Mieszkanie w stanie deweloperskim

Stan deweloperski

Większość obecnie oferowanych mieszkań posiada stan deweloperski. Jest to określenie dość ogólne i każdy inwestor może do niego podchodzić indywidualnie. Najczęściej wiąże się on z otynkowaniem ścian, zamontowaniem tak zwanej białej armatury w łazience oraz drzwi zewnętrznych, futryn, okien i parapetów wewnętrznych, wykonaniem betonowej wylewki na podłogach. Stan ten obejmuje także wykonanie przyłączy instalacji wodno-kanalizacyjnej i grzewczej wraz z zamontowaniem grzejników. Jeśli przy mieszkaniu znajduje się balkon, stan deweloperski najczęściej obejmuje montaż płytek na podłodze oraz balustrady. Niemniej jednak warto się zapoznać z opisem tego sposobu wykończenia dotyczącego konkretnej inwestycji.  

90% świeżo upieczonych właścicieli nowych mieszkań decyduje się na to rozwiązanie, gdyż jest ono tanie, mieszkanie szybko trafia w ich ręce i pozwala na ogromną swobodę w aranżacji wnętrz. Właściciele decydują o praktycznie każdym elemencie wykończenia i wyposażenia, mieszkanie jest jedyne w swoim rodzaju. Niemniej jednak od uzyskania kluczy do lokalu o standardzie deweloperskim do wprowadzenia się do niego musi upłynąć dużo czasu. Remont musi być przeprowadzony na własną rękę lub wymaga zaangażowania ekipy, co bywa stresujące, wymaga osobistego zaangażowania.

Wykończenie pod klucz

Standard wykończenia pod klucz oznacza możliwość niemal natychmiastowego wprowadzenia się do mieszkania: wystarczy wstawić meble, sprzęt RTV, czasami także AGD i… już. Jest to niezwykle wygodne, jednak wiąże się z poniesieniem kosztów wykończenia wliczonych w koszt mieszkania lub tuż po zakupie. Wykonawcy najczęściej przedstawiają kilka opcji do każdego elementu, na przykład dwa-trzy rodzaje płytek ceramicznych do łazienki, paneli do pokoi i innych, z tego właściciele dobierają takie, które podobają im się najbardziej. Wykończenie pod klucz wiąże się z wydłużonym czasem oczekiwania na odbiór kluczy i wprowadzenie się do lokalu. Dobra ekipa remontowa ma najczęściej ręce pełne roboty i napięty grafik. Rozwiązanie ma też swoje niekwestionowane plusy: jeśli firma stale współpracuje z deweloperem, ma renomę i wszystko odbywa się legalnie. Wykończenie jest solidne i wygodne.  

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny