Materace do sypialni

Wymiar materaca

Pierwsza i najważniejsza rzecz. Teoretycznie można zaoszczędzić i skorzystać z materaca 80x200 dla jednej osoby lub z 140x200 dla dwóch. Jeśli jednak wielkość i aranżacja sypialni na to pozwalają, pomyśl o szerszej wersji. Różnica w wygodzie jest naprawdę ogromna!

Jaki rodzaj?

Materace sprężynowe bez wątpienia należą do tych trwalszych. Z kolei piankowe i lateksowe są z reguły wygodniejsze i zapewniają lepszy sen. Siłą rzeczy warto w nie zainwestować. Co jednak, w przypadku osób o wyższej wadze? Albo w przypadku materacy przeznaczonych dla dzieci, które co prawda są lekkie, za to nieraz skaczą po łóżku?

W takim przypadku przyda się materac hybrydowy (polecamy zapoznać się z ofertą Sealy). Jego konstrukcja stanowi połączenie konstrukcji znanej z wersji sprężynowych oraz wariantów piankowych. Dzięki temu łączy w sobie zalety obu rozwiązań dając użytkownikowi zarówno trwałość, jak i komfort.

Polecane materace do spania

Jak dobrać twardość?

Swego czasu rozpowszechniła się opinia, że materac powinien być miękki. Rzecz w tym, że czasem owszem, ale nie zawsze. Od czego to zależy? Głównie od wagi osoby z materaca korzystającej. Miękki bardzo materac będzie więc lepszy w przypadku osoby z nadwagą, natomiast już w przypadku osób o typowej budowie lepiej sprawdzi się umiarkowany stopień twardości. Jeszcze mniejszy będzie w przypadku ludzi szczupłych, dla których zbyt miękkie podłoże nie byłoby korzystne dla mięśni i kręgosłupa (oczywiście nie można wpadać w drugą skrajność – bardzo twardy materac również nie będzie dobrym wyjściem).

Strefy twardości

Skoro już mówimy o tym, kiedy materac powinien być miękki, a kiedy nie, warto zwrócić również uwagę na liczbę stref twardości. To obszary materaca, które w różnym stopniu uginają się pod ciężarem śpiącej osoby, dzięki czemu całość lepiej służy komfortowemu snu.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny