1. Kiedy warto stosować monitoring CCTV
  2. Co jest potrzebne do instalacji CCTV
  3. Jak się zabrać za instalację monitoringu CCTV

Kiedy warto stosować monitoring CCTV

Monitoring obecnie staje się coraz powszechniejszy, zarówno do zastosowań komercyjnych, jak i prywatnych. Wynika to z wielu czynników, których głównym motorem jest chęć poprawienia bezpieczeństwa w okolicy lub bezpieczeństwa mienia, którego docelowo chcemy strzec. Co do zasady miejsca, w których warto jest zadbać o sprawne i dobrej jakości kamery, możemy podzielić na trzy kategorie: dom, teren firmy oraz teren i budynki użyteczności publicznej.

Monitoring domu cena to przede wszystkim rozwiązanie dla osiedli domków jednorodzinnych oraz wolnostojących budynków mieszkalnych. Jeżeli jesteśmy właścicielami takiego miejsca wraz z kawałkiem ziemi, instalacja kamer może znacząco poprawić bezpieczeństwo rzeczy pozostawionych np. na podjeździe. Widok kamer wciąż jest jednym z czynników, które skutecznie odstraszają potencjalnych złodziei, a w sytuacji, gdy jednak ktoś połasi się na nasz samochód czy inne rzeczy zostawione na podwórku, zawsze mamy dowód w postaci wizerunku sprawcy na nagraniu. Monitoring CCTV może przydać się również w ogrodzie i miejscu do rekreacji, szczególnie jeżeli mamy dzieci.

Telewizja przemysłowa Kraków, obejmująca zakłady pracy oraz tereny firmowe, pełni niejako podwójną rolę. Jedną z nich, podobnie jak w przypadku domów mieszkalnych, jest ochrona mienia i pełnienie roli dowodu w razie kradzieży. Drugim parametrem, który powinny spełniać dobrze zamontowane kamery CCTV, jest monitorowanie pracy osób znajdujących się na terenie firmy. Kamery w zakładzie pracy minimalizują ryzyko wystąpienia wypadków, a w razie potrzeby mamy materiał pozwalający jasno określić, kto jest winny nieprzyjemnej sytuacji.

Instalacja CCTV w miejscach użyteczności publicznej dotyczy szczególnie szkół oraz przedszkoli. Dzięki kamerom dzieciaki mogą bezpiecznie bawić się poza budynkiem. Monitoring pełni również funkcję psychologiczną, jeżeli w pobliżu jest droga - kierowcy w takiej sytuacji mają większą skłonność do zwalniania, gdy zbliżają się do bramy budynku.

Co jest potrzebne do instalacji CCTV

Monitoring wizyjny działa w oparciu o trzy elementy: kamery, system przesyłania i magazynowania obrazu oraz miejsce odbioru obrazu. Kamery CCTV możemy montować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń, w zależności od tego jakie efekty chcemy osiągnąć. W przypadku tych elementów, które planujemy zainstalować na elewacji budynku, warto zadbać o odpowiednią jakość kamery, aby nie ulegała ona warunkom atmosferycznym. System przesyłania i magazynowania obrazu z kamer może występować w formie analogowej lub opierać się o nowsze technologie wykorzystujące internet. Niezależnie od wyboru musimy zadbać o to, aby materiały rejestrowane przez CCTV mogły być swobodnie zapisywane na dysku lub w chmurze o dostatecznie dużej pojemności.

Miejsce odbioru obrazu z kamer przemysłowych niekoniecznie musi być całym pokojem, chociaż zwykle tak to właśnie wygląda. Najważniejszym elementem takiego punktu jest monitor lub zestaw monitorów, które pozwalają na bieżąco odtwarzać rejestrowany przez kamery obraz. W przypadku nowoczesnych systemów telewizji przemysłowej, tzw. monitoringu IP, możemy wyświetlać nagranie nawet na smartfonie.

Jak się zabrać za instalację monitoringu CCTV

Jeżeli planujemy instalację domową możemy pokusić się o samodzielną instalację, jednak w każdym innym przypadku - a często także tym domowym - zdecydowanie lepiej jest zgłosić się do firmy profesjonalnie wykonującej podobną usługę. Tylko tak będziemy mieli pewność, że cały system został poprawnie ustawiony i skonfigurowany. Montaż monitoringu CCTV w Krakowie (zobacz na https://kraksatmedia.com.pl/monitoring/) oferuje wiele firm, więc warto wcześniej sprawdzić opinie na temat tej, którą sobie upatrzyliśmy. Nie każda firma zajmująca się montażem kamer monitoringu wykonuje tę usługę w każdym rodzaju budynków, w związku z czym również dobrze jest sprawdzić to w pierwszej kolejności.

Telewizja przemysłowa jest użyteczna nie tylko w przedsiębiorstwach czy dużych fabrykach. Za pomocą kamer możemy także zabezpieczyć nasz własny dom lub zgłosić podobny pomysł do szkoły, w której uczą się nasze dzieci. Jeżeli już zdecydujemy się na montaż CCTV, warto zatrudnić do tego profesjonalistów, którzy również doradzą nam ile i jakie kamery powinniśmy wybrać do wskazanego miejsca.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 60,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny