Meble z drewna do salonu

Drewniane meble do salonu

Dlaczego warto zainwestować w meble z drewna?

Wykończenie salonu meblami drewnianymi jest zawsze dobrym pomysłem. Dlaczego? Otóż dlatego, że odpowiednio dobrane naturalne meble sprawdzą się w każdym mieszkaniu przez wiele lat, będąc niezastąpionym elementem aranżacji. Decydując się na drewno w meblach warto postawić zarówno na ich wytrzymałość, jak i komfort użytkowania.

Warto przyjrzeć się z bliska ofercie mebli z drewna, które zapewniają wysoką estetykę wizualną salonu oraz jego funkcjonalną stronę. Szczególnie należy przyjrzeć się meblom z naturalnego drewna egzotycznego, pochodzącego z Indii – to bardzo modne rozwiązanie, jakie sprawdzi się w większości stylowych salonów. Pamiętaj, że drewno „przemycić” można do niemal każdej aranżacji wnętrza salonu!

Co wnoszą do salonu drewniane meble?

W porównaniu do wielu innych sztucznych materiałów, wykończenie salonu meblami drewnianymi niesie za sobą wiele pozytywów. Należy pamiętać, że drewno używane do produkcji mebli charakteryzuje się:

a) trwałością – drewniane meble są wytrzymałe i niestraszne są im żadne remonty czy przeprowadzki. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest np. drewno palisander, z jakiego stworzone są nowoczesne meble do salonu. Jeżeli będziesz je konserwować, meble z drewna zachowają swoją formę oraz właściwości na… wiele kolejnych lat!

b) unikatowością – dobrze wiemy, że nie ma nigdzie dwóch identycznych kawałków drewna. Mimo to, drewniane meble są zawsze spójne, jednak daleko im od sztucznych rozwiązań. Kupując jasne czy też ciemne ,naturalne meble zyskujesz pewność, że nigdzie indziej nie dostaniesz… takich samych!

c) naturalnością – nie da się ukryć, że drewno jest zwyczajnie… zdrowe. To tworzywo naturalne, a dodatkowo lakierowane ekologicznymi produktami zyskuje na jeszcze większej wartości oraz funkcjonalności. Przebywając na co dzień w salonie nie ma opcji, że drewno w jakikolwiek sposób zaszkodzi domownikom. Drewniane meble wyróżniają się właściwościami antystatycznymi, a więc nie przyciągają kurzu aż tak, jak meble ze sztucznych tworzyw. Warto postawić więc np. na meble z drewna mango, które są bardzo stylowe i ozdobią każdy salon.

Meble drewniane – warto czy nie warto?

Drewno w salonie – połączenie elegancji z uniwersalnością

Naturalne meble wyglądają znacznie lepiej, jak ich syntetyczne substytuty. Dlatego też meble drewniane będą zdecydowanie najlepszym i najbardziej eleganckim wykończeniem salonu! Nie dość, że wyglądają zawsze dobrze, to w dodatku staną bardzo uniwersalnym ozdobnikiem wnętrza pomieszczenia. Nawet, gdy meble z drewna zaczną się już starzeć, zyskają tym sposobem… niepowtarzalny charakter!

Pamiętaj, że drewno świetnie łączy się z zupełnie każdym elementem salonu. Możesz zatem zestawić drewniane meble ze szkłem, metalem czy też innymi materiałami w dowolnym stylu. Masz ochotę na zmianę w salonie? Żaden problem! Wystarczy jedynie wymienić dodatki, a drewniane meble dopasują się do… każdej aranżacji!

Czy warto mieć meble drewniane w salonie?

Oczywiście, że tak! Dzięki nim możesz bowiem zyskać niepowtarzalne wnętrze, o jakim tylko marzysz – od rustykalnego, aż po tradycyjne. Możesz pokusić się o jasne surowe drewno lakierowane albo te w modnym stylu skandynawskim. Jeżeli jesteś zwolennikiem współczesnych rozwiązań, możesz postawić na meble zaaranżowane na styl nowoczesny.

Drewno pozwala na spełnienie aranżacyjnych marzeń w salonie zarówno minimalistom, jak i zwolennikom klasyki bądź wyszukanego stylu glamour. Jeżeli lubisz z kolei egzotykę i klasykę jednym, warto będzie ustawić w salonie… meble kolonialne. Bo nic tak nie przywołuje skojarzeń z podróżami, jak właśnie meble tego typu, prawda?

Jeżeli zastanawiasz się ile kosztują i gdzie można kupić ręcznie robione meble z drewna egzotycznego zajrzyj na www.alberomeble.pl

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny