Meble kontraktowe

Czym są meble kontraktowe?

Meble kontraktowe powstają przede wszystkim z myślą o szeroko rozumianej przestrzeni publicznej. Począwszy od recepcji w prywatnej klinice medycznej, a kończąc na elementach wyposażenia poczekalni, hoteli, lokali gastronomicznych, sklepów, czy obiektów widowiskowych i rekreacyjnych. Meble kontraktowe powstają najczęściej według przygotowanego wcześniej projektu wystroju wnętrza oraz wskazanej w projekcie technologii. Firma Lissy posiadająca ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie w tworzeniu stołów bilardowych i szerokiego asortymentu mebli, może je również zaprojektować zgodnie z potrzebami klienta. Meble Lissy spełniają rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa i designu. O jakości niech świadczy ponad 4000 realizacji tego typu zleceń.

Dynamiczny rynek mebli kontraktowych

Światowy popyt na meble kontraktowe stale rośnie. Specjaliści oceniają, że ten segment rynku meblarskiego będzie rozwijał się w najbliższych latach wyjątkowo dynamicznie. Ten wzrost jest wspomagany przez zastosowanie nowych technologii i materiałów. Już dwa lata temu globalny rynek mebli biurowych został wyceniony na ponad 100 miliardów dolarów.

Przykładem tendencji wzrostowych mogą być Niemcy, które były odpowiedzialne za niemal połowę sprzedaży mebli kontraktowych w Europie. Nasz zachodni sąsiad przoduje, bo ma na swoim terenie wielu kluczowych wytwórców mebli kontraktowych, ale coraz mocniej do gry wchodzą doświadczeni producenci z takich krajów, jak Polska, którzy dorównują jakością oferowanych mebli i proponują korzystniejsze ceny.

Najbardziej renomowane firmy z sektora mebli kontraktowych nie są już dzisiaj tylko zwykłymi fabrykami mebli. Producenci mebli kontraktowych współpracują ze specjalistami zajmującymi się dopasowaniem wystroju do potrzeb użytkowników. Dobry projekt mebli, zharmonizowany ze stylem obiektu, korzystnie wpływa na samopoczucie ludzi przebywających wewnątrz. Z kolei wysokiej jakości materiały i precyzja wykonania gwarantują wieloletnie, bezproblemowe użytkowanie.

Zmiany stylu życia nie pozostają bez wpływu na relacje międzyludzkie, dlatego w proces projektowania mebli w przestrzeni publicznej zaangażowali się nawet naukowcy. Dobrze zaplanowane meble kontraktowe mogą bowiem w sposób naturalny zachęcić ludzi przebywających w jednym miejscu do nawiązywania kontaktów. Ten trend jest ostatnio widoczny w architekturze, która coraz częściej zaczyna sprzyjać budowaniu więzi społecznych.

Wymagania klientów. Indywidualizacja. Inwestorzy współpracują z architektami

Właściciele kancelarii, gabinetów lekarskich, hoteli i restauracji wiedzą, jak trudno znaleźć seryjne meble do profesjonalnych pomieszczeń. Przeszkodą są najczęściej wymagania jakościowe i ambitna wizja projektanta. W takiej sytuacji, rozwiązaniem są meble kontraktowe, które są idealnie dostosowane do każdego, nawet “najtrudniejszego” wnętrza. Ponadto inwestorzy coraz częściej chcą, żeby ich obiekt wyróżniał się na tle konkurencji. Realizacja tego celu jest możliwa tylko z zastosowaniem mebli kontraktowych.

Oczekiwania klientów można ująć w trzech najważniejszych kryteriach: użytkowość, jakość i cena. Ważny jest również czas. Dlatego zlecenie zadania firmie specjalizującej się w projektowaniu i produkcji mebli jest wygodne. Kiedy meble będą w trakcie produkcji, można zająć się rozwijaniem biznesu.

Dla odbiorców mebli coraz większe znaczenie ma indywidualizacja. Chcą mieć meble funkcjonalne, zaprojektowane ze smakiem oraz dopasowane do wizerunku marki. W katalogach konwencjonalnych mebli, trudno znaleźć modele odpowiadające kolorystyką, charakterem i designem każdej firmie. Tutaj potrzebna jest współpraca inwestora, projektanta i wykonawcy, a taką oferuje właśnie firma Lissy.

Warto posłuchać, co na temat aranżacji mają do powiedzenia specjaliści zajmujący się specyfiką miejsc publicznych i przestrzeni biurowych w miejscu pracy. Szczegóły, które mogą nie mieć znaczenia dla laika, okazują się decydujące dla klientów i codziennych użytkowników mebli.

Coraz wyraźniej widać trend tworzenia mebli ergonomicznych, które pomagają zmniejszyć stres, dyskomfort i kontuzje mięśni. Osoby doświadczające bólu pleców poszukują ergonomicznych krzeseł, stołów, biurek i mebli do przechowywania. Pracownicy obiektów gastronomiczno-hotelarskich, instytucji publicznych, urzędów, przychodni oczekują mebli dostosowanych do trybu wytężonej pracy. Pasażerowie na dworcach, czytelnicy w bibliotekach i uczniowie w szkołach, wszyscy chcą przebywać i pracować w wygodnym otoczeniu, a takie zapewniają tylko meble kontraktowe.

Cena jako decydujące kryterium

Każdy inwestor szuka stabilnych i przewidywalnych kosztów. Kiedy budżety są określone, nikt nie chce niespodzianek i tzw. “nieoczekiwanych trudności”, które windują cenę.

Meble kontraktowe to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala uniknąć niespodziewanych wydatków. To także elastyczna propozycja dla firm, które planują stały rozwój. W ramach współpracy z dostawcą mebli na zamówienie można bowiem wypracować wygodny model uzupełniania lub zmiany wyposażenia wnętrz.

Potrzeby firm rosną wraz ze zmianami zatrudnienia. Pracodawcy muszą podejmować decyzje o zmianie wyglądu stanowisk pracy, rozbudowie, modernizacji i reorganizacji. Dlatego długoterminowa umowa z dostawcą mebli kontraktowych, pozwoli zbudować kolejne stanowiska, kiedy zajdzie taka potrzeba, lub usunąć część niepotrzebnych mebli z gwarancją ekologicznej utylizacji lub ponownego zastosowania w innym miejscu.

Jakie są zalety mebli na zamówienie / kontraktowych?

Podstawą do wyprodukowania mebli kontraktowych firmy Lissy są już istniejące kolekcje. Meble projektowane są w taki sposób, aby mogły być rozwijane w różnych konfiguracjach na życzenie klienta. Oto najważniejsze zalety mebli kontraktowych:

  • Idealne dopasowanie do wnętrza - Meble na wymiar ściśle wpasowują się w specyfikę i rozmiary pomieszczeń. Dzięki temu każdy fragment przestrzeni jest maksymalnie wykorzystany. Producent może podjąć współpracę z projektantem wnętrza w zakresie pomiarów i dopracowania szczegółów wzorniczych.
  • Spójność z wizerunkiem firmy - Design jest dostosowany do charakteru marki. W zależności od efektu marketingowego, oczekiwanego przez klienta, meble mogą być wykonane w różnych stylach i kolorystyce. Meble kontraktowe mogą zawierać motywy dekoracyjne typowe dla firmy lub instytucji np. logo, czy kolory korporacyjne. Na życzenie klienta logo firmowe może być wykonane nawet na suknie bilardowym.
  • Brak kompromisów projektowych - Produkcja mebli kontraktowych odbywa się na podstawie indywidualnych potrzeb i życzeń klienta. Nie ma tu miejsca na kompromisy masowej produkcji, która w założeniach musi zaspokoić szerokie gusty. Meble kontraktowe pozwalają zrealizować najśmielsze projekty bez rezygnowania z wygody i bezpieczeństwa.
  • Optymalne wykorzystanie przestrzeni - Planowanie wnętrza w oparciu o meble seryjne zawsze wiąże się z ustępstwami. Trudno znaleźć modele, które idealnie wpasują się w istniejące pomieszczenia. Meble kontraktowe wypełnią przestrzeń z dokładnością do milimetrów, z jednoczesną dbałością o funkcjonalność.
  • Zgodność ze współczesnymi trendami - Meble kontraktowe to gwarancja wykorzystania najnowszych technik produkcji i materiałów. Cały proces powstawania mebli seryjnych zwykle trwa kilka lat, natomiast meble na zamówienie powstają od kilku do kilkunastu tygodni.
  • Zlecenie całości jednemu producentowi - Nie ma nic bardziej kłopotliwego od koordynowania dostaw wielu wykonawców. Mając jednego dostawcę, czas poświęcony na ciągłe telefony i ponaglania można z powodzeniem wykorzystać na rozwój firmy lub instytucji. Jeden wykonawca to mniej zmartwień i dokumentów.
  • Ujednolicenie kosztów i pakiety serwisowe – Zamawianie poszczególnych elementów umeblowania u różnych producentów oznacza stratę czasu, bo każdy wykonawca musi poznać szczegóły koncepcji. Poza tym z jednym producentem można łatwiej wynegocjować atrakcyjne ceny serwisowania, napraw i ewentualnych modyfikacji.

Produkcja mebli kontraktowych. Materiały i technologie

Meble na wymiar powstają przeważnie w ścisłej współpracy z projektantami. To oni są dla firmy Lissy źródłem ważnych informacji o koncepcji zabudowy. Jeśli zleceniodawca nie ma jeszcze gotowego projektu, wykwalifikowani doradcy, wykorzystując 25-letnie doświadczenie firmy Lissy, potrafią zaproponować klientowi najlepsze rozwiązania pasujące do koncepcji architektonicznej. Po akceptacji, projekt błyskawicznie trafia do produkcji.

Park maszynowy firmy Lissy to nowoczesne urządzenia m.in. linia lakiernicza i centra obróbcze cnc. Umożliwiają one realizacje w technologii płyty laminowanej, fornirowanej lub na wysoki połysk. Materiały są najwyższej jakości, starannie dobierane i kontrolowane już na etapie dostawy. W meblach kontraktowych producent z Błachowa koło Dobrodzienia stosuje akcesoria i okucia renomowanych producentów. Dzięki temu, meble na zamówienie odznaczają się ponadprzeciętną estetyką i wytrzymałością.

Po wykonaniu, meble zostają starannie zabezpieczone i przygotowane do transportu. Opcjonalnie możliwy jest transport i złożenie mebli w docelowym miejscu przez montażystów Lissy.

Jakie firmy powinny inwestować w meble kontraktowe?

Oferta mebli kontraktowych Lissy jest kierowana przede wszystkim do inwestorów komercyjnych. Poważnym zleceniodawcą jest branża hotelarsko-gastronomiczna. Meble kontraktowe są także doskonałym rozwiązaniem dla mniejszych placówek świadczących usługi pobytowe - pensjonatów i apartamentów.

Inwestorom z sektora małych hoteli, apartamentów i drobnych lokali gastronomicznych często wydaje się, że bez problemów znajdą seryjne meble do wyposażenia swoich wnętrz. I tutaj spotyka ich przykra niespodzianka. Trudno bowiem znaleźć np. profesjonalnie wyglądającą recepcję hotelową w katalogu mebli seryjnych. To wręcz niemożliwe.

Meble na zamówienie to również najlepszy wybór dla gastronomii, szczególnie, że pomysłowość projektantów młodego pokolenia nie zna granic. Powstają lokale „tematyczne”, stylizowane, projektowane na wzór restauracji z całego świata. Do takich zadań należy zatrudnić specjalistów w tworzeniu i montażu mebli na wymiar. Firma Lissy produkuje wyposażenie również dla takich restauracji, barów i pubów. Po rozwiązania “na miarę” sięgają także sklepy, dla których realizujemy gabloty i ekspozytory wystawowe.

Zmieniające się potrzeby zatrudnienia i większa świadomość zdrowotna pracowników sprawiają, że klient korporacyjny coraz częściej szuka mebli kontraktowych na zamówienie. Liczy się ergonomia i wymagania pracowników. Wszystko to zwiększa efektywność ich pracy i dobre samopoczucie. Nowoczesne biura nie przypominają już hal produkcyjnych z równomiernie ustawionymi biurkami. Teraz w cenie są miejsca relaksu (również przy bilardzie), pokoje socjalne i zintegrowane stanowiska pracy. Przestrzeń biurowa aż się prosi, żeby wypełnić ją meblami na wymiar. Dlatego stałą grupę odbiorców mebli kontraktowych stanowią firmy, urzędy i instytucje.

Osobną kategorią są lekarskie gabinety specjalistyczne i kancelarie prawnicze. W pierwszym przypadku liczy się wielofunkcyjność, czystość i pojemność mebli, w drugim możliwości przechowywania znacznych ilości dokumentów i styl, który tworzy powagę miejsca. Solidne meble na wymiar do gabinetów kreują wizerunek firmy w oczach klientów, dlatego warto poświęcić czas na odpowiednie zaprojektowanie i budżet na wykonanie ponadczasowych mebli.

Firma Lissy jest również uznanym producentem autorskich stołów bilardowych, które mogą być ustawione w salonach gier i klubach. Dla klientów szukających gotowych rozwiązań, w ofercie znajduje się kilka linii produktów w różnych przedziałach cenowych. Jeśli pojawi się jednak konieczność wspólnego zaprojektowania i wykonania nowego, unikatowego stołu, dla Lissy będzie to prawdziwe wyzwanie i przyjemność.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny