1. Adwokat Warszawa a specjalizacja

2. Kancelaria adwokacka z długim doświadczeniem

Adwokaci świadczą różne usługi. Wśród nich znajdują się podstawowe porady prawne, przygotowanie pism procesowych i opiniowanie umów, a także reprezentowanie klienta w sądzie. Ze względu na mnogość i zróżnicowanie problemów, z którymi klienci zgłaszają się do adwokatów, powinno się zwrócić uwagę na ich specjalizację i renomę konkretnej kancelarii. Dlaczego to takie ważne?

Adwokat Warszawa a specjalizacja

Udzielanie porad prawnych z zakresu prawa rodzinnego i jednocześnie z zakresu prawa administracyjnego? Niekoniecznie radzi sobie z tym jeden i ten sam adwokat. Warszawa jest na tyle duża, że bez trudu znajdzie się w niej kancelarie wyspecjalizowane w różnych gałęziach prawa. Adwokat, który znakomicie zna prawo cywilne, może nie poradzić sobie ze sprawą z zakresu prawa karnego. Z tego względu dobrze jest korzystać z pomocy tych prawników, którzy najlepiej czują się w danej dziedzinie i są na bieżąco ze zmianami w konkretnym kodeksie.

Jeśli jakaś sprawa jest na tyle skomplikowana, że dotyczy różnych gałęzi prawa, warto zgłosić się do kancelarii, w której pracuje większa grupa prawników. Ich połączone siły dają możliwość skutecznego przygotowania się do długiego procesu. W razie potrzeby jednego klienta może wspierać zespół adwokatów, by sprawnie przejść przez cały proces przed różnymi sądami. Przykładowo, jeden prawnik może reprezentować klientkę podczas sprawy rozwodowej i o podział majątku wspólnego, a inny w sprawie karnej związanej ze znęcaniem się byłego męża nad rodziną.

Kancelaria adwokacka z długim doświadczeniem

Wybierając adwokata dla siebie, powinno się mieć na względzie renomę danej kancelarii. Jest to szczególnie ważne, gdy sprawy są skomplikowane i podlegają pod mniej popularne gałęzie prawa, np. prawo karne skarbowe. Bez dużego doświadczenia trudno jest doradzić klientowi skuteczną ścieżkę obrony lub sposób na uniknięcie wysokiej kary. Adwokat z wieloletnią praktyką bazuje nie tylko na paragrafach w kodeksie i kazusach, ale i na własnym doświadczeniu z sal sądowych, znajomości zwyczajów różnych sędziów i prokuratorów.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej