Zalety mieszkania w lokalu dwupoziomowym

Dwukondygnacyjne lokale mieszkalne można spotkać na terenie wielu nowoczesnych i kameralnych osiedli. Jedną z największych zalet mieszkań dwupoziomowych jest rozkład pomieszczeń, który przypomina dom jednorodzinny. Nieruchomości tego typu to komfortowa przestrzeń do zamieszkania, która znajduje na dwóch poziomach. Mieszkania dwukondygnacyjne są zazwyczaj podzielone na część dzienną i sypialnianą. Najczęściej przynależy do nich taras lub ogródek. Argumentem przemawiającym za takim wyborem jest korelacja atrakcyjnej ceny i dogodnej lokalizacji. Wiele nieruchomości znajduje się w samym sercu miasta lub w bliskiej odległości od centrum, co może znacząco przemawiać za zakupem mieszkania dwupoziomowego. Poza tym zwykle okazuje się, że w przeliczeniu na metr kwadratowy taka nieruchomość będzie tańsza niż standardowy lokal jednopoziomowy. Przestrzeń użytkową w postaci antresoli możemy ciekawie zaaranżować, tak by połączyć funkcjonalność, estetykę i komfort przebywania w domowych wnętrzu. Lokale dwupoziomowe są przeważnie ulokowane na ostatnich piętrach bloków, dzięki czemu możemy liczyć na piękne widoki za oknem oraz lepszy dostęp do światła słonecznego.

Aranżacja mieszkania dwupoziomowego

Moda na lokale dwukondygnacyjne dotarła do nas z Zachodu. Mimo, że na polskim rynku jest ich niewiele, stanowią idealny przykład kompromisu pomiędzy domem jednorodzinnym a mieszkaniem w mieście. Nowe mieszkania w Warszawie - także dwupoziomowe – cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W dwupoziomowym lokalu mieszkalnym mamy znacznie więcej możliwości aranżacyjnych. Dużym wyzwaniem jest urządzenie powierzchni pod schodami, którą możemy zabudować szafkami lub wykorzystać na małą garderobę. Na dole mieszkania warto zaaranżować kuchnię, salon i jadalnię, natomiast na górze przestrzeń prywatną z sypialnią oraz domowym gabinetem.

Lokale dwupoziomowe na sprzedaż w Warszawie

Jakie oferty lokali dwupoziomowych możemy znaleźć w stolicy? Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

  1. Inwestycja 19. Dzielnica znajduje się przy ulicy Kolejowej 49, w okolicy Ronda Daszyńskiego. Osiedle składa się z kilku budynków, w których znajdują się mieszkania o zróżnicowanym metrażu, w tym dwupoziomowe.
  2. Inwestycja Słowicza 22 zlokalizowana jest na Okęciu, gdzie dostępne są lokale rozmieszczone na trzech kondygnacjach i antresoli. Do mieszkań na ostatnim piętrze przynależą duże tarasy na dachu.
  3. Inwestycja Apartamenty Dwupoziomowe Ludwisarium znajduje się na warszawskim Gocławiu. Budynek otoczony jest zielenią, znajduje się w pobliżu rezerwatu leśnego Olszynka Grochowska.

Podsumowanie

Raczej trudno będzie znaleźć dom jednorodzinny w centrum miasta. Z tego powodu mieszkania dwupoziomowe, zlokalizowane w dogodnej lokalizacji cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród osób, którym zależy na większej prywatności i doskonałej komunikacji z pozostałymi częściami Warszawy. Lokale dwukondygnacyjne są doskonałą alternatywą dla małych domów jednorodzinnych. Poza tym, można je kupić nierzadko w bardzo okazyjnych cenach. Mieszkania dwupoziomowe są zdecydowanie tańsze w utrzymaniu, ponieważ nie generują dodatkowych kosztów związanych z naprawą dachu czy pracami w ogrodzie.

Sprawdź oferty nowych mieszkań w Warszawie na https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-warszawa/

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły