W celu uzyskania ciepłej wody użytkowej zazwyczaj wykorzystujemy duże piece, zasilane paliwami stałymi. Jednak liczba pomp ciepła w Katowicach i okolicy rośnie. Z czego wynika taka popularność pompy ciepła? Katowice pokazują, że to nowoczesne rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem. Sprawdzamy jakie są zalety pomp ciepła.

Montaż pompy ciepła - czy warto?

Zarówno Polska, jak i inne kraje europejskie skutecznie zmieniają źródła zasilania centralnego ogrzewania. Wynika to z faktu, że piece opalane węglem czy drewnem stoją w sprzeczności z zasadami ekologii. Węgiel emituje szkodliwe substancje, które z czasem przeobrażają się w smog, natomiast palenie drewnem wymaga ciągłej wycinki drzew z polskich lasów. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż pomp ciepła. w Katowicach przez wiele lat dominowały popularne "kopciuchy", w efekcie czego jakość powietrza na Śląsku pozostawia wiele do życzenia. Rozwiązaniem dla klimatu mogą być pompy ciepła. Katowice skutecznie wdrażają wprowadzanie odnawialnych źródeł energii, w tym m.in. paneli fotowoltaicznych. To właśnie energia elektryczna generowana przez ogniwa fotowoltaiczne, może stanowić zasilanie dla pompy ciepła. Powietrze lub woda ogrzane w ten sposób, skutecznie trafiają do naszych kranów oraz kaloryferów. Badania udowadniają, że wykorzystanie pomp ciepła do ogrzewania budynków to jeden z najbardziej niezawodnych technologii grzewczych. Pracujące od wielu lat pompy ciepła w Katowicach ogrzewają wodę użytkową i cieszą się zaufaniem użytkowników. Jej eksploatacja również nie jest skomplikowana. Urządzenie pobiera energię elektryczną, zatem jeśli posiadamy np. instalację fotowoltaiczną albo turbinę wiatrową, jest to bardzo tanie ogrzewanie. Jedynym elementem, który z czasem wymaga wymiany jest wymiennik ciepła, ale w tym przypadku wystarczy krótka wizyta serwisu pomp ciepła. Podobnie działają chociażby klimatyzacje, które z kolei przynoszą ulgę w miesiącach letnich. Na Śląsku temperatury w czerwcu, lipcu i sierpniu bywają niezwykle wysokie, dlatego montaż klimatyzacji w takich miastach jak: Katowice, Gliwice, Ruda śląska, Bytom, Kraków czy Sosnowiec cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Montaż pompy ciepła Katowice

Jak przebiega proces instalacji pompy ciepła? Po obliczeniu zapotrzebowania cieplnego dla domu oraz zapoznaniu się z tym, jakie rodzaje pomp ciepła mamy do wyboru, należy wybrać lokalizację, gdzie zostanie przeprowadzona instalacja. Pompy ciepła zazwyczaj nie zabierają dużo miejsca, dzięki czemu zapewniają komfort użytkowania. Ważne jest aby zapewnić swobodę dostępu do pompy ciepła. Katowice i tamtejsze stare budownictwo często mają ograniczoną powierzchnię np. w piwnicy, dlatego warto dobrze przemyśleć, gdzie ma stać sprzęt. Każda firma, która wykonuje montaż pomp ciepła Katowice (sprawdź na: www.klimgo.pl), powinna dokładnie wymierzyć niezbędną powierzchnię. Dotyczy to nie tylko codziennego użytkowania, ale również ewentualnego serwisu. Wymagane jest również zasilanie, zatem dobrze, jeśli w pobliżu znajduje się gniazdko elektryczne. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na rozróżnienie typów pomp ciepła, gdyż niektóre są jednofazowe, ale są także trójfazowe, które wymagają specjalnego podłączenia. Po zakończeniu prac instalacji grzewczych, przeprowadza się test szczelności. Jeśli rezultat będzie pozytywny, można cieszyć się z nowoczesnego sposobu ogrzewania domu.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny