Meble modułowe – do pokoju dziennego czy do salonu?

Nowoczesne systemy meblowe coraz bardziej wypierają z rynku tradycyjne meblościanki. Meble modułowe, sama ich nazwa wskazuje, składają się z kilku elementów, które można dowolnie komponować. Starodawne meblościanki charakteryzowały się tym, iż zajmowały całą jedną ścianę w salonie czy pokoju dziecinnym. Nie bardzo dało się je rozdzielić tak, aby rozsunąć je względem siebie. Nowoczesne meble systemowe do pokoju czy sypialni może dowolnie ustawiać bez obawy o efekt końcowy.

Meble modułowe są niezwykle elastyczne, jeśli chodzi o ich aranżację. Zestawy segmentowe można dowolnie mieszać lub na bieżącą kupować. Meble systemowe nie narzucają stylu czy kompozycji jak w przypadku dawnych meblościanek. Gotowy zestaw mebli do salonu, sypialni czy do pokoju dziecinnego jest funkcjonalny.

Sofy do salonu również mogą być podciągnięte do kategorii mebli segmentowych. Nowoczesne meble wypoczynkowe często składają się nie tylko z długiej sofy, ale również często z dodatkowych modułów. Dzięki temu, że pozostałe moduły są mobilne, można je ustawiać w zależności od zapotrzebowania. Meble segmentowe do wypoczynku sprawdzą się zwłaszcza w przypadku organizowania spotkań towarzyskich. Meble systemowe są ze sobą logicznie połączone niczym budownictwo kubaturowe.

System mebli pokojowych jest tak skonstruowany, aby był jak to tylko możliwe najbardziej funkcjonalny. Meble z szafą, sofy czy łóżka w konkretnym stylu pozwolą przemienić każdy salon, sypialnię czy pokój dzienny. Z uwagi na szeroki wybór mebli modułowych do pokoju dziecięcego, dziennego czy do salonu każdy klient znajdzie coś dla siebie. Pokojowe meble systemowe to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Zestawy nowoczesnych mebli systemowych – ceny

Na rynku dostępnych jest wielu producentów systemowych mebli do pokoi podobnie jak firm reprezentujących budownictwo kubaturowe. Można stworzyć zarówno tanie zestawy z kilkoma elementami, jak również droższy zestaw z szafą przesuwną. Meble modułowe pozwolą stworzyć nowy niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu. Jeśli jednak nie ma wystarczających środków finansowych na takie zmiany, to można również spróbować malowania mebli okleinowanych, by niższym kosztem zmienić wystrój.

W dzisiejszym czasach najmodniejsze są białe meble modułowe. Z pewnością będą one pasować do białych listew przypodłogowych. Zestawy mebli systemowych z szafami czy łóżkami oferują takie sklepy jak IKEA czy Meble VOX. Choć nie zawsze są to tanie rozwiązania to będzie to bez wątpienia lepszy efekt wizualny niż w przypadku, kiedy decyzja padnie na malowanie mebli okleinowanych. Białe meble modułowe mają dodatkową zaletę. Można do nich z łatwością dopasować różne elementy dekoracyjne w wielu kolorach.

Meble kuchenne w atrakcyjnych cenach - sprawdź

Meble modułowe w salonie, a także informacje: rodzaje, ceny, montaż, porady na temat mebli modułowych
Meble modułowe krok po kroku, czyli rodzaj, na czym to polega, montaż, ceny oraz porady

Nowoczesne systemy mebli modułowych i białe listwy przypodłogowe zaprowadzą ład i spokój w przestrzeni. Aby do tego doprowadzić, warto zapoznać się z popularnymi systemami segmentowymi oferowanymi przez producentów. Najlepszym rozwiązaniem będzie przegląd oferty kilku sklepy, porównanie ich pod wieloma względami oraz wybór najlepszej oferty. Nie zawsze będzie ona jednak tania, ale bez wątpienia będzie dopasowana do gustu klienta. Należy pamiętać, że oprócz białego koloru modne są również inne odcienie. Ceny za meble systemowe zaczynają się od kilku tysięcy złotych w górę. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o meblach do mieszkania.

Systemy meblowe – porady praktyczne

Jeśli klient nie ma wyobraźni i ciężko jest mu sobie zwizualizować nową przestrzeń, może skorzystać z porad architekta. Malowanie mebli okleinowanych jest niezwykle proste, czego nie można już powiedzieć o zaprojektowaniu przykładowo salonu w przypadku braku poczucia przestrzeni. Architekt z pewnością doradzi w wyborze, a dodatkowo zasugeruje kilka zmian, które dodatkowo odświeżą pomieszczenie. Przykładem mogą być nowe białe listwy przypodłogowe.

Decydując się na meble systemowe można również skorzystać z porad w Internecie przeglądając galerie zdjęć gotowych aranżacji. Zakup mebli modułowych za kilka tysięcy złotych jest dużym wydatkiem, dlatego też ważne, aby był on przemyślany i dopasowany do danego klienta. Zresztą każdy wybór w budownictwie kubaturowym powinien być dokładnie przemyślany.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 84,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny