Murator – najpopularniejsze pismo budowlane w Polsce

Logo czasopisma wydawanego co miesiąc - MuratorW kwestii budowy domu z pewnością pomoże nam najstarszy, a zarazem najdokładniejszy przewodnik po budowlanym świecie, jakim jest czasopismo Murator. Jest on nieocenionym sprzymierzeńcem podczas walki z nieustannie pojawiającymi się problemami na drodze do uzyskania idealnego domu. Murator proponuje całe mnóstwo najróżniejszych rozwiązań stosowanych w każdej, nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji.

Murator jest opracowany w formie poradnika o charakterze remontowo-budowlanym, będącego najpopularniejszym źródłem informacji w całym kraju. Znajdziemy tutaj wszystko, czego nam potrzeba, aby nowo postawiony domek służył nam przez wiele długich lat.

Czasopismo zawiera wyczerpujące artykuły i porady na temat budowy domu, wykańczania oraz remontu. Porady koncentrują się głównie na kwestiach praktycznych i funkcjonalnych, a artykuły są przedstawione w prosty i zrozumiały sposób, co z pewnością doceni każdy amator budownictwa.

Treść czasopisma Murator zawiera również bardzo szczegółowe i solidne opisy rozmaitych produktów oraz materiałów, zastosowań i rodzajów dostępnych technologii. Można znaleźć tam także opisy skutecznych i dostępnych na każdą kieszeń rozwiązań, również tych ekologicznych, bezpiecznych i energooszczędnych. Mamy też możliwość uzbrojenia się w wiedzę z zakresu prawa budowlanego, czy też porad dotyczących kredytów oraz ubezpieczeń.

Okładka muratora z okazji 25-lecia czasopismaDużym plusem jest to, że wszystkie zmiany zachodzące w przepisach prawa budowlanego są na bieżąco umieszczane na łamach ”Muratora”. Opracowane artykuły są oparte na opiniach najlepszych ekspertów budowlanych reprezentując tym samym najwyższą jakość. I tak oto otrzymujemy kompletny poradnik, który przy pomocy systemu małych kroczków bezproblemowo przeprowadzi nas przez proces budowy domu, a także udzieli fachowej pomocy podczas remontu mieszkania.

Popularyzacja wiedzy na tematy budowlane oraz promocja nowatorskich technologii jest w Muratorze chlebem powszednim. Bardzo wiele do powiedzenia ma tutaj sposób uzyskiwania cennych informacji, które stanowią niezastąpioną system pomoc dla każdego fachowca.

Przeprowadzane są skrupulatne rozmowy z profesjonalistami z branży budowlanej, wykonawcami oraz architektami. Brane są także pod uwagę opinie i doświadczenia inwestorów i handlowców. Rezultatem tego jest dopracowany artykuł stanowiący imponujące kompendium wiedzy, umieszczany na łamach Muratora.

Kwestie finansowe również są często podejmowane na łamach czasopisma. Skrzętnie wykonane kosztorysy i porównania produktów pod względem ceny oraz funkcjonalności możemy znaleźć w każdym wydawanym numerze. Ponadto czasopismo jest źródłem inspiracji, wyznaczania nowatorskich trendów, a także rozległą gamą pomysłów dotyczących wykańczania wnętrz naszych pomieszczeń.

”Murator” podzielony jest na osiem głównych działów, a każdy z nich porusza określoną tematykę:

  • Budowa i remont
  • Rozmowy o budowaniu
  • Architektura i wnętrza
  • Instalacje i wyposażenie
  • Niezbędnik inwestora
  • Prawo i finanse
  • Wokół domu
  • Murator pomaga

Murator od kuchni

Robotnik trzyma rurę - source: FreeDigitalPhotos.net By stockimagesMurator działa na rynku już od 30 lat! Pierwsze wydanie pojawiło się w 1983 roku, lecz od tego czasu wiele się zmieniło. Murator ewoluował i rozwinął się do pokaźnych rozmiarów. Jest nieustannie poprawiany z naciskiem na praktyczną stronę wiedzy. Posiada ponad 2 miliony zadowolonych czytelników i około 34 milionów sprzedanych egzemplarzy.

Ogromne zainteresowanie sprawiło, że Murator zaczął systematycznie przybierać nieco inne formy w postaci wydań specjalnych, które poruszają różne kwestie z dziedziny budownictwa.

Tradycyjne numery wydawane są w nakładzie 150 tysięcy egzemplarzy. Pismo znajduje się także w czołówce e-wydań realizowanych w naszym kraju, a do tego możemy się też zaopatrzyć w wersję dostępną na iPad’a.

Wiele numerów Muratora posiada rozmaite dodatki załączane do czasopisma (płyty, poradniki DIY), które dodatkowo zachęcają do zakupu. Murator jest adresowany zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów, jednak szczególnie wzbudzi zainteresowanie wśród inwestorów indywidualnych, którzy planują bądź są w trakcie przeprowadzania remontu, modernizacji lub budowy domu.

Murator wydawany jest jako miesięcznik, który jednocześnie stanowi najbardziej rozchwytywane czasopismo budowlane w naszym kraju, czego dowodem jest jego pozycja wśród 10 najchętniej czytanych miesięczników w Polsce. Również w środowisku budowlanym uznawany jest za jeden z najlepszych magazynów w tej tematyce.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny