Jak dobrać meble biurowe?

Reprezentatywne meble biurowe służą każdemu. Mają za zadanie ułatwić i poprawić komfort pracownikom przedsiębiorstwa ale również budować prestiż i zaufanie wśród klientów, kontrahentów czy inwestorów. Pierwsze wrażenie jakie odniesie klient podczas pierwszej wizyty w siedzibie danej firmy jest częstokroć kluczowe. Jeśli wnętrze jest zaniedbane, chaotycznie rozplanowane lub urządzone bez smaku i gustu, klient może poczuć się zlekceważony.

Tak więc niezależnie od branży w jakiej działa dana firma meble biurowe, a w tym stoły konferencyjne, fotele biurowe, lady, lady recepcyjne, regały biurowe i inne wyposażenie powinny zostać dobrane w zgodzie z obowiązującymi standardami i w zgodzie z nowoczesnymi kanonami – obecnie takie linie produktowe oferuje każda fabryka mebli.

Meble gabinetowe, lub szerzej meble biurowe są specyficznym rodzajem mebli. Podczas aranżacji wnętrz biura nie można brać pod uwagę tylko i wyłącznie własnych preferencji. Warto zasięgnąć rady fachowca - architekta wnętrz, tak aby cała kompozycja była spójna i elegancka. Tym większy problem, jeśli pomieszczenie lub pomieszczenia są nieustawne – w takim wypadku najlepiej sprawdzą się meble na wymiar. Wypełnij nasz formularz i otrzymaj od pobliskich wykonawców oferty na swoje wnętrza.

Nowy styl biurowy przewiduje brak przeładowania i przepychu. Przepych i epatowanie bardzo drogimi rozwiązaniami może przynieść podobny skutek jak niespójnie lub niechlujnie urządzone wnętrze.To, co zaczynają lady recepcyjne musi być kontynuowane w dalszych częściach biura. Ważną częścią biura jest sala konferencyjna. Powinny się tam znajdować krzesła biurowe dobrej jakości.

Współcześnie meble biurowe powinny posiadać zbiór cech które sprawią, że biuro będzie reprezentowało firmę w sposób godny i będzie miejscem przyjaznym nie tylko dla klientów ale również dla pracowników i dyrekcji. Trzeba pamiętać, że wciąż pożądane i funkcjonale są zabudowy wnęk. Królem wśród wyposażenia pozostaje fotel biurowy oraz krzesła biurowe przeznaczone dla gości.

Polecane meble do Twojego domu

Meble biurowe i meble gabinetowe przede wszystkim powinny być wykonane z solidnych i trwałych materiałów, szczególnie zabudowy wnęk czy regały, które będą dźwigały ogromny ciężar. Dbajmy o podłogi, pod krzesło czy fotel biurowy kupmy specjalną podkładkę. Kolorystyka i wzornictwo nie może być zbyt agresywna lub ekstrawagancka. Pamiętajmy, że regały biurowe i tak i tak zapełniać będą zapewne kolorowe segregatory, książki o wzorzystych grzbietach itd. W zależności od branży można pozwolić sobie na różne odstępstwa i kompromisy w tym zakresie. Na przykład dobierając meble gabinetowe do kancelarii adwokackiej nic nie stoi na przeszkodzie aby były one ciężkie, masywne i nawiązujące do klasyki. Jednak wybierając krzesła obrotowe, fotele biurowe czy stoły do firmy informatycznej lepiej zdecydować się na większą dozę lekkości, nowoczesności i bardziej oryginalnej formy. Zobacz, jak wiele wspólnych cech mają nowoczesne meble biurowe z meblami kuchennymi na wymiar i na co zwrócić uwagę przy wyborze tych drugich.

Na polskim rynku funkcjonuje wielu producentów, którzy oferują ergonomiczne, stylowe i nowoczesne meble biurowe, tudzież meble gabinetowe. Nie dla wszystkich przedsiębiorstw będzie to jednak optymalne rozwiązanie. Alternatywą są meble na wymiar, które pozwolą dostosować je do charakteru przedsiębiorstwa i do pokazania się z jak najlepszej strony. Wszystko na temat mebli na wymiar znajdziesz tutaj.

Meble na wymiar można zamówić w wyspecjalizowanych firmach, które nie tylko przygotują indywidualną ofertę dostosowaną do potrzeb i oczekiwań, ale również zapewnią wsparcie architekta wnętrz - usługi na zamówienie. Możliwe są również wizualizacje i opracowanie szczegółowych projektów, dzięki którym już na wstępnym etapie będzie można wprowadzić konieczne zmiany.

Stoły konferencyjne, szafy, kontenery i lady można zamówić również w fabrykach mebli, które specjalizują się w tworzeniu i produkcji elementów wyposażenia do przestrzeni biurowych.

Charakterystyka i funkcje mebli do biura

Meble gabinetowe czy biurowe to nie tylko styl i estetyka. Bardzo ważną rolę odgrywa odpowiednie ich rozmieszczenie i funkcjonalność. W końcu meble mają być przede wszystkim praktyczne, nie mogą stanowić jedynie ozdoby i wizytówki firmy, stąd często robi się je na zamówienie.

Biorąc pod uwagę potrzeby pracowników niebagatelnego znaczenia nabiera prawidłowy dobór jeśli chodzi o fotele biurowe i krzesła obrotowe oraz biurka. To przy nich właśnie pracownicy umysłowi spędzają większą część dnia. Oprócz solidności i gustownego design krzesła obrotowe i fotele biurowe powinny odznaczać się szeregiem cech.

Fotele biurowe muszą być wygodne. Wygoda i komfort ma bezpośrednie przełożenie na efektywność wykonywanych zadań. Fotele biurowe nie mogą być zbyt miękkie, powinny mieć odpowiednią wysokość i szerokość. Muszą posiadać regulację. Zły wybór w tym zakresie może spowodować przykre konsekwencje zdrowotne u pracowników. Nie jest to bynajmniej przesada - bóle kręgosłupa i dolegliwości żołądkowe dopiero otwierają tę listę.

Krzesła i fotele biurowe, jak wspomniano wcześniej muszą być regulowane. Regulacja powinna obejmować podłokietniki a także podparcia lędźwiowe. Dodatkowo regulowane powinno być również pochylenie oparcia. Fotel biurowy powinien mieć również możliwość zablokowania odchylenia całkowicie.

Biurka oraz stoły konferencyjne również powinny mieć odpowiednią wysokość. Fotele biurowe i biurka muszą stanowić w pewnym sensie komplet i uzupełniać się. Przy niewygodnym stanowisku pracy łatwiej o zmęczenie.

Z kolei szafy i kontenery na dokumenty muszą oferować odpowiednią ilość miejsca, tak aby wszystkie niezbędne do pracy sprzęty i dokumentacja znajdowały się na swoim miejscu i umożliwiały łatwy, nieskrępowany dostęp.

Meble do biura, niezależnie czy są to meble na wymiar czy gotowe powinny być stabilne, trwałe i odznaczać się wysoką jakością.

Fotele biurowe, szafy aktowe oraz krzesła obrotowe powinny mieć długą gwarancję producenta. Nieufność powinna wzbudzić gwarancja poniżej lat dwóch. Może to oznaczać, że producent oszczędzał na trwałych materiałach i nowoczesnej technologii produkcji.

Meble na wymiar - gdzie szukać?
Poniżej przedstawiamy ponad 12 000 sprawdzonych specjalistów mebli na wymiar w serwisie Fixly w poszczególnych miastach:

Przegląd producentów mebli biurowych

Fabryka mebli, biuro architektów czy dystrybutor marek zagranicznych? Możliwości jest wiele, tak więc warto zapoznać się z ofertą wybranych firm aby móc dokonać właściwego wyboru.

Meble na wymiar są oferowane przez wiele firm. Na uwagę zasługuje oferta pracowni architektów Arteam. Jest to firma, która od dwudziestu lat specjalizuje się w projektowaniu mebli biurowych a co za tym idzie wyposażaniu biur i gabinetów. Oprócz gotowych projektów, które charakteryzują się bardzo profesjonalnym podejściem do tematu, Arteam proponuje również meble na wymiar.

Na życzenie klienta Arteam zaprojektuje meble na wymiar , które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających przedsiębiorców. Nowy styl reprezentowany w projektach tej pracowni to połączenie prostoty z elegancją oraz wyrazistym charakterem.

Pracownia współpracuje z polskimi oraz zagranicznymi producentami mebli, dzięki czemu przeprowadza klienta od momentu wizji do realizacji całej inwestycji. Meble na wymiar do biura to zdecydowanie wybór dla wymagającej klienteli.

Na uwagę zasługuje również fabryka mebli Wuteh. Fabryka Wuteh produkuje eleganckie oraz nowoczesne, ale przede wszystkim funkcjonalne meble zarówno do przestrzeni biurowej, jak i do gabinetów, recepcji oraz hoteli.

Meble do biura Wuteh to efekt pracy profesjonalistów, którzy z zaangażowaniem tworzą meble o efektownym design oraz bardzo praktyczne w użytkowaniu. Szeroki wachlarz produktów pozwala na wybór właściwego rozwiązania do przestrzeni biurowej przedsiębiorstwa z dowolnej branży.

Kolejną firmą na polskim rynku, której ofercie warto przyjrzeć się z bliska jest Elzap - producent mebli do biura z piętnastoletnim doświadczeniem. Elzap to nie tylko producent mebli; firma zajmuje się również ich projektowaniem oraz montażem.Wśród innych producentów zwróćmy uwagę również na detale, np. jaka wykładzina nadawałaby się pod krzesło, jaka pod fotel biurowy a jaka pod ciężkie regały biurowe.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny