Meble kuchenne do każdego domu

Jeżeli szukasz aktualny cennik mebli kuchennych na wymiar - sprawdź ten artykuł. Znajdziesz tam szczegółowe informacje o cenach wszelkiego rodzaju mebli kuchennych w podziale na różne materiały, standardy wykonania, jak również województwa i duże miasta.

Meble kuchenne - ceny, polecane sklepy, przegląd najciekawszych produktów

Obecnie mamy szeroki wybór mebli kuchennych. Dzięki temu konkretne zestawy możemy dostosować do pomieszczeń o różnych wymiarach. Atutem są również meble kuchenne na wymiar, które są wcześniej projektowane, a następnie wykonane w taki sposób by spełniły indywidualne oczekiwania zamawiającego.

Meble kuchenne - różne rodzaje zestawów

Drewniane meble kuchenne

Zdecydowanie się na drewniane meble kuchenne zawsze będzie dobrą decyzją. Lite drewno gwarantuje doskonałą jakość mebli, a także wytrzymałość na różne czynniki przez wiele lat. Ich wyróżnikiem jest zachowanie naturalnego rysunku drewna, z możliwością zastosowania dowolnej okleiny.

Najczęściej do ich wykonania wykorzystuje się drewno bukowe, dębowe lub olszynowe. Świetnie sprawdza się również jesion. Nieco gorszej jakości, ale również bardzo popularne są drewniane meble kuchenne wykonane z drewna sosnowego. Ich zaletą jest przystępna cena, a także łatwość wyprodukowania mebli z sosny.

Decydując się na drewniane meble kuchenne, warto rozpatrzeć egzotyczne gatunki drewna. Wśród nich wymienia się charakterystyczny w swoim żółtopomarańczowym ubarwieniu badi, czy też ciemne lapacho. Wśród najpopularniejszych gatunków drewna sprowadzanych z innych zakątków świata, koniecznie należy wymienić azjatycki teak oraz bambus. Drewniane meble kuchenne wykonane z powyższych gatunków, cechują się wyjątkową odpornością na czynniki mechaniczne oraz wilgoć.

Nowoczesne meble kuchenne

Nowoczesne meble kuchenne już dawno przestały ograniczać się w swoich projektach wyłącznie do zastosowania drewna. Główną cechą innowacyjnych zestawów jest wykorzystanie innych materiałów i surowców, które wzajemnie tworzą elegancką, w pełni stonowaną kompozycję. Dlatego nie można zapomnieć o obecności hartowanego szkła do kuchni, marmuru, stali, a nawet żeliwa.

Przeglądając nowoczesne meble kuchenne, dostrzeżemy pewną zależność, ustosunkowania się do wąskiej gamy kolorów. Zwykle są one projektowane w dwóch, trzech barwach wzajemnie ze sobą kontrastujących. Częstym gościem wśród białych laminatów i czarnych szyb, jest naturalne, lite drewno.

Białe meble kuchenne

Nieustająca moda na biel zapanowała również w pomieszczeniach kuchennych. W związku z tym nie powinny nas dziwić wszechobecne białe meble kuchenne. Bardzo często służą one temu, by odwzorować niezwykle popularny styl skandynawski.

Białe meble kuchenne wcale nie muszą być nudne. Najczęściej mamy do czynienia z matowym fornirem. Fronty w nowoczesnych kuchniach pokryte są białym laminatem. W takich okolicznościach mamy do czynienia nie tylko z białymi meblami, ale również wyróżniającymi się urozmaiconą fakturą. Jeżeli interesują nas białe meble kuchenne do pomieszczenia w stylu rustykalnym, warto skupić się na technice shabby chick. Takie meble możemy wykonać samodzielnie przy użyciu białej farby kredowej. Na meble z odzysku nakładamy warstwę farby, by następnie dokonać przecierki przy użyciu papieru ściernego. Tak przyozdobione białe meble kuchenne zapewnią klimatyczny i niecodzienny wystrój w każdym mieszkaniu.

Meble kuchenne na wymiar

Nie zawsze w salonach meblowych znajdziemy takie zestawy mebli kuchennych, które będą nam odpowiadać. Może to wynikać z naszych indywidualnych oczekiwań lub uciążliwego w zagospodarowaniu pomieszczenia. Wtedy najlepszym rozwiązaniem okazują się meble kuchenne na wymiar.

Najczęściej zamówienie projektu kuchni pod wymiar sprawdza się w niewielkich kuchniach, w których łatwo stracić kontrolę nad wolną przestrzenią. Jest to również wygoda dla osób mających np. problemy z poruszaniem się, osób niepełnosprawnych lub rodzin, które chcą dostosować mieszkanie także dla dzieci.

Bardzo ważny jest też odpowiedni osprzęt mebli kuchennych - zawiasy, szuflady, czy systemy otwierania. Tu wiodącym producentem jest Blum.

Zestawy mebli kuchennych - poszczególne elementy

Meble kuchenne - stoły

Duże stoły są raczej rzadkim obrazkiem we współczesnych kuchniach. Tak naprawdę w mieszkaniach oraz domach liczy się każdy centymetr przyczyniający się do wygodnego poruszania się po pomieszczeniach. Dlatego najczęściej zestawy mebli kuchennych zawierają niewielkie stoły lub ciekawe rozwiązania pozwalające na rozkładanie stołu tylko podczas posiłków.

Zdecydowanie częściej w nowoczesnych kuchniach planuje się obecność tzw. wysp. Dotyczy to przede wszystkim otwartych przestrzeni, w których chcemy połączyć kuchnię z pokojem dziennym.

Meble kuchenne - krzesła

Jeżeli możemy pozwolić sobie na bardzo duże stoły w kuchni, to jednocześnie potrzebne będą do niego wygodne krzesła. Jednak jak już wcześniej wspomniano, zdecydowanie częściej stosuje się niewielkie stoliki, przy których można zjeść śniadanie lub kolację. Oczywiście krzesła pod względem wyglądu, powinny być dopasowane do całej aranżacji. Mając do dyspozycji niewielką kuchnię, warto zdecydować się na rozkładane krzesła. Zajmują one niewiele miejsca i można z nich korzystać wtedy, kiedy zachodzi taka potrzeba.

Natomiast w przypadku wcześniej wspomnianych wysp kuchennych oraz barków, można zdecydować się na hokery. Są to podwyższone krzesła, dzięki którym sięgniemy do wyżej usytuowanych blatów.

Szafki kuchenne

Szafki kuchenne są nieodłącznym elementem każdej kuchni. Służą do przechowywania, a także utrzymaniu ładu w pomieszczeniu. Jako główny mebel każdego wyposażenia kuchennego, są również motywem przewodnim w wyborze aranżacji. Najczęściej do czynienia mamy z szafkami kuchennymi wykonanymi z drewna bądź płyt MDF. Dobrze jest się zdecydować na szafki kuchenne, które będą montowane nie tylko na dole, ale również na górze. W ten sposób jesteśmy w stanie efektywnie zaaranżować całą przestrzeń kuchenną.

Szafy i półki

Ciekawym rozwiązaniem są szafy i półki, które znajdują bardzo szerokie zastosowanie w kuchennych przestrzeniach. Szafy, szczególnie z drzwiami przesuwnymi, pozwalają na zagospodarowanie drobnych sprzętów AGD, garnków, misek oraz innych przyborów kuchennych zajmujących więcej miejsca. Pomocnym rozwiązaniem będzie zawieszenie tzw. wkładów organizacyjnych, które pomogą zachować idealny porządek.

Meble kuchenne do zabudowy

Meble kuchenne do zabudowy są cennym rozwiązaniem, nie tylko w przypadku małej kuchni, ale w każdym pomieszczeniu, w którym cenimy sobie komfort użytkowania. W ten sposób konkretne sprzęty AGD, rury oraz przyłącza elektryczne są sprytnie zakamuflowane. Zyskujemy zarówno dodatkową przestrzeń, jak i również możemy ułatwić sobie użytkowanie konkretnych urządzeń.

Należy pamiętać o zakupie specjalnych sprzętów AGD pod zabudowę, które najczęściej występują w standardowych rozmiarach. Do nich zalicza się lodówka, mikrofala, piekarnik, płyta elektryczna lub gazowa, a także zmywarka. Jeżeli producent zaznaczył, iż konkretne urządzenia nie nadają się do zabudowy, wtedy nie powinniśmy działać przeciw jego zaleceniom.

Meble kuchenne na wymiar

Meble kuchenne na wymiar - blaty kuchenne

Decydując się na meble kuchenne na wymiar, zyskujemy wpływ na wygląd oraz charakter poszczególnych elementów. Wśród nich wymienia się blaty kuchenne. Najczęściej zamawiane są blaty wykonane z płyt laminowanych. Jest to estetyczne, a zarazem ekonomiczne rozwiązanie. Tego typu blaty kuchenne są odporne na działanie wysokich temperatur, tłuszcz oraz silne środki czystości stosowane w kuchni.

Szlachetniejszym sposobem na wykończenie blatu, będzie zastosowanie litego drewna. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się drewno dębowe lub bukowe. Tutaj jednak należy pamiętać o niestawianiu gorących garnków i naczyń bezpośrednio na blat. Również do pielęgnacji takich blatów należy stosować wyłącznie wyselekcjonowane preparaty przeznaczone do drewna.

Wyróżnić możemy także blaty kuchenne kamienne oraz ceramiczne. Są to efektowne wykończenia, które świetnie poradzą sobie w każdych warunkach. Blaty kuchenne zaprojektowane z kamienia są jednymi z najdroższych, pośród wszystkich rozwiązań, ale tym samym wyróżniają się największą trwałością. Alternatywą dla blatów marmurowych czy kamiennych są blaty wykonane z konglomeratu.

Meble kuchenne na wymiar - uchwyty do mebli kuchennych

Istnieje wiele rodzajów uchwytów do mebli kuchennych. Wśród nich wymienia się tradycyjne modele, a także w stylu vintage. Są one niewielkim elementem dekoracyjnym, jednak mającym duży wpływ na całościowy charakter pomieszczenia. Powinny być dopasowane wielkością, a także wyglądem do wybranej przez nas stylizacji.

Tradycyjne uchwyty do mebli kuchennych wyróżniają się bardzo dużą dostępnością oraz szerokim wyborem kolorów i wzorów. Wybierając konkretny rozstaw, możemy co jakiś czas je wymieniać, tym samym nieco odświeżając wygląd frontów.

Styl Vintage wprowadzimy nie tylko poprzez zastosowanie stylizowanych uchwytów, ale również montując gałki. Do wyboru mamy gałki z mosiądzu, chromowane, lub wykończone ceramiką.

Chcąc zachować nowoczesną stylizację, możemy zdecydować się na uchwyty do mebli kuchennych, które będą frezowane. Tym samym stają się one nieodłącznym elementem frontów szafek i szuflad. Dzięki nim unikamy niepotrzebnego wiercenia. Z drugiej strony nie można ich wymienić bez zmiany całych drzwiczek.

Ostatnio bardzo popularnym rozwiązaniem, wypierającym tradycyjne uchwyty do mebli kuchennych, są fronty montowane z systemem Tip-on. W jego skład wchodzi adapter oraz odbojnik, które montuje się wewnątrz szafki lub szuflady. Po wewnętrznej stronie frontu należy przymocować płytkę magnetyczną. W ten sposób dociskając front, możemy z łatwością otworzyć szafkę.

Meble kuchenne na wymiar - fronty

Niezależnie czy wybieramy gotowe zestawy mebli kuchennych, czy meble kuchenne na wymiar, powinniśmy zdecydować, z czego mają być zbudowane fronty kuchenne. Największą popularnością w danej chwili wyróżniają się fronty fornirowane. Wykonane są z płyty MDF, które z kolei wykańcza się fornirem o grubości około 0,8 mm. Fornir może być drewnopodobny, odwzorujący naturalny rys drewna, bądź w innym wybranym kolorze (najczęściej jednolitym). Istnieje możliwość zamówienia forniru matowego lub w połysku.

Zdecydowanie bardziej odporne na wilgoć oraz pozostałe czynniki, takie jak tłuszcz, wysoka temperatura lub środki czyszczące, okażą się fronty drewniane. Ich dodatkową zaletą jest to, że nie muszą mieć gładkiej powierzchni. Dlatego często spotykamy zestawy mebli kuchennych zawierające frezowane fronty.

Chcąc uzyskać nowoczesne meble kuchenne, warto wybrać fronty wykonane z tafli szklanej bądź płyty laminowanej. W ten sposób uzyskamy wyjątkowo gładką powierzchnię, która również doskonale poradzi sobie podczas przeróżnych warunków występujących podczas użytkowania kuchni.

Meble kuchenne na wymiar - oświetlenie

Oświetlenie w kuchni odgrywa istotną rolę. Dzięki niemu możemy przede wszystkim komfortowo przyrządzać posiłki. Dodatkowym atutem jest możliwość wprowadzenia nastrojowego klimatu, szczególnie wieczorami lub podczas spożywanych w kuchni posiłków.

Do wyboru mamy szereg możliwości. Zaczynając od tradycyjnych wiszących lamp, oświetlenia zintegrowanego z okapem, bądź reflektorków po oświetlenie podszafkowe. Coraz chętniej wprowadzamy taśmy LED-owe, które podwieszamy pod szafkami i półkami kuchennymi.

Prawdziwym liderem, jeżeli chodzi o oświetlenie kuchni, jest IKEA. Producent proponuje zdalnie sterowany system oświetleniowy, który można podwieszać pod szafkami. Ciekawą propozycją są także szperacze. Jest to oświetlenie, które włącza się automatycznie po wysunięciu szuflady.

Zestawy mebli kuchennych w popularnych sklepach - zestawienie cenowe

Ceny mebli kuchennych IKEA

IKEA wyróżnia się przede wszystkim bardzo dużą elastycznością oraz możliwością samodzielnego projektowania mebli kuchennych. Nie są to tanie meble, ale z drugiej strony cena nie jest do końca wygórowana. W ten sposób zamawiane systemy mebli kuchennych idealnie dopasują się do pomieszczenia, którym dysponujemy. Jednak dla komfortu niektórych Klientów, została wprowadzona również gotowa kuchnia Knoxhult. Ceny mebli kuchennych w IKEA prezentują się w następujący sposób:

 • Meble kuchenne Knoxhult - 841 zł
 • Knoxkult - szafki kuchenne stojące, drzwi + szuflada - 399 zł
 • Uchwyty do mebli kuchennych Berghalla - 2 szt - 20 zł
 • Uchwyty do mebli kuchennych Eriksdal - 2 szt - 30 zł
 • Zintegrowana lodówka, zamrażarka do zabudowy Huttra - 1299 zł
 • Sprzęt AGD - piekarnik z wym. obiegiem powietrza Raffinerad - 1299 zł

Ceny mebli kuchennych Agata Meble

Na stronie internetowej Agata Meble, nie znajdziemy typowych cen dla mebli kuchennych. Wiemy jednak, że producent proponuje nam możliwość zaprojektowania zestawu na podstawie kolekcji Qubik. Dodatkowo proponowany jest sprzęt AGD takich marek jak: Amica, Beko, Bosch, Kernau, Siemnes, Whirplool oraz Zelmer.

Wśród cen udostępnianych w Internecie znajdziemy kilka propozycji na akcesoria kuchenne:

 • Naczynie żaroodporne - 47,99 zł
 • Szklanki - 2,00 zł

Ceny mebli kuchennych BRW

Salon BRW, czyli Black Red White, proponuje nam zestawy mebli kuchennych, kuchnie modułowe, a także meble kuchenne na wymiar:

 • Meble kuchenne Junona Line 240 Black Red White - 730 zł
 • Szafki kuchenne górne Junona Line G2D/80/57 - 121,14 zł
 • Półki Junona Line POL/50 - 21,14 zł
 • Półki szklane Junona Line G2W/80/57 - 80,49 zł

Ceny mebli kuchennych Bodzio

Producent Bodzio proponuje gotowe kolekcje mebli kuchennych, które nie wymagają już samodzielnego projektowania. Ceny mebli kuchennych Bodzio prezentują się następująco:

 • Kuchnia Sandi (biały połysk) - 2715,02 zł
 • Kuchnia Sandi (heban połysk) - 3072,88 zł
 • Kuchnia Ola (latte) - 2303,32 zł
 • Kuchnia Ola (buk) - 2866,00 zł
 • Narożne szafki kuchenne dolne z półką Sandi (heban połysk) - 374,50 zł
 • Szafki narożne dolne z koszem cargo obrotowym Sandi (heban połysk) - 444,04 zł
 • Szafki narożne dolne z półką Ola (latte) - 394,62 zł

Ceny mebli kuchennych Forte

Ceny mebli kuchennych Forte, na oficjalnej stronie producenta są niedostępne. Obecnie proponowaną kolekcją obejmującą wszystkie dostępne meble kuchenne jest Multiforte. Ceny kształtują się następująco:

 • Forte - szafki dolne narożne - 354,00 zł
 • Forte - szafki dolne narożne - 264,00 zł
 • Forte - szafy boczne stojące pod piekarnik - 454,99 zł

Zestawy mebli kuchennych - przykładowy cennik mebli kuchennych w pozostałych sklepach

Ceny mebli kuchennych Allegro

Na serwisie aukcyjnym Allegro znajdziemy szeroki wybór producentów mebli kuchennych, jak i również produkty specjalnie importowane do Polski.

 • Szafy kuchenne - już od 219 zł
 • Krzesła dla dzieci kuchenne - od 210 zł
 • Elementy mebli - fronty lakierowane - od 230 zł
 • Elementy mebli - gałki meblowe - już od 3,50 zł
 • Stoły kuchenne z litego drewna - już od 489 zł

Ceny mebli kuchennych Castorama

Castorama jest marketem budowlanym, w którym znajdziemy wszystkie produkty potrzebne do wyposażenia wnętrz, w tym również zestawy mebli kuchennych. Wśród proponowanych kolekcji w Castoramie znajdują się meble kuchenne na wymiar, jak i również gotowe zestawy.

 • Meble kuchenne Malaga 2,4 m Dąb Sonoma - 767 zł
 • Meble kuchenne  Romantica 2,4 m Dąb Sonoma - 498 zł
 • Nowoczesne meble kuchenne, modułowy zestaw Unik Biały 12,6 m2 - 6757 zł
 • Szafki kuchenne dolne narożne Loft Rapsodia - 548 zł
 • Szafka kuchenna kolumnowa do zabudowy lodówki Loft Rapsodia - 781 zł
 • Półki na reling podwójna, chromowana, producent - Cooke&Lewis - 59,98 zł

Warto pamiętać też o takich sklepach jak Leroy Merlin - meble kuchenne tego dystrybutora znajdziecie tu.

Decydując się na tanie meble, nie zyskujemy gwarancji najwyższej jakości. Warto zatem zainwestować większą sumę, by móc cieszyć się eleganckim i wytrzymałem zestawem. Nie musimy ograniczać się wyłącznie do gotowych kolekcji. Obecnie producenci dają nam „wolną rękę” w projektowaniu i dopasowywaniu kuchni pod wymiar. W ten sposób zyskujemy wymarzoną oraz w pełni komfortową kuchnię.

Każda funkcjonalna kuchnia zostaje wyposażona w akcesoria meblowe, szafki kuchenne, półki oraz blaty. Dobrze dobrany zestaw mebli kuchennych umożliwia wygodne przygotowywanie posiłków i pozwala na komfortowe zagospodarowanie przestrzeni. W ofertach producentów znajdziemy gotowe zestawy, a także zestaw szafek kuchennych na wymiar. Oba rozwiązania cieszą się dużą popularnością.

Gotowe zestawy (szafki kuchenne, półki i blaty) nabędziemy w każdym branżowym sklepie. Warto zaznaczyć, że gotowy zestaw mebli kuchennych to przede wszystkim atrakcyjna cena zakupu. Nasz dom może zostać wyposażony w elegancki zestaw szafek kuchennych już od kwoty 1 500 zł. Tymczasem najtańsze zestawy meblowe na zamówienie to wydatek powyżej 700 zł/mb. Zaprojektowany zestaw mebli kuchennych z drewna rodzimego (np. dąb), czy płyty wykończonej na wysoki połysk będzie jeszcze droższy. Za lepszej jakości akcesoria meblowe i meble kuchenne wyposażone w ozdobne drzwi z lakierowanej płyty MDF lub drewna rodzimego (dąb, sosna) trzeba zapłacić przynajmniej 1 500 zł/mb.

Każdy dom może zostać wyposażony w tradycyjne bądź nowoczesne panele kuchenne i akcesoria meblowe. Wybór zależy od indywidualnych preferencji oraz oczekiwań inwestora. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na gotowy zestaw szafek kuchennych, czy zestawy na wymiar, warto zwrócić szczególną uwagę na materiał wykonania. Najtańsze są szafki kuchenne z laminatu wykończonego materiałem melaminowym. Niestety tego typu produkty nadają się jedynie do mało użytkowanych aranżacji. Naroża z aluminium bądź tworzyw sztucznych są już nieco bardziej odporne. Największą popularnością nadal cieszą się panele kuchenne i meble z płyt MDF. Zestaw mebli kuchennych z płyty MDF może być matowy, lub wykończony na wysoki połysk. Największą odporność wykazują zestawy meblowe z lakierowanej płyty MDF. Tego rodzaju produkty są odporne na odbarwienia, powierzchniowe zarysowania, działanie promieni UV oraz na wilgoć. Równie dużą odporność wykazują drzwi i szafki kuchenne z drewna. W ofertach producentów znajdziemy meble z drewna rodzimego (np. dąb), a także z drewna egzotycznego (np. bangkirai). Są to praktyczne produkty, które sprawiają, że aranżacja kuchenna i cały dom wyglądają bardziej efektownie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat mebli kuchennych, zapraszamy do działu poniżej. Znajdziesz w nim ciekawe pomysły na aranżację i wykończenie kuchni. Na dole strony znajduje się też lista powiązanych tematów.