Mieszkania w Szczecinie

Jedna z najważniejszych, wieloletnich inwestycji

Decydując się na zakup nieruchomości, trzeba wziąć pod uwagę, że jest to inwestycja na wiele kolejnych lat. Liczy się więc nie tylko nasze pierwsze wrażenie i dostrzegalne na pierwszy rzut oka zalety, czyli np. fakt, że mieszkanie jest dla nas atrakcyjne pod kątem lokalizacji, dodatkowych udogodnień, czy wyposażenia (jeżeli mówimy o rynku wtórnym). Znaczenie ma także wiele innych, prawnych i technicznych kwestii. W przypadku mieszkania na sprzedaż w Szczecinie (zobacz na elite.nieruchomosci.pl) (tak jak i w wielu innych, dużych miastach), będziemy mieć do czynienia z nieruchomościami zarówno z rynku pierwotnego (od dewelopera), jak i wtórnego („z drugiej ręki”). Oba rozwiązania niosą ze sobą pewne ryzyko.

Pułapki czyhające na potencjalnych inwestorów są zróżnicowane. Gdy bierzemy pod uwagę wyłącznie rynek pierwotny, musimy sprawdzić m.in. wiarygodność dewelopera i stan techniczny mieszkania. Najbardziej opłacalny jest zakup lokalu już istniejącego, gdyż nie trzeba obawiać się dodatkowych problemów, np. z niewypłacalnością dewelopera. Trzeba też zwrócić uwagę na treść umowy, którą podpisujemy – niezależnie czy chodzi o dokument rezerwacyjny, przedwstępny, czy umowę sprzedaży. Jeżeli budynek jeszcze nie istnieje, najważniejszym zapisem będzie ten o możliwości reklamacji w razie wystąpienia jakichkolwiek uchybień. Gdy chodzi o mieszkanie już istniejące, najlepiej jest zrobić samodzielne oględziny (jeszcze lepiej – z pomocą fachowca) i sprawdzić, czy wszystko jest dopracowane pod kątem technicznym (m.in. czy ściany są równe, jak są rozmieszczone rury pionowe, poziome itd.).

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania w Szczecinie? Kupno i sprzedaż

Rynek wtórny również ma pewne pułapki, na które powinniśmy uważać. Szczególnie istotne jest zdobycie zapisu z księgi wieczystej i sprawdzenie, czy nieruchomość nie ma żadnych obciążeń (np. hipoteką). Warto również wymagać od właściciela przedłożenia zaświadczenia z urzędu gminy, które udowodni, że w danym mieszkaniu już nikt nie jest zameldowany. Oczywiście równie istotne co zagadnienia prawne, są kwestie techniczne. Tak samo, jak w przypadku rynku pierwotnego, trzeba dokładnie sprawdzić stan mieszkania przed podpisaniem czegokolwiek.

Jak widać, problemów z zakupem mieszkania w Szczecinie (zobacz na elite.nieruchomosci.pl), jak w każdym innym dużym mieście, może być naprawdę wiele. Dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług profesjonalnego pośrednika. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nie zostaniemy oszukani. Wszystko to, o czym wspomnieliśmy powyżej, zostanie skrupulatnie przeanalizowane przez osoby doświadczone w branży nieruchomości. Pomoc odpowiedniej agencji będzie nieoceniona, zwłaszcza biorąc pod uwagę konieczność dokładnego sprawdzenia wszelkich kwestii prawnych i zapisów umownych. Co więcej, pośrednik znajdzie mieszkanie idealnie dostosowane do naszych potrzeb i oczekiwań finansowych, kierując się ścisłymi kryteriami. To doskonała opcja i ogromne ułatwienie również dla tych osób, które chcą sprzedać nieruchomość szybko i z zyskiem.

Gdzie szukać mieszkania w Szczecinie?

Przede wszystkim w dobrych, szczecińskich agencjach nieruchomości. Trzeba pamiętać, że kupno mieszkania jest poważną inwestycją, która po prostu musi się opłacać. Samodzielne porównywanie ofert, bez odpowiedniej wiedzy, może być ryzykowne. Dlatego, aby uniknąć wielu czyhających na nas prawnych pułapek i niejasności, które mogą mieć dla nas opłakane skutki, warto zwrócić się o pomoc do pośrednika. W razie jakichkolwiek uchybień, to właśnie on poniesie ewentualne konsekwencje.

Jak wybrać odpowiednią agencję? Ważne, aby była to firma z wieloletnim doświadczeniem, oferująca również usługi doradcze, o ugruntowanej pozycji na rynku. Najlepsze agencje zapewniają nie tylko kompleksowe pośrednictwo w transakcjach, ale również doradztwo kredytowe. 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny