Samochód na podnośniku

Dlaczego warto wybrać meble metalowe?

Warsztat to miejsce rządzące się swoistymi zasadami. Z racji często ograniczonego metrażu trzeba dobrze zagospodarować jego przestrzeń. Zwykłe meble nie najlepiej sprawdzają się w takich warunkach, ale istnieje grupa mebli przeznaczonych do przechowywania różnorodnych narzędzi, cieczy i innego asortymentu warsztatu.

Meble metalowe do warsztatu zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o ergonomii pracy w tych specyficznych warunkach, dlatego duży nacisk położono na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni użytkowej w tych meblach, dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Meble te występują w wielu wariantach, możliwość dowolnej konfiguracji tych mebli w elementy dodatkowe jest ich dodatkową zaletą. Przewagą metalowych mebli nad drewnianymi jest ponadto ich duża wytrzymałość na zniszczenia mechaniczne, odporność na zabrudzenia, działanie wilgoci czy zalanie cieczami. Meble metalowe cechuje również duża nośność, dzięki czemu wytrzymują one większe obciążenia niż tradycyjne meble wyprodukowane z innych materiałów. Dzięki temu półki, czy szuflady tych szaf wytrzymują duże obciążenia i nie odkształcają się, a meble służą wiele lat. Solidna konstrukcja mebli warsztatowych jest również istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa i higieny pracy.Ze względu na swoje właściwości, metalowe meble o wiele lepiej od innych sprawdzą się więc w trudnych warunkach pracy. Wśród mebli warsztatowych znajdziemy tradycyjne szafki z drzwiczkami, szafki warsztatowe z szufladami, szafy przemysłowe do dowolnej aranżacji wnętrza, wózki warsztatowe, szafy na komputery przemysłowe, regały, czy wreszcie stoły warsztatowe w różnej aranżacji.

Jakie meble warsztatowe wybrać?

Dobrze zorganizowane miejsce pracy to podstawa w przypadku takich miejsc jak warsztat. Podstawowym wyposażeniem każdego warsztatu powinien być stół lub wózek warsztatowy z blatem do pracy, szafa warsztatowa na większe przedmioty oraz szafka warsztatowa z szufladami na drobniejszy asortyment. Tańszym rozwiązaniem będą regały magazynowe lub stojaki na pojemniki warsztatowe, ale przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na ich ładowność i ciężar, jaki będą w stanie udźwignąć. Meble warsztatowe występują w wielu wariantach i różnych wielkościach, co pozwala wyposażyć nimi dowolną przestrzeń użytkową.

Zanim zdecydujemy się na zakup takich mebli, dobrze jest zastanowić się wcześniej nad tym, co będziemy chcieli w nich przechowywać i do jakich celów będziemy ich potrzebować. Chcąc wykonywać drobne naprawy nasz warsztat powinniśmy wyposażyć w mały stół lub wózek warsztatowy, większą przestrzeń użytkową do pracy zapewni duży stół warsztatowy. Do przechowywania drobnych elementów idealnie nadają się szafki z szufladami wyposażonymi dodatkowo w przegródki, do przechowywania większych elementów sprawdzą się stojaki na pojemniki warsztatowe lub szafy warsztatowe z pojemnikami różnej wielkości.

szafka_z_dozorem_swiatlo_zal_wieszak_i_5_polek_3000_x_1.jpg

Szafa RFID (fot. techmark.com.pl)

Ograniczony metraż do aranżacji również nie jest przeszkodą, o ile uwzględni się każdą, dostępną w pomieszczeniu przestrzeń. Do zabudowy można również wykorzystać wolną przestrzeń na ścianach, na których można zawiesić różnej wielkości szafki zawieszane. Wiele osób ceni sobie takie rozwiązanie, dzięki któremu nie tylko wykorzystuje się dodatkowe miejsce do przechowywania, ale również ogranicza się konieczność ciągłego schylania się. Podobnym rozwiązaniem są panele perforowane montowane do stołów warsztatowych, na których można zawieszać półki, pojemniki, haki na narzędzia i inne elementy- wszystko w zasięgu wzroku i bez potrzeby obciążania kręgosłupa ciągłym pochylaniem się.

Niewątpliwie, dobre zaplanowanie miejsca pracy, ergonomia oraz zakup dobrych mebli do pracy sprawia, że praca staje się bardziej wydajna i efektywna.

O wygodzie użytkowania danego mebla decydują również inne elementy, które z pozoru mogą wydawać się dla kupującego nieistotne. Kupując meble warsztatowe warto jest wybrać takie, które są wyposażone w sprawdzone rozwiązania, ułatwiające korzystanie z mebla oraz gwarantujące bezpieczeństwo ich użytkowania jak np. teleskopowe prowadnice kulkowe w szufladach, blokady chroniące szuflady przed wypadnięciem, masywne zawiasy, zamki chroniące pozostawione narzędzia przed kradzieżą itp.

Jakie meble najlepiej kupić?

Mnogość dostępnych rozwiązań z zakresu mebli warsztatowych pozwala dopasować te meble do indywidualnych potrzeb, dzięki możliwości zagospodarowania przestrzeni wewnątrz mebli według własnych potrzeb. Na rodzimym rynku można również znaleźć oferty firm oferujących sprzedaż spersonalizowanych mebli warsztatowych tj. produkowanych pod ścisłe wytyczne klienta, w tym wyrobów zaawansowanych technologicznie np. stołów warsztatowych na podnośnikach hydraulicznych, szaf i wózków warsztatowych z technologią RFID z kontrolą dostępu, a nawet rejestracją zdarzeń (pobrań, zwrotów itp.).

2_szafa_z_czytnikiem_x.jpgOdpowiednia organizacja miejsca pracy może przynieść szereg wymiernych korzyści. W miejscu takim jak warsztat przechowywane są i wykorzystywane do pracy różnorodne narzędzia, elementy wyposażenia różnej wielkości, płyny i inne przedmioty, które powinny być przechowywane w odpowiednich do tego warunkach dostosowanych do specyficznych warunków pracy. Warto więc zadbać o ergonomiczne miejsce pracy wyposażone w meble, które ułatwią utrzymać porządek i dzięki temu pomogą zorganizować bardziej wydajne stanowisko pracy. Jakie meble najlepiej się do tego sprawdzą?

Szafa RFID (fot. techmark.com.pl)

Wybierając meble do warsztatu warto postawić na ich dobrą jakość, która przełoży się na niezawodność i używanie tych mebli przez wiele lat pracy w ciężkich warunkach. Aby była to dobra inwestycja na lata, przed zakupem warto skorzystać z porad fachowców i skonsultować się z profesjonalną firmą jak techmark.com.pl, która pomaga wybierać i doposażać swoje produkty tak, aby najlepiej spełniały one wymagania ich użytkowników oraz zapewniały wygodę ich używania w miejscu pracy.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny