Mieszkania w Łodzi

Dlaczego warto mieszkać w Łodzi?

Powodów jest naprawdę dużo! Łódź jest ciekawą przestrzenią zarówno do życia prywatnego, jak i zawodowego. W tym mieście dynamicznie rozwija się biznes, dlatego z roku na rok spada bezrobocie, które obecnie utrzymuje się na poziomie 5,7%. Mieszkańcy nie narzekają też na ograniczony dostęp do opieki zdrowotnej, ośrodków kulturowych czy centrów handlowo-usługowych.

Szeroka oferta uczelni umożliwia natomiast zdobycie wyższego wykształcenia młodzieży. Popyt na mieszkania w Łodzi stale utrzymuje się na wysokim poziomie. Generują go przede wszystkim studenci, którzy szukają mieszkania do wynajęcia. Nieruchomość w Łodzi jest zatem dobrym pomysłem na inwestycję. Najmowi lokali mieszkalnych sprzyja również duża ilość miejsc, gdzie tworzą się społeczne relacje i kwitnie życie towarzyskie.

Doskonała komunikacja z centrum i innymi miastami

Ostatnimi czasy Łódź rozwija się coraz prężniej. Miasto ulega zmianom zarówno w kwestii wizualnej, jak i infrastrukturalnej. Rosnąca atrakcyjność i lokalny patriotyzm przyczyniły się do odrestaurowania wielu zabytkowych kamienic i pozytywnej odmiany wizerunku miasta. Obecnie spacer po ulicach Łodzi to często chodzenie pod rusztowaniami, których co roku przybywa, ponieważ rośnie liczba prywatnych remontów.

W Łodzi zainwestowano również w rozwój infrastruktury komunikacyjnej. Mowa tu przede wszystkim o inwestycjach przeprowadzonych w mieście, jak i komunikacji z innymi częściami kraju. Powstały obwodnice, dzięki którym mieszkań mają łatwiejszy dojazd do autostrad i tym samym wygodniejsze połączenie z innymi miastami. 

Duży potencjał rynku mieszkaniowego

Tak dynamicznie rozwijające się miasto coraz częściej kusi deweloperów, którzy chętniej budują tu swoje osiedla i rezydencje mieszkaniowe. Zmieniająca się na oczach mieszkańców Łódź jest też przyjazna dla młodych osób, którzy mają możliwość realizacji własnych ambicji. Rynek nieruchomości w tym mieście wciąż wyróżnia się wysoką jakością mieszkań w atrakcyjnej cenie. Ceny za m2 lokalu na rynku pierwotnym utrzymuje się na stabilnym poziomie. Duży popyt w ostatnich kwartałach był też wynikiem programu dopłat rządowych Mieszkanie dla Młodych. Dzięki temu firmy deweloperskie szybko sprzedały powierzchnie, które spełniały odpowiednie wymagania.

Szeroka oferta mieszkań w Łodzi

Rynek pierwotny w Łodzi jest bardzo kuszący i oferuje tak różnorodne oferty, że potencjalni nabywcy z pewnością znajdą swoje wymarzone mieszkanie.  Największym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości o powierzchni użytkowej od 40 do 50 metrów kwadratowych. Takie znajdziemy np. na Osiedlu na Zdrowiu (zobacz na stronie osiedlenazdrowiu.pl), które oferuje łatwy dojazd do centrum i dużą ilość terenów zielonych. W Łodzi nie brakuje również nieruchomości w wyższym standardzie, które powstają dzięki dużej dostępności budynków poprzemysłowych.artykuł promocyjny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny