Domy i mieszkania na Ochocie

Historia i powstanie Ochoty

Ochota to dzielnica zamieszkiwana przez największą liczbę osób w przeliczeniu na 1 metr kwadratowy. Położona po lewej stronie Wisły jest doskonale skomunikowana z innymi częściami Warszawy m.in.: z popularnym Mokotowem, Wolą czy z Włochami. Datę powstania Ochoty szacuje się na 1238 rok. Jej nazwa natomiast została zainspirowana karczmą „Ochota”, kilkaset lat później. Ochota przyciąga mieszkańców nie tylko ze względu na świetną lokalizację, ale również jej bogatą historię, która sprawia, że miejsce to jest naprawdę wyjątkowe.  Przez tereny obecnej Ochoty niegdyś przebiegały ważne szlaki komunikacyjne tkj. Droga Królewska, a także kolej łącząca Warszawę z Wiedniem. Ochota znana jest również ze smutnych czasów Warszawy, kiedy to właśnie na tych ziemiach miała miejsce tzw. „Rzeź Ochoty”.

Atrakcje na Ochocie

Ta dzielnica Warszawy przyciąga ludzi w różnych przedziałach wiekowych. Dla młodych rodzin z dziećmi szczególną zaletą Ochoty są liczne placówki oświatowe: od przedszkoli, aż po licea i uczelnie wyższe. To właśnie na Ochocie jest umiejscowiony Warszawski Uniwersytet Medyczny, który co roku kształci przyszłych lekarzy. Dodatkową zaletą, zwłaszcza dla studentów, jest bliska odległość do Biblioteki Narodowej oraz Biblioteki Publicznej. Liczne ośrodki kulturalne, tkj. m.in. Och-Teatr, przyciągają zarówno młodych ludzi, jak i tych bardziej dojrzałych. Zabytki przyciągną wszystkich miłośników historii i kultury. Jednymi z ważniejszych są kolonie, a w tym Kolonia Lubeckiego, Kolonia Staszica, liczne zabytkowe wille i kamienice, kościoły, pomniki i znana w całym kraju „Reduta Ordona”.

Ochota należy do jednej z  najbardziej zielonych dzielnic Warszawy. Liczne parki i tereny rekreacyjne sprzyjają ostatnio modnemu, zdrowemu stylowi życia. Możliwość korzystania z dróg rowerowych, miejsc, w których można jeździć na rolkach, czy po prostu zielonej trawy sprawia, że zainteresowanie Ochotą rośnie. Zdecydowanym plusem Ochoty jest to, że sąsiaduje ona z Mokotowem, a w tym z popularnym dla warszawiaków – Polem Mokotowskim, które o każdej porze roku przyciąga tłumy mieszkańców. 

Inwestycje na Ochocie

Ceny nieruchomości zlokalizowanych na Ochocie są bardzo różne. Warto jednak wiedzieć, że można tu kupić mieszkania już od 6 tys. zł za m2. Pod względem architektonicznym Ochota jest bardzo zróżnicowana – znajdziemy tu historyczne kamienice, ale również nowe budownictwo, preferowane przez młodych ludzi. Rynek pierwotny, czyli mieszkania od dewelopera, prężnie się tu rozwija. Powstają nowe inwestycje, które są chętnie kupowane. Jedną z nich jest Osiedle pod Różami, zrealizowana przez warszawskiego dewelopera – Dom Development. Nie tylko piękna nazwa jest zaletą tego osiedla. Inwestycja doskonale łączy jakość z ceną. Dodatkowo jej świetna lokalizacja, przy ul. Włodarzewskiej 66, sprawia, że mieszkania wyprzedają się w tempie ekspresowym. Niedaleko Osiedla pod Różami powstaje druga inwestycja tego samego dewelopera o nazwie Apartamenty Włodarzewska 30. Ta inwestycja to aż 114 mieszkań o przeróżnej powierzchni. W tym 5 kondygnacyjnym budynku  najmniejszy dostępny apartament będzie miał 36 m2, natomiast zwolennicy większej przestrzeni powinni być zadowoleni z 5-pokojowego apartamentu o powierzchni 131 m2. Na tym terenie zaplanowano stworzenie części kameralnej, przeznaczonej tylko dla mieszkańców oraz reprezentacyjnej, od strony wschodniej. Część kameralna wzbogacona ma być o ogródek zachęcający do odpoczynku po długim dniu pracy. Deweloper zadbał również o komfort mieszkańców związany z parkowaniem. Inwestycja ma posiadać 2-poziomowy podziemny garaż. Inwestycja ta jest również świetnie zlokalizowana – położona w najbardziej zielonej części Ochoty: w pobliżu Parku Szczęśliwickiego oraz Górki Szczęśliwickiej. Inwestycję przy parku na ochocie znajdziecie na https://www.domd.pl/przyparku

Każdy kto szuka mieszkania, a lubi połączenie spokoju z dostępnością do atrakcji kulturowo-oświatowych powinien rozważyć zamieszkanie na Ochocie. Chociaż nie jest to najtańsza dzielnica Warszawy, każdy metr kwadratowy wart jest swojej ceny. To wyjątkowe miejsce o pięknej historii i jeszcze lepszej perspektywie na przyszłość. Inne inwestycje Dom Development znajdziecie tu https://www.domd.pl/inwestycje

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 60,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny