Dom

Choć jeszcze kilka lat temu to mieszkania cieszyły się największym zainteresowaniem, powoli zaczyna się to zmieniać. Dom za miastem stał się atrakcyjną alternatywą dla mieszkań zlokalizowanych w hałaśliwym centrum. Wiele osób woli poświęcić na dojazd do pracy godzinę dłużej, w zamian za ciszę, spokój oraz kawałek własnego podwórka. Chociaż deweloperzy starają się o atrakcyjną lokalizację swoich inwestycji i powstałe mieszkania przeważnie usytuowane są na uboczu, gdzie hałas uliczny jest mniejszy, to taką namiastkę enklawy spokoju, trudno porównać do domku na wsi. Obecnie to nieruchomości na granicach miast mają największe wzięcie, tak więc właśnie na tych terenach powstaje coraz więcej domów wolno-stojących oraz mieszkań w zabudowie szeregowej.

Im bliżej centrum, tym wyższa cena nieruchomości

Lokalizacja nieruchomości to bardzo ważny element, który decyduje o jej wartości. Im bliżej centrum miasta, tym wyższe ceny, również z tego względu domki na przedmieściach stały się dla nabywców tak atrakcyjne. Budowa domów na obrzeżach dużych miast nabiera tempa, inwestorzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, dlatego o takie grunty jest ciężko. Niezależnie od tego, czy dom buduje nam firma budowlana, czy decydujemy się na zakup nieruchomości od dewelopera, przeważnie wybieramy nieruchomości małe, tym samym tańsze w utrzymaniu. Powstaje coraz więcej domów parterowych z użytkowym poddaszem, na rynku nieruchomości można spotkać również dużo nieruchomości w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej.

Na wsi czy w mieście?

Każdy ma inne upodobania, jedni wolą mieszkać w domu, inni nie wyobrażają sobie przeprowadzki na wieś, dlatego trudno jest jednoznacznie stwierdzić, gdzie będzie mieszkać się wygodniej. Obecnie większym zainteresowaniem cieszą się domy, jeszcze kilka lat temu na topie były mieszkania. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Decydując się na zakup nieruchomości za miastem, trzeba liczyć się z problematycznym dojazdem do centrum. Wybierając mieszkanie bliżej centrum, trzeba przyzwyczaić się do hałasu oraz liczyć się z sąsiadami za ścianą. Oczywiście w większości aglomeracji można znaleźć również spokojniejsze dzielnice z terenami zielonymi. 

Wybór nieruchomości to bardzo poważna decyzja, w końcu wybieramy miejsce, w którym spędzimy większość swojego życia. Pamiętajmy, aby nie podejmować jej zbyt pochopnie, warto dobrze przemyśleć wszystkie za i przeciw i nie sugerować się opiniami innych ludzi. Przed podpisaniem umowy z deweloperem, trzeba dokładnie ją przeanalizować, to ważne kwestie, szczególnie w przypadku tak dużych inwestycji, jakim jest zakup domu czy mieszkania. Nieruchomość należy wybrać, uwzględniając potrzeby swojej rodziny, a także domowy budżet.

Artykuł poleca firma budowlana PRB-ADAM


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 60,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny