Optymalny system VRF

Domy wolnostojące, wysokie wieżowce, wielkie fabryki, luksusowe hotele czy też olbrzymie sale koncertowe to powierzchnie, które wymagają wydajnego, niezawodnego oraz energooszczędnego systemu klimatyzacji. Najnowszy Multi V 5-generacji marki LG to rozwiązanie ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego (VRF) oferujące optymalną efektywność energetyczną oraz maksymalny komfort dla użytkowników.

Potężny i niezawodny

Opracowany przez inżynierów LG system Multi V 5 to instalacja o o wiele większych możliwościach technicznych niż poprzednie generacje. Większy potencjał urządzenia uzyskano dzięki najpotężniejszej i niezawodnej sprężarce inwerterowej Ultimate Inverter Compressor, pokrytemu powłoką Ocean Black Fin wymiennikowi ciepła o wysokiej odporności na korozję oraz ulepszonym wentylatorom, w których zastosowano technologię biomimetyczną. Ponadto system kontroli Dual Sensing pozwala na optymalne i wydajne zarządzanie chłodzeniem, ogrzewaniem oraz pracą przy obciążeniu częściowym.

LG Ocean black

Polecane klimatyzatory - sprawdź!

Serce z polimerem i By-passem

Sercem systemu Multi V 5-generacji jest sprężarka inwerterowa Ultimate Inverter Compressor, która zapewnia wysoką sprawność, niski poziom drgań i hałasu, a także większą o 10 proc. efektywność energetyczną w porównaniu ze swoimi poprzedniczkami. Wyposażono ją m.in. w sześć efektywnych zaworów By-pass, które zapobiegają uszkodzeniu sprężarki w wyniku kontaktu z mocno sprężonym czynnikiem chłodniczym. Ulepszono również łożyska, które zostały wykonane z polimeru PEEK używanego do budowy silników lotniczych. Sprężarka zapewnia szeroki zakres pracy, oferując optymalną wydajność w zakresie od 10 do 165 Hz. Dzięki technologii odzysku oleju HiPOR inżynierom z LG udało się rozwiązać problem związany z redukcją wydajności sprężarki.

Najlepszy system antykorozyjny

W najnowszym systemie klimatyzacji LG zastosowano jedyne w swoim rodzaju, unikalne rozwiązania, których próżno szukać u konkurencji. Jednym z nich jest na pewno wyjątkowa konstrukcja wymiennika ciepła z czarną powłoką Ocean Black Fin, zaprojektowana tylko w jednym celu – zapewnienia jak największej trwałości oraz wydajności nawet w najbardziej ekstremalnie korozyjnym środowisku. Warstwa hydrofilowa powłoki zapobiega gromadzeniu się wody na ożebrowaniu wymiennika ciepła, co znacząco wydłuża żywotność całego urządzenia, a także obniża koszty związane z jego eksploatacją oraz konserwacją.

Mniejsze obciążenie chłodnicze

W systemach klimatyzacji obciążenie chłodnicze jest w znacznej mierze uzależnione od wilgotności otoczenia, które ma na niego większy wpływ niż temperatura zewnętrzna. Aby rozwiązać ten problem, inżynierowie z LG zastosowali zaawansowane sterowanie Dual Sensing, które rejestruje i analizuje parametry wilgotności oraz temperatury i wykorzystuje tak pozyskane dane do sterowania obciążeniem urządzenia. Takie rozwiązanie pomaga zdecydowanie zapobiegać pojawianiu się nadmiernej wartości obciążenia chłodniczego.

System LG Multi V 5-generacji to bezsprzecznie jeden z najlepszych systemów klimatyzacji tej klasy dostępnych obecnie na światowym rynku urządzeń z sektora HVACR.

LG Multi V

artykuł partnera

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 65,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny