Meble drewniane

Pomimo tego, że postęp technologiczny nieustannie gna do przodu, a na rynku meblarskim znajdziemy produkty z przeróżnych tworzyw, to w dalszym ciągu najbardziej ceni się te naturalne. W tej kategorii niezmiennie od lat króluje drewno. Dlaczego warto się nim zainteresować i gdzie zamówić meble drewniane, by spełniały oczekiwania?

Za co kochamy drewniane meble?

Zalet drewna można wymienić mnóstwo, a osoby, które zdecydowały się na ich zakup do domu, nie zamieniłyby ich na żadne inne. Są one idealną propozycją, jeśli cenimy przyrodę i ważna jest dla nas ekologia. W meblach drewnianych nie ma chemicznych związków, które szkodziłyby planecie i oczywiście naszemu zdrowiu. Samą produkcję też można uznać za całkowicie ekologiczną. Naturalne tworzywa wpływają korzystnie na organizm i są bezpieczne. Oprócz tego drewno ma właściwości antystatyczne, więc jest odpowiednim wyborem, kiedy w naszym domu są alergicy.

Innym walorem, o którym nie można zapomnieć, jest estetyka i ponadczasowo. Co jakiś czas zmienia się moda, jedne trendy wnętrzarskie zastępują inne. Największy fenomen mebli drewnianych polega na tym, że sprawdzą się zawsze. Są uniwersalne i świetnie komponują się z niemal każdym stylem aranżacyjnym. Decydując się na zmianę wystroju, można zmienić kolory ścian, zainwestować w inne dodatki, ale meble mogą zostać. To ogromna oszczędność! Jest to oczywiście możliwe pod warunkiem, że się kupi meble solidne i trwałe.

Dobry producent to solidność i estetyka

Meble drewniane są dostępne w wielu miejscach. Można je kupić zarówno w sklepach sieciowych, jak i producentów specjalizujących się w indywidualnych zamówieniach. To, że drewno jest trwałe to fakt, ale niekoniecznie wszystkie meble będą tak samo wytrzymałe. Wiele zależy od producenta, zatem przed zakupem warto się temu lepiej przyjrzeć. Producent mebli drewnianych The Beds zajmuje się tworzeniem mebli z litego drewna bukowego i dębowego. Są to gatunki charakteryzujące się największą wytrzymałością. The Beds to firma rodzinna, która od wielu lat produkuje meble wysokiej klasy. Udziela wieloletniej gwarancji na swoje produkty, co jest doskonałym świadectwem tego, jakiej są one jakości.

Meble z drewna

Gdzie sprawdzą się meble z litego drewna?

Właściwie wszędzie. Niezależnie od tego, czy przed nami stoi wizja aranżacji salonu, sypialni, czy jadalni, nie powinno być problemu ze znalezieniem czegoś efektownego. W sypialni łóżko, komoda i szafka nocna. W salonie stół, stolik i szafka pod RTV. Nawet jeśli po czasie zmienimy kolor ścian i podłogi, to w każdym pomieszczeniu sprawdzą się doskonale. Warto również podkreślić, że nawet kiedy zdecydujemy się na to, by zrobić aranżację podobną do tych, jakie są w sklepach, czy katalogach, to zawsze będzie się różnić. Sęki i barwa drewna są unikatowe, nie ma dwóch identycznych mebli. Stawiając na meble drewniane, trzeba się liczyć z wyższym kosztem, niż na przykład przy płycie MDF, ale będą inwestycją na długie lata.

Designerskie czy klasyczne?

Meble drewniane różnią się między sobą stylistyką. Jedne z nich są przykładem tradycyjnego wzornictwa. Mają prosty kształt, czasem żłobienia i zdobienia. Inne mogą być nowoczesne z geometrycznymi bryłami i bez ozdób. A jeszcze inne wprost przeciwnie, są masywne, duże i z bardzo bogatymi dekoracjami. W zależności od tego, jakiego typu stylistykę we wnętrzach lubimy, inny wariant będzie najodpowiedniejszy. W minimalistycznym salonie niekoniecznie sprawdzi się stół rustykalny – chyba że mamy wybitny zmysł estetyczny i wiemy, w jaki sposób połączyć poszczególne elementy wnętrza, by stół był ciekawym dodatkiem. Z kolei do tradycyjnej sypialni, lepiej postawić na równie tradycyjne meble. Wybór stylistyki jest kwestią indywidualną, na szczęście renomowani producenci, jak The Beds są na to przygotowani i proponują meble drewniane w różnej formie. Istnieje też opcja zamówienia próbek, przez co łatwiej można wybrać kolor.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny