Jak kupić dobrą naczepę-chłodnię?

Planując zakup naczepy-chłodni, należy kierować się przede wszystkim bieżącymi oraz przyszłymi potrzebami firmy. Naczepa-chłodnia to jeden z rodzajów naczepy sztywnej o izolowanej zabudowie, wyposażonej dodatkowo w agregat, przystosowanej do przewozu między innymi mięsa, wędlin, nabiału, gotowych produktów mrożonych itp. Zakup używanej naczepy chłodniczej wiąże się z dosyć sporym wydatkiem. Niemniej jednak warto pamiętać, że naczepy pochodzące z rynku wtórnego są o wiele tańsze od swoich nowych odpowiedników.

Kupując używaną naczepę-chłodnię szczególną uwagę w pierwszej kolejności należy zwrócić oczywiście na agregat, będący najważniejszym i zarazem najdroższym elementem jej wyposażenia. Niestety bardzo często zdarza się tak, że kupując stosunkowo nową naczepę, w zestawie otrzymujemy znacznie zużyty agregat. Dlatego też przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży, należy upewnić się, że agregat został wyprodukowany w tym samym roku co chłodnia. Jak sprawdzić agregat? Najprostszym sposobem jest poproszenie sprzedawcy o okazanie umowy zakupu agregatu. W przeciwnym wypadku konieczne może okazać się zgłoszenie do serwisów agregatów chłodniczych bądź innego punktu sprzedaży celem sprawdzenia historii danego agregatu po numerze VIN.
Równie istotny jest także czas chłodzenia - poprawnie działający agregat powinien w przeciągu zaledwie kilkunastu minut schładzać wnętrze naczepy do wymaganej temperatury, niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz.

Na jaki agregat warto się zdecydować?

Poszukując naczepy chłodniczej do transportowania żywności, warto wybrać taką wyposażoną a agregat z drukarką, co pozwoli kierowcy na szybkie i bezproblemowe zaraportowanie temperatury chłodzenia przewożonych towarów. Skupiając się na dodatkowym wyposażeniu agregatów chłodniczych, należy wspomnieć tutaj również o osobnym silniku elektrycznym, w który powinien być zaopatrzony każdy agregat umieszczony w chłodni przystosowanej do podróżowania promami.

Inne czynniki

Jak się okazuje, nie tylko sam agregat odgrywa kluczową rolę, jeśli chodzi prawidłowe funkcjonowanie naczep chłodzących. Warto przyjrzeć się także samej zabudowie. Wszelkiego rodzaju uszkodzenia sprawiają, że naczepa traci swoje właściwości termoizolacyjne. Tego typu usterki są jedną z najczęstszych przyczyn niezaliczenia badania technicznego chłodni, co jest jednoznaczne z utratą pozwolenia na przewożenie żywności. Koszt naprawy takiej zabudowy może wynieść nawet kilka tysięcy. Przymierzając się do zakupu naczepy-chłodni przeznaczonej do przewożenia żywności, należy upewnić się, że posiada ona ważny certyfikat FRC – niezbędne informacje znajdziesz na naklejce umieszczonej na przedniej szybie.

Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą, który nie zna się zbyt dobrze na mechanice, wówczas świetnym rozwiązaniem jest przeanalizowanie stanu technicznego naczepy w towarzystwie kompetentnej osoby.

Gdzie najlepiej szukać ofert sprzedaży naczep-chłodni?

W obecnych czasach to właśnie internet stanowi najbogatsze źródło informacji. W sieci dostępnych jest wiele wyspecjalizowanych stron oraz serwisów, które udostępniają wyłącznie ogłoszenia z branży motoryzacyjnej. Wiele atrakcyjnych ofert sprzedaży naczep z rynku wtórnego znajduje się na stronie Otomotoprofil.pl. Duża ilość ogłoszeń od sprzedawców zarówno z Polski, jak i zagranicy, umożliwia zakup używanej naczepy-chłodni dostosowanej do bieżących potrzeb firmy, wyróżniającej się wyjątkowo korzystnym stosunkiem jakości do ceny.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej