Meble na wymiar – zalety

Jedną z zalet mebli na zamówienie jest to, że łączą w sobie walory estetyczne i funkcjonalne. Tego typu meble łazienkowe lub szafy na wymiar powstają na indywidualne zamówienia klienta, dlatego idealnie dostosowują się do przestrzeni i stylistyki utrzymanej w danym pomieszczeniu. Dzięki meblom na wymiar możliwe jest też odpowiednie zagospodarowanie trudnych przestrzeni, do których z pewnością należy poddasze. Ponadto meble na zamówienie umożliwiają dopasowanie ilości szuflad czy półek w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Warto również wiedzieć, że meble na wymiar charakteryzują się większą wytrzymałością niż meble pochodzące z taśmy produkcyjnej.

Jakie możliwości dają meble na zamówienie?

Meble kuchenne lub szafy na wymiar będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają pomieszczenia niewymiarowe. Obecność skosów może uniemożliwić czasem urządzenie funkcjonalnego wnętrza. Meble na zamówienie doskonale też sprawdzą się w niewielkich przestrzeniach. Wybierając tego typu rozwiązanie możemy zyskać wiele dodatkowego miejsca w postaci szafek i półek sięgających do sufitu.  Oznacza to, że bez problemu będziemy mogli wykorzystać przestrzeń użytkowaną na wiele innych sposobów.

Meble na wymiar to bardzo dobre rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w wielu przypadkach, na przykład przy niewymiarowych pomieszczeniach czy naprawdę małych kuchniach.
Meble na wymiar - ceny, możliwości, gdzie szukać firm?

Gdzie szukać firm?

W celu zamówienia mebli na wymiar, musimy wybrać odpowiednią firmę, która zaprojektuje i wykona meble kuchenne lub meble łazienkowe. Sam projekt wykonania mebli możemy zamówić w studiu mebli lub u projektanta wnętrz. Wybierając profesjonalny zakład stolarski będziemy mogli liczyć na wykonanie projektu i jego realizację.

Czy wiesz, że...

Ceny w firmach wykonujących meble na wymiar są bardzo zróżnicowane. Nawet ta sama firma często oferuje różne ceny różnym klientom - na przykład w sytuacji gdy ma dużo innych zleceń często stara się podbić cenę. Dlatego tak ważne jest, aby decydując się na zamówienie mebli porównać oferty przynajmniej od kilku sprawdzonych firm.

Oferty najłatwiej zebrać dzięki usłudze takiej jak Szukaj Wykonawcy na kb.pl. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz, a w odpowiedzi otrzymasz ciekawe oferty od sprawdzonych firm.

Sprawdź!

Tego typu firmy możemy szukać na rynku lokalnym, ale też w Internecie. Decydując się na firmę lokalną, możemy liczyć na sprawną komunikację w zakresie wykonania pomiarów czy realizacji mebli na wymiar. Nie oznacza to, że nie będziemy mieli takiej możliwości, jeśli wybierzemy firmę świadczącą usługi przez Internet. Z reguły jednak ustalenie wszelkich szczegółów przez telefon zdecydowanie wydłuża kontakt z daną firmą, co z kolei przekłada się na dłuższą realizację całego projektu.


Polecane meble do Twojego domu

Cena mebli na wymiar

Meble kuchenne na wymiar, meble łazienkowe czy też szafy na wymiar do salonu będą droższe niż meble gotowe, które są na wyciągnięcie ręki dla każdego klienta. Duża różnica cen wynika głównie z ilości i nakładu pracą, jaką musi włożyć dana firma w wykonanie mebli na zamówienie indywidualne.Meble dostępne w sklepach meblowych pochodzą z produkcji taśmowej i czas ich realizacji jest bardzo krótki, natomiast produkcja mebli na wymiar najczęściej zajmuje kilka tygodni. Przykładowo meble kuchenne na wymiar z płyty laminowanej kosztują ok. 1100 zł/mb, podczas gdy za gotowy zestaw wykonany z tego samego materiału zapłacimy ok. 500 zł/mb.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny