Meble ogrodowe

Czasem słońce, czasem deszcz

Wbrew pozorom wybór mebli ogrodowych nie jest sprawą łatwą. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że mogą być one narażone na zmienne warunki atmosferyczne – w naszym klimacie, szczególnie wiosną, temperatury bywają kapryśne. Nie zawsze jest też możliwość uchronienia mebli przed deszczem lub gwałtowną burzą. Do tego dochodzi intensywne i – w przypadku niektórych materiałów (na przykład wikliny) – szkodliwe działanie promieni UV, które ma negatywny wpływ na trwałość kolorów. Standardowe meble stanowiące wyposażenie domu nie będą w stanie oprzeć się siłom natury. Również wspomniana wiklina nie gwarantuje długotrwałego użytkowania mebli. Rozwiązaniem są meble z technorattanu.

Technorattan to syntetyczny materiał, który charakteryzuje się naturalnym wyglądem, niewielką wagą oraz wyjątkową wytrzymałością. Ponadto nie wchłania wilgoci i jest odporny na odbarwienia. Na rynku funkcjonuje sporo firm oferujących meble wykonane z technorattanowej plecionki, ale jakość ich wyrobów bywa – delikatnie mówiąc – różna. Decydując się na zakup mebli z technorattanu warto postawić na produkty uznanych marek, (zobacz na ergoexpert.pl meble ogrodowe marek Bello Giardino lub Miloo).

Trudna sztuka wyboru

Wybierając meble ogrodowe z technorattanu należy określić jakim przyjemnościom lub formom spędzania wolnego czasu mają służyć. Częste uroczystości rodzinne lub regularne organizowanie imprez dla licznych znajomych wymaga wyposażenia ogrodu w zupełnie inny rodzaj mebli, niż w przypadku okazjonalnych spotkań w kameralnym gronie. Niezwykle bogaty asortyment produktów technorattanowych może przyprawić o zawrót głowy. Dostępne są zarówno duże zestawy wypoczynkowe, jak choćby FLORENCE, które stanowią idealne rozwiązanie dla osób dysponujących przestronnym ogrodem, jak i niewielkie komplety mebli, np. SEMPLICE, które doskonale sprawdzą się na przydomowym tarasie. Oferty takich marek jak Bello Giardino czy Miloo umożliwiają zaaranżowanie przestrzeni w praktyczny i atrakcyjny wizualnie sposób. Dobrym przykładem jest huśtawka ogrodowa COCOON, która nie tylko zapewnia użytkownikowi poczucie komfortu, ale stanowi też efektowną ozdobę ogrodu. Podobnie jest w przypadku łóżka AMATO, które urzeka oryginalnym designem i jednocześnie prostotą formy.

Florence Miloo

Niezależnie od tego, jaki rodzaj mebli ogrodowych nas interesuje, należy pamiętać o jednym – technorattan jest materiałem wyjątkowo trwałym i odpornym na warunki atmosferyczne. Meble z technorattanu będą służyły przez długie lata, dlatego warto dokonać przemyślanego wyboru.


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 46,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny