Do czego można wykorzystać mocną glebogryzarkę spalinową?

Glebogryzarka spalinowa to urządzenie napędzane silnikiem na paliwo stałe. Jest nieocenioną pomocą tak w ogrodach przydomowych, jak i na większych obszarach rolnych czy działkach. Można ją zastosować do:

  • przygotowania gruntu – narzędzia skutecznie rozdrabniają zbitą ziemię, ułatwiając jej przepuszczalność dla wody, powietrza i składników odżywczych,
  • wyrównywania ziemi – co ułatwia rozwój roślin,
  • mieszania nawozu z glebą – co redukuje utlenianie się związków azotowych,
  • oddzielenia kamieni od ziemi – glebogryzarka separacyjna spalinowa pozwala rozłączyć kamienie od gleby, co umożliwia prowadzenie dalszych prac delikatniejszymi modelami.

Zakup dodatkowego osprzętu poszerza wykorzystanie glebogryzarki na przykład do wyznaczania bruzd (obsypnik) czy odśnieżania (pług).

Mocna glebogryzarka spalinowa – czyli jaka?

Uzyskanie odpowiednich parametrów podłoża pod uprawy wymaga użycia właściwego sprzętu. Nie może być to pierwsza lepsza maszyna. Musi spełniać ona szereg istotnych kryteriów, które podniosą skuteczność podejmowanych czynności. Tworząc ranking polecanych glebogryzarek spalinowych, wzięliśmy pod uwagę:

  • Moc silnika – to parametr decydujący o wydajności glebogryzarki. Zakładając, że obsługiwana powierzchnia przekroczy 1000 m2, skupiliśmy się na modelach o mocy co najmniej 7 KM.
  • Szerokość robocza – określa ona, jak szeroki pas gleby może być spulchniony za jednym przejazdem. Większa szerokość oznacza szybszą pracę. W naszym przypadku braliśmy pod uwagę wyłącznie urządzenia, w których wartość przekracza 70 centymetrów.
  • Głębokość robocza – określa, jak głęboko glebogryzarka może spulchnić glebę. Dobra i mocna glebogryzarka ogrodowa spalinowa powinna zapewniać możliwość regulacji głębokości pracy, aby dostosować ją do konkretnych potrzeb i wymagań uprawianych roślin.
  • Waga – waga glebogryzarki wpływa na komfort pracy. Cięższe urządzenia są stabilniejsze, ale trudniej nimi manewrować. Optymalna waga nie powinna przekraczać 80 kilogramów – szeroki wybór glebogryzarek spalinowych znajdziesz w GotexBudowlane.com.pl.

Polecane modele mocnych glebogryzarek spalinowych

Mocna glebogryzarka spalinowa to taka, która dysponuje odpowiednią mocą silnika, szerokością roboczą oraz głębokością pracy, aby skutecznie radzić sobie z różnorodnymi warunkami glebowymi i zadaniami uprawowymi. Nasz ranking otwiera Holida WM500 7KM. Maszyna jest wyposażona w przekładnię łańcuchową, co gwarantuje długotrwałą i bezawaryjną pracę. Posiada szerokość roboczą na poziomie 850 mm i głębokość pracy w zakresie 150-300 mm. Urządzenie wyposażono w 2 biegi do przodu i 1 bieg do tyłu. Charakteryzuje się optymalnym stosunkiem ceny do jakości.

Kolejnym ciekawym wyborem dla inwestorów będzie glebogryzarka spalinowa Cedrus GLX720. Produkt wyposażony w silnik o pojemności 212 cm3 umożliwia pracę o szerokości maksymalnie 660 mm. Urządzenie daje szansę działania na biegu wstecznym, co eliminuje zadeptywanie i ułatwia wydobycie maszyny w przypadku ugrzęźnięcia. 

Ostatnią propozycją jest glebogryzarka Daewoo DATM 3,1 7KM. Oferuje ona szerokość roboczą nawet do 1100 mm i głębokość na poziomie 360 mm. Pneumatyczne koła o zwiększonej średnicy oraz regulowana w dwóch płaszczyznach kierownica zapewniają wysoką wygodę użytkowania.

Glebogryzarka Spalinowa Cedrus GLX720
Glebogryzarka Spalinowa Cedrus GLX720
ikona podziel się Przekaż dalej