Aranżacja holu - kolor ścian w przedpokoju

W starych budownictwach najczęściej znajdują się wąskie przedpokoje, których aranżacja nie jest łatwa w aranżacji. Jeśli nie chcemy, aby wystrój holu przytłaczał przestrzeń, wtedy możemy zdecydować się na jasną kolorystyką ścian. Uniwersalna biel nie tylko rozjaśni dane wnętrze, ale też optycznie je powiększy. Taka tonacja pasuje zarówno do delikatnego oświetlenia, jak i podłogi drewnianej. Podczas aranżacji holu możemy też uwzględnić kolory bladej szarości, pasteli i jasnego drewna.

Wystrój holu i wyposażenie

Hol to z reguły pomieszczenie o niewielkim metrażu. Dlatego tak istotny staje się wystrój przedpokoju, który podkreśli jego styl, nadając mu jednocześnie funkcjonalności. Bardzo praktyczne będzie z pewnością lustro, bez którego zresztą nie wyobrażamy sobie aranżacji holu. Taki dodatek nie tylko posłuży nam przed wyjściem z domu, ale też optycznie powiększy wnętrze.  Projekty przedpokoju często uwzględniają też siedzisko, które pozwala na wygodne włożenie obuwia. Taką funkcję spełni komfortowy fotel, pufa, a nawet krzesło.

Elementem wyposażenia, którego nie może zabraknąć w każdym przedpokoju jest szafa. Najlepiej wkomponować ją we wnętrze tak, aby nie rzucała się w oczy. W końcu przedpokój to małe pomieszczenie, ale mieszczące niezliczoną ilość kurtek i butów. W przypadku, gdy brakuje nam miejsca na wieszak stojący, możemy zdecydować się na haki wieszane.

Modny przedpokój powinien być zaprojektowany z dbałością o wszystkei szczegóły - od ścian, poprzez podłogi aż do wyposażenia i mebli.
Modny wystrój przedpokoju - jak zaprojektować to pomieszczenie?

Projekty przedpokoju a podłoga

Ważnym elementem aranżacji holu jest bez wątpienia podłoga. Z racji tego, że jest ona szczególnie narażona na zniszczenia w tym pomieszczeniu, powinniśmy zwrócić uwagę na jej wytrzymałość i trwałość. Najlepszym materiałem wydaje się gres, który mimo wysokiej odporności na wilgoć i ścieranie, wyróżnia się też łatwością w utrzymaniu czystości.

Najlepsze łóżka do Twojej sypialni - sprawdź promocje!

Wystrój przedpokoju a oświetlenie

Oświetlenie pełni bardzo ważną rolę w budowaniu przestrzeni – dobrze dobrane światło w przedpokoju może stworzyć bowiem efektowne wnętrze. W tym przypadku warto postawić na zwykły rodzaj plafonu, który uzupełniać będzie lampa ścienna. W wysokim pomieszczeniu możemy wykorzystać kinkiety, które skutecznie obniżą sufit. W pomieszczeniu, w którym brakuje światła dziennego, możemy umieścić kilka źródeł światła. Ciekawym rozwiązaniem będzie z pewnością oświetlenie lustra lub wnętrza szafy.

Mimo że aranżacja holu może nam sprawić wiele trudności, to kilkoma prostymi sposobami możemy je optycznie powiększyć. Praktycznym zabiegiem, oprócz wykorzystania potęgi luster, będzie zastosowanie szkła pełniącego funkcję frontów do szafek w holu. Wrażenie większej przestrzeni potęgują też drzwi szklane lub przeszklone w przedpokoju.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny