Mieszkania pod klucz w Warszawie

Mieszkanie w stanie deweloperskim, a mieszkanie pod klucz

Co obejmuje standard deweloperski?

Mieszkanie w stanie deweloperskim nie doczekało się jeszcze jednoznacznej definicji. Oznacza to, że stan wykończenia będzie ustalony z deweloperem w sposób indywidualny.

Ogólnie przyjmuje się, że mieszkanie w stanie deweloperskim wymaga kompletnego wykończenia. Na ścianach znajduje się jedynie gładź, na podłodze posadzka oraz podłączenie do mediów.

Nieruchomość posiada też rozprowadzone instalacje, jednak ich wykończenie należy do inwestora.

Czym wyróżniają się mieszkania pod klucz?

Mieszkanie w stanie pod klucz staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Nieruchomości są już kompletnie wykończone przez dewelopera, co daje kupującemu szereg korzyści.

Dobrym przykładem będą mieszkania pod klucz w Warszawie, oferowane przez www.sgi.pl. Najogólniej mówiąc, kupując mieszkanie w standardzie pod klucz otrzymujemy gotową do zamieszkania nieruchomość. Wnętrza pomieszczeń mieszkalnych posiadają już wykończone ściany, podłogi i sanitariat. Po odebraniu nieruchomości pozostaje nam jedynie wstawić meble oraz rozpocząć użytkowanie pomieszczeń.

Nie da się ukryć, że zakup mieszkania pod klucz jest dużym ułatwieniem dla inwestora. Poszukiwanie odpowiedniej ekipy wykończeniowców mogłoby zająć sporo czasu. Co więcej, inwestor sam musiałby zatrudniać dekoratora i koordynować kolejne etapy wykończenia wnętrz. Z pewnością nie będzie to zbyt komfortowe rozwiązanie dla osób zapracowanych, dysponujących niewielką ilością wolnego czasu.

Mieszkanie w standardzie pod klucz – dlaczego to się opłaca?

Jak już wspomnieliśmy na początku, mieszkanie pod klucz pozwala na oszczędność czasu. Jest to jedna z największych zalet, która odciąża inwestora sprawiając, że zakup i wykończenie nieruchomości nie jest już tak dużym wyzwaniem.

Kolejny atut wynikający z zakupu wykończonego mieszkania w Warszawie to możliwość pełnej personalizacji pomieszczeń. Warto bowiem pamiętać, że specyfika wykończenia pod klucz będzie uzależniona od oczekiwań inwestora. Firmy takie jak www.sgi.pl zapewniają spotkanie z projektantem wnętrz. Dodatkowo, przed wykończeniem nieruchomości wykonuje się wizualizację pomieszczeń. Dzięki temu inwestor zyskuje pewność, że zaproponowane rozwiązania spełnią jego oczekiwania.

Powszechnie utarło się, że zakup nieruchomości pod klucz jest dużo droższą opcją zakupu. Nie jest to jednak prawda. Obecnie w ofertach deweloperów mamy do dyspozycji kilka standardów wykończeniowych. Koszty wykończenia wnętrz w standardzie ekonomicznym mogą być porównywalne (a czasem nawet niższe) z samodzielnym wykończeniem mieszkania w stanie deweloperskim. Jest to związane z tym, że inwestor nie musi ponosić kosztów dowozu materiałów wykończeniowych, nie występują opóźnienia w pracach wykończeniowych. Dodatkowo materiały zastosowane podczas wykończenia mieszkań przez dewelopera mogą być dostępne w atrakcyjnych przedziałach cenowych.

Dlatego zakup nieruchomości w standardzie pod klucz jest opcją, którą warto rozważyć i przeanalizować najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny