Przede wszystkim stanowi on rozsądny kompromis pomiędzy przystępną dla przeciętnego Polaka ceną, a także wysoką jakością.

Materace kieszeniowe zbudowane są z wielu, oddzielonych od siebie sprężyn. Zamknięte w osobnych materiałowych kieszeniach działają autonomicznie względem siebie, przez co zapewniają optymalne oparcie ciała podczas wypoczynku. Sprawdzają się tak w łóżkach pojedynczych, jak również podwójnych. Ruchy jednej osoby nie są odczuwalne przez partnera, co na pewno doceni wiele par. Przede wszystkim jednak materace tego typu dzielą się najczęściej na kilka zróżnicowanych stref twardości, dzięki czemu zapewniają bardzo dobre oparcie poszczególnym częściom ciała. Materace kieszeniowe to nowsza wersja produktów sprężynowych, zwanych także bonellowymi. Różnica między nimi polega głównie na oddzieleniu pojedynczych sprężyn, przez co materac staje się o wiele wygodniejszy. Niemniej jednak w poszczególnych materacach kieszeniowych zmienna jest również liczba oraz gęstość sprężyn. Począwszy od tradycyjnych modeli typu pocket, przez materace multipocket, aż po materace luxpocket.

Polecane materace do spania

Najlepsze materace wyróżnia duża liczba sprężyn

W materacach kieszeniowych typu luxpocket jest aż tysiąc sprężyn na metr kwadratowy. Dla porównania tradycyjne modele pocket mają ich ponad trzy razy mniej. Na środku skali, z liczbą sprężyn trochę przekraczającą pięćset, plasują się materace multipocket. Jak już wspomniano, im więcej sprężyn, tym lepiej. Dlaczego? Przede wszystkim w materacach kieszeniowych każda z nich działa osobno, zatem im jest ich więcej, tym bardziej precyzyjnie podpierają ciało śpiącej osoby.

Nie trudno się domyślić, że materace luxpocket będą droższe od tych z mniejszym zagęszczeniem sprężyn. Niemniej jednak to inwestycja na wiele lat spokojnego, zdrowego i co równie istotne przyjemnego snu - informuje przedstawiciel sklepu z materacami Materace-dla-Ciebie.pl. W jego ofercie znaleźć można różne materace kieszeniowe. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się jednak produkty z górnej półki. Wiele osób już przekonało się, że w mebel, na którym spędza się jedną trzecią każdej doby, opłaca się zainwestować. Takie materace wskazane są każdemu, kto chce w pełni efektywnie wypoczywać. Szczególnie skorzystają na nich, podobnie jak na materacach multipocket, osoby o większej wadze. W ich przypadku materace kieszeniowe warto uzupełniać jednak twardszą warstwą, na przykład kokosową.

Materace typu pocket - ile to kosztuje?

W kwestii ceny, produkty z kategorii pocket można kupić za około siedemset złotych. Rachunek będzie wyższy, jeżeli konsumenci zdecydują się na uzupełnienie materaca na przykład pianką wysokoelastyczną. Materace multipocket kosztują nieco więcej, choć udaje się czasami trafić na wyprzedaże i produkt z wyższej półki nabyć w cenie tego słabszego. Niezmiennie do najdroższych materacy kieszeniowych należą te oznaczone jako luxpocket. To jednak wyroby z najwyższej półki, często dodatkowo wyposażone wkładami z wysokiej jakości pianki bądź lateksu. Na ostateczną cenę wpływ ma zatem wiele czynników. Sama liczba sprężyn, choć znacząca, nie zawsze rzutuje bezpośrednio na koszt zakupu. Specjaliści od zdrowia, a przede wszystkim zdrowego snu, zachęcają jednak do niebagatelizowania znaczenia materaca w życiu. Na szczęście czasy spania na kanapie czy wersalce powoli odchodzą w zapomnienie, a konsumenci coraz bardziej świadomie wybierają swoje materace.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 60,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny