Mata przerostowa - czym jest i do czego służy? 

Mata przerostowa, jak sama nazwa wskazuje to rodzaj maty. Jest ona antypoślizgowa, dzięki czemu ma szerokie możliwości zastosowania. Jest wykonana z materiałów pozyskanych drogą recyklingu. Mata ma strukturę ażurową, a więc otwory, dzięki czemu może zniknąć w bujnej trawie. Jedną z największych zalet mat jest jej niewidoczność. Można więc zachować naturalny wygląd parku lub placu zabaw. Założeniem mat przerostowych jest zwiększenie bezpieczeństwa zabaw. W jaki sposób? Mata amortyzuje upadki, więc podczas zabawy dzieci będą bezpieczne. Gumowa siatka ochroni przed nieprzyjemnymi konsekwencjami szalonych zabaw. Maty dopuszczone do powszechnego użytku muszą spełniać szereg norm i restrykcji. Producenci muszą zapewnić najwyższą jakość usług, w dbałości o dobro najmłodszych. 

Maty przerostowe - dlaczego warto je wykorzystać? 

Głównym powodem, dla którego warto zdecydować się na mat przerostowych jest bezpieczeństwo. Plac zabaw to miejsce, w którym potrafią dziać się cuda. Dzieci bawią się w berka, biegają, skaczą. Najmłodsi nie mają jeszcze instynktu, który pozwoli im przemyśleć możliwe konsekwencje nierozsądnych zabaw. Dlatego tak ważne jest stworzenie im dobrych warunków do zabawy i rozwoju. Maty przerostowe mają bardzo pomocną właściwość amortyzowania upadków. Ich jakość daje gwarancję bezpieczeństwa nawet podczas upadku aż z 3 metrów! Możemy być więc pewni, że nasze dziecko nie zrobi sobie krzywdy. Maty na plac zabaw są szczególnie pomocne w miejscach potencjalnie niebezpiecznych zabaw - w pobliżu zjeżdżalni, huśtawek lub ścianek wspinaczkowych. Kolejnym atutem mat przerostowych jest estetyczny wygląd. Dzięki ażurowej konstrukcji mata przerostowa będzie dyskretnie chronić Twoją pociechę przed upadkiem. Co więcej, nowoczesne maty są bardzo łatwe w montażu. Ich instalacja nie wymaga magistra z inżynierii. Jedyne, czego będziesz potrzebował to rękawice ochronne, nóż, młotek oraz dobre chęci. Mata przerostowa jest łatwa w dostosowaniu do powierzchni, zwłaszcza na terenie płaskim. Wystarczy proste narzędzie do cięcia, aby dostosować wielkość do wymiarów placu. Gumowe maty mogą być stosowane na równych, płaskich powierzchniach, jak i na górkach. Przylegają one do ziemi, dzięki czemu mogą być wykorzystane wszędzie. Należy jednak pamiętać, aby zasypać ziemią ewentualne dołki. Mogą one być niebezpieczne dla dzieci, dlatego warto wziąć pod uwagę dokładne sprawdzenie terenu w celu ich eliminacji. Maty są odporne na trudne warunki atmosferyczne, dzięki czemu idealnie sprawdzają się na zewnątrz. 

Gumowa mata przerostowa - jaki kolor i rozmiar wybrać? 

Producenci oferują maty w różnych kolorach. Najbardziej popularne są dwie wersje kolorystyczne - czarna i zielona. To od Ciebie zależy, na jaki kolor się zdecydujesz. Warto dostosować kolor maty do powierzchni, którą pokryjemy. W oczywisty sposób maty przerostowe w kolorze zielonym z lepszym skutkiem wtopią się w otoczenie. Na terenach porośniętych trawą będą one niemalże niewidoczne. Kolor w żaden sposób nie wpływa na jakość produktu, dlatego jest to kwestia całkowicie indywidualna. Standardowe wymiary mat przerostowych oscylują w granicach 1,5m na 1m. Aby pokryć nimi powierzchnię, np. plac zabaw należy uprzednio dokonać pomiarów. Umożliwi to oszczędzenie materiału oraz pracy włożonej w docinanie. Maty przerostowe umożliwiają łatwy montaż, więc bez problemu dotniesz je w newralgicznych punktach. Zajrzyj na https://www.wsltd.eu/produkty/maty-na-silownie-i-place-zabaw/maty-przerostowe-na-place-zabaw-ws-play i wybierz wersję idealną dla siebie. 

Maty przerostowe - nie tylko na place zabaw 

Maty przerostowe w idealny sposób sprawdzą się na placu zabaw. Nie jest to jednak ich jedyne zastosowanie. Bezpieczna nawierzchnia ma znaczenie w wielu innych sytuacjach. Jednym z najczęstszych sposobów ich zastosowania jest umieszczenie ich na terenach budowy. Zabezpieczają wówczas pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki na wysokościach. Maty przerostowe zapewniają bezpieczne nawierzchnie pokrywając tymczasowe chodniki. Umożliwiają one przepływ pieszych, uwzględniając możliwość przejazdu dla wózków inwalidzkich. Maty gumowe idealnie sprawdzą się podczas dużych wydarzeń. Coraz częściej organizatorzy eventów decydują się na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa korzystając z innowacyjnych rozwiązań. Maty przerostowe są stosowane w przypadku siłowni zewnętrznych. Siłownie zewnętrzne to miejsca, w których użytkownicy są szczególnie narażeni na różnego rodzaju urazy. Warto więc zniwelować możliwość niebezpieczeństw i zapewnić aktywnym bezpieczne nawierzchnie. Antypoślizgowy charakter mat sprawia, że coraz częściej stosuje się w: barach, na polach golfowych, na salach treningowych. 

Mata przerostowa to nie tylko mata na plac zabaw. Możliwości zastosowania jest bardzo wiele. Ich przeznaczenie ogranicza jedynie wyobraźnia. Tanie i łatwe w użyciu maty stają się coraz bardziej popularne z roku na rok. Ich powodzenie i popularność z pewnością nabierze rozpędu w kolejnych latach. 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny