Nie daj się okraść! Stosuj zabezpieczenie maszyn budowlanych przed nieautoryzowanym użytkowaniem.

Być może wahasz się, czy rzeczywiście tego typu rozwiązanie jest inwestycją, która kiedykolwiek ci się zwróci. Jego wdrożenie stanowi przecież dodatkowy wydatek, a mądry przedsiębiorca ogranicza koszty ponoszone przez firmę. Warto w takim wypadku pomyśleć o podstawowym ryzyku, które wisi nad tobą zawsze niczym chmura gradowa. Każda kradzież sprzętu oznacza przestoje w pracy, a na to zdecydowanie nie możesz sobie pozwolić, jeśli chcesz zachować profesjonalny wizerunek firmy. Oczywiście część pieniędzy zwróci ci się potem z ubezpieczenia, ale przerwa w wykonywaniu zaplanowanych robót na pewno nie nastroi do ciebie pozytywnie twoich klientów. Jedną z podstawowych funkcji systemu monitoringu GPS maszyn budowlanych jest możliwość zdalnego unieruchomienia danego pojazdu. W każdej chwili widzisz, gdzie znajduje się twój sprzęt i możesz skutecznie uniemożliwić korzystanie z niego niepowołanym do tego osobom.

Koniec z oszustwami wewnątrz firmy - zabezpieczenia maszyn na to nie pozwolą.

Monitoring GPS maszyn budowlanych (zobacz na linqo.pl) może cię też uchronić przed nadużyciami, których mogą dokonywać twoi pracownicy. “Fucha na boku” to kusząca perspektywa dorobienia sobie dodatkowych pieniędzy, szczególnie jeśli można skorzystać z nie pilnowanego przez pracodawcę sprzętu. Sprzęt może się zniszczyć? Co z tego! To nie mój sprzęt, a firma jest bogata, kupi sobie nowy. Takie podejście przejawia spora część pracowników. Co więcej, jest to niemal niezależne od branży, w której pracują. Tylko ty wiesz, ile można zapłacić za podobną lekkomyślność. Zanim wprowadzono systemy do monitoringu maszyn pracodawcom brakowało skutecznych narzędzi do sprawowania kontroli nad powierzonym sprzętem. Teraz sytuacja wygląda inaczej. Jeśli któryś z pracowników będzie miał własne wyobrażenie na temat wykorzystania sprzętu należącego do przedsiębiorstwa, przedstawisz mu dowód na nieuprawnione działanie i podejmiesz dalsze działania, które uznasz za adekwatne do sytuacji.

Stosując monitoring GPS maszyn budowlanych możesz także sprawować nadzór nad wykonywaną pracą.

Systemy do monitoringu GPS maszyn budowlanych pozwalają na identyfikację kierowcy i udostępniają szereg informacji dotyczących parametrów technicznych samego urządzenia. Znając obroty silnika i obciążenie maszyny łatwo zorientujesz się, czy rzeczywiście wykonuje ona pracę. Jest to świetny sposób na walkę ze spryciarzami, których ulubionym hobby jest szukanie okazji do zrobienia sobie kilkugodzinnej przerwy. Stosując monitoring maszyn budowlanych szybko zorientujesz się, kto w twoim przedsiębiorstwie naprawdę pracuje, a kto jest jedynie symulantem powodującym nagminne opóźnienia. Dzięki możliwości podejrzenia parametrów technicznych pojazdu możesz także wykryć utrudnienia w jego funkcjonowaniu i zapobiec na czas usterkom, które wymagałyby kosztownych napraw.

Biorąc pod uwagę mnogość opcji, które pomogą ci oszczędzić pieniądze, zdecydowanie nie warto zwlekać z zakupem systemu do monitoringu. Zamiast roztrwaniać swój budżet na rozwiązywanie szeregu problemów, lepiej uniknąć ich przy pomocy jednej, kluczowej inwestycji.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny