Mieszkanie dla młodych

Wszystko o mieszkanie dla młodych - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat mieszkanie dla młodych. Nasze sprawdzone porady związane z mieszkanie dla młodych pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

10 powodów, dla których warto kupić mieszkanie na poddaszu

10 powodów, dla których warto kupić mieszkanie na poddaszu

Poddasze to przestrzeń znajdująca się pomiędzy ostatnią kondygnacją a dachem budynku. Mieszkania usytuowane w tym miejscu cieszą się ogromnym zainteresowaniem, uchodząc za bardzo przytulne i oryginalne. Skosy nadają im niepowtarzalny klimat i ciekawe możliwości aranżacyjne. Jeżeli rozważasz zakup mieszkania, zapoznaj się z najważniejszymi zaletami lokali na poddaszu.
, 18 maja 2017

Przeprowadzki - cennik usług przeprowadzkowych w różnych miastach w Polsce

Przeprowadzki - cennik usług przeprowadzkowych w różnych miastach w Polsce

Najprawdopodobniej każda osoba, która planuje przeprowadzkę chciałaby wykonać ową czynność sprawnie i bezproblemowo. Dlatego w większych miastach coraz większą popularnością cieszą się wyspecjalizowane firmy przeprowadzkowe świadczące usługi przeprowadzkowe. Ile kosztuje taka usługa oraz co się w niej zawiera? Poniżej przedstawimy cennik najpopularniejszych prac z podziałem na województwa i większe miasta w Polsce.
, 11 kwietnia 2017

Szukasz gotowego mieszkania? Wypróbuj Homlę!

Szukasz gotowego mieszkania? Wypróbuj Homlę!

Własny dom czy mieszkanie jest jednym z największych marzeń młodego człowieka. Wiąże się jednak ono nie tylko z kosztami, ale też wieloma uciążliwościami. Wybudowanie domu to konieczność kupna działki, materiałów, wytyczenie planów i dopilnowanie budowy. Do tego dochodzi wykończenie, na które zawsze schodzi więcej pieniędzy i czasu, niż początkowo się wydaje. A mieszkanie?
, 16 lutego 2017

W ciągu ostatnich 10 lat polskie mieszkania podrożały o ponad 50 procent

W ciągu ostatnich 10 lat polskie mieszkania podrożały o ponad 50 procent

Ci, którzy mieli szczęście i zakupili swoje mieszkanie dekadę temu, mogą liczyć zyski. Dane udostępnione przez Narodowy Bank Polski wskazują, że w ciągu ostatnich 10 lat mieszkania w Polsce zwiększyły swoją wartość o ponad 50 procent!
, 16 lutego 2017

Stan deweloperski domi i mieszkania - co obejmuje? Standardy

Stan deweloperski domi i mieszkania - co obejmuje? Standardy

Stan deweloperski mieszkania czy standard pod klucz to w ostatnim czasie bardzo popularne terminy. Niejednokrotnie okazuje się jednak, że nie dla wszystkich są one jasne, oraz że bywają mylnie interpretowane. Standard wykończenia domu czy mieszkania podlega pewnym wahaniom, w głównej mierze spowodowanym nieznajomościom definicji i przyjętych norm. Co mieści się w standardzie deweloperskim, a co oznacza termin stan pod klucz? Na co możemy liczyć kupując nowe mieszkanie, a czego się spodziewać? Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i przybliżymy standardy z obrębu branży deweloperskiej.
, 10 maja 2017

Własne "M" w 2017 roku – zmiany, prognozy, rekomendacje

Własne "M" w 2017 roku – zmiany, prognozy, rekomendacje

Raport mieszkalny w Polsce dla 2016 roku przygotowany przez Emmerson Evaluation nie pozostawia złudzeń: od 2008 roku ceny mieszkań w naszym kraju nieustannie rosną. Rozkład cen transakcyjnych wykazują najwyższy wzrost punktowy, co w połączeniu z niską deflacją sprawi, iż trend ten będzie się utrzymywał przez najbliższy czas. Jednak w skali wszystkich krajów należących do wspólnoty Unii Europejskiej i tak jesteśmy w dobrej sytuacji: Polska znajduje się na ósmym od końca miejscu wedle przyrostu cen mieszkań, które i tak są o 4,5% niższe niż w krajach Europy Zachodniej (tam odnotowano wzrost o ponad 9% w skali roku).
, 16 lutego 2017

Pułapki przy wynajęciu mieszkania

Pułapki przy wynajęciu mieszkania

Współczesne społeczeństwo staje się coraz bardziej mobilne, coraz więcej osób szuka pracy poza swoim dotychczasowym miejscem zamieszkania. Ilekroć ktoś zdecyduje się na taki krok, musi się zmierzyć ze znalezieniem mieszkania. Na osoby chcące wynająć szybko i tanio mieszkanie czeka wiele pułapek. Podpowiadamy jak ich uniknąć.
, 1 lutego 2017

Ile trwa remont lub wykończenie mieszkania?

Ile trwa remont lub wykończenie mieszkania?

Przystępując do remontu lub wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim często próbujemy obliczyć czas potrzebny do przywrócenia pełnej sprawności pomieszczeń. Niestety niektóre prace mogą być dość czasochłonne. W poniższym tekście przybliżymy najważniejsze czynniki, które wpływają na czas przeprowadzenia remontu lub wykończenia mieszkań.
, 14 lipca 2016

Zadatek a zaliczka przy zakupie mieszkania

Zadatek a zaliczka przy zakupie mieszkania

Kupno mieszkania często wiąże się z koniecznością podpisania umowy przedwstępnej. Elementem tego zobowiązania prawnego jest uiszczenie stosownej kwoty pieniężnej na rzecz sprzedającego. Owe świadczenie pieniężne może posiadać status zadatku bądź zaliczki. Teoretycznie oba te rozwiązania są bardzo podobne. Jednak prawdziwe różnice pojawiają się w przypadku, gdy jedna ze stron zerwie umowę przedwstępną. Poniżej wskażemy, które rozwiązanie będzie wiązać się z wyższym bezpieczeństwem interesów strony kupującej i sprzedającej.
, 1 czerwca 2016

Jaki podatek od nieruchomości? Kupno-sprzedaż, podatek roczny i inne podatki

Jaki podatek od nieruchomości? Kupno-sprzedaż, podatek roczny i inne podatki

Daniny dla państwa stanowią nieodłączną część naszego życia. Podatek od nieruchomości, podatek od sprzedaży nieruchomości czy od jego kupna, a także opłaty lokalne regulują odpowiednie przepisy prawa. Obowiązek podatkowy dotyczy nas wszystkich. Nieznajomość prawa szkodzi, więc warto doinformować się na temat naszych zobowiązań wobec państwa. Przedstawiamy zbiór informacji z zakresu prawa podatkowego.
, 4 września 2016

Mieszkanie na start

Mieszkanie na start

Masz dość mieszkania z rodzicami? Uważasz, że w czasach PRLu start był łatwiejszy? Faktycznie, obecnie pojęcie książeczki mieszkaniowej już nie funkcjonuje, a żeby pozwolić sobie na własne cztery kąty, trzeba dysponować niebagatelną kwotą. Jednak zanim zaczniesz załamywać ręce, zapoznaj się najpierw z programem „Mieszkanie dla Młodych”.
, 16 lutego 2017

Pomysły na aranżację pokoju dla dziecka

Pomysły na aranżację pokoju dla dziecka

W dzisiejszych czasach dzieci bez wątpienia wolą spędzać czas przed komputerem i grać w gry bądź przeglądać interesujące je serwisy lub w inny, interaktywny sposób spędzać swój wolny czas. Niemniej jednak, najmłodsze dzieci, które nie zdołały jeszcze zagłębić się w wirtualny współczesny świat, wciąż dają się łatwo zauroczyć prostymi baśniowymi opowieściami czy, liczącymi sobie dzisiaj w najlepszym przypadku kilka lat, starymi animowanymi filmami, przykładowo Walta Disney'a. Filmy, książki i inne dzieła tego rodzaju pozwalają zaspokoić wrodzoną ciekawość świata i pomagają rozwijać wyobraźnię.
, 16 lutego 2017

Mieszkanie „pod klucz” – etapy pracy

Mieszkanie „pod klucz” – etapy pracy

Dzisiaj coraz więcej osób zainteresowanych zakupem mieszkań decyduje się na korzystanie z usługi wykończeniowej „pod klucz”. Polega ona na kompleksowym wykończeniu mieszkania znajdującego się w stanie deweloperskim, w tym jego ścian, podłóg, sufitów, również łazienki oraz kuchni.
, 16 lutego 2017

Zakup mieszkania obciążonego hipoteką - jak zrobić to bezpiecznie?

Zakup mieszkania obciążonego hipoteką - jak zrobić to bezpiecznie?

Kupno mieszkania obciążonego kredytem hipotecznym często budzi negatywne emocje. Niektórzy inwestorzy z góry odrzucają takie oferty sprzedaży. Jednak czy naprawdę jest się czego bać? Czy zakup zadłużonego mieszkania jest dla inwestora taki niebezpieczny? Okazuje się, że nie. Dlatego w poniższym artykule opiszemy, jak kupić mieszkanie z hipoteką i jak przygotować się do całego przedsięwzięcia.
, 29 kwietnia 2016

Jak sprzedać mieszkanie obciążone kredytem frankowym?

Jak sprzedać mieszkanie obciążone kredytem frankowym?

Szacuje się, że niemal 600 tysięcy polskich rodzin spłaca kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Niektórzy kredytobiorcy rozważają możliwość sprzedaży mieszkania i pozbycia się hipoteki. Ale czy jest to możliwe? Czy banki na to pozwalają? Okazuje się, że tak.
, 29 kwietnia 2016

Wybrane inwestycje w największych miastach w Polsce 2016 - stan deweloperski

Wybrane inwestycje w największych miastach w Polsce 2016 - stan deweloperski

W ostatnim czasie możemy zaobserwować ożywienie na rynku budowlanym. Deweloperzy coraz chętniej rozpoczynają nowe, duże inwestycje. Niektóre z nich zaskakują swoją innowacyjnością, z kolei inne rozmachem. Z pewnością warto przyjrzeć się najciekawszym przedsięwzięciom, realizowanym w największych miastach naszego kraju. Wybraliśmy po kilka najciekawszych inwestycji w największych miastach w Polsce.
, 28 kwietnia 2016

Nieruchomości dopasowane do Ciebie

Nieruchomości dopasowane do Ciebie

Szukając mieszkania lub innej nieruchomości, potencjalny klient miał jak dotąd do wyboru dwa wyjścia – samodzielne przeszukiwanie ogłoszeń w internecie lub zdanie się na agencję nieruchomości. Pierwsze rozwiązanie jest czasochłonne, a przekopanie się przez dziesiątki ofert w celu znalezienia jednej, pasującej do wszystkich wymagań nie gwarantuje sukcesu. Podobnie jest w agencji nieruchomości. Tu klient zdany jest tylko na te oferty, którymi ona dysponuje, a jak wiadomo, nie każdy próbuje sprzedać nieruchomość przez tego typu firmę. Współpraca z agencją niesie wprawdzie korzyści, takie jak techniczny odbiór mieszkania, w którym agencja często pomaga. W obu przypadkach nie ma więc żadnej gwarancji sukcesu. Na szczęście pojawiła się trzecia opcja – platforma ILUVE, która jest lepszym rozwiązaniem niż agencja czy samodzielne przeszukiwanie sieci.
, 27 marca 2017

Kiedy warto zdecydować się na kupno mieszkania?

Kiedy warto zdecydować się na kupno mieszkania?

W życiu każdego człowieka nadchodzi taki moment, w którym zaczyna on zastanawiać się nad tym, gdzie zamieszkać. Obecne mniejszość młodych ludzi decyduje się na pozostanie w swoim domu rodzinnym – wielu z nich wyjeżdża na studia i do pracy do dużych miasta, a potem zapuszcza tam korzenie na stałe. Także decyzja zaczyna być kluczowa wtedy, gdy w życiu pojawia się ważna osoba, z którą chce się założyć rodzinę. W takich właśnie sytuacjach najczęściej pojawia się pomysł dotyczący zakupu mieszkania. Kiedy warto się na nie zdecydować? Czy warto skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych? Ile kosztuje kredyt hipoteczny? Sprawdź!
, 16 lutego 2017

Duże zmiany w programie Mieszkanie Dla Młodych 2015 – czy starczy dla wszystkich?

Duże zmiany w programie Mieszkanie Dla Młodych 2015 – czy starczy dla wszystkich?

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zadecydowało o wprowadzeniu zmian w programie Mieszkanie Dla Młodych. Nowelizacja będzie uchwalona na ostatnim, przedwakacyjnym posiedzeniu Sejmu (5 sierpnia 2015 r). Planowane zmiany poszerzają zakres programu i wprowadzają szereg istotnych modyfikacji. Poniżej zaprezentujemy najistotniejsze z nich.
, 28 kwietnia 2016

Mieszkanie dla młodych – jak skorzystać z programu i ile dopłacimy do wykończenia nowego mieszkania?

Mieszkanie dla młodych – jak skorzystać z programu i ile dopłacimy do wykończenia nowego mieszkania?

Wielu młodych Polaków marzy o zakupie własnego mieszkania. Świadczy o tym chociażby duża popularność rządowego programu MdM - Mieszkanie Dla Młodych (będącym okrojoną wersją programu Rodzina Na Swoim). Mieszkanie Dla Młodych pozwala na otrzymanie korzystnego dofinansowania do zakupu pierwszej nieruchomości. Niektórzy młodzi ludzie upatrują w nim szanse na wsparcie wkładu własnego. Kto i w jaki sposób może skorzystać z programu, jakie są warunki i ile kosztuje późniejsze wykończenie nowego mieszkania? Odpowiedzi na te pytania zaprezentujemy poniżej.
, 29 kwietnia 2016

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij