Co zawiera umowa deweloperska?

Decydując się na zakup mieszkania z pewnością przyjdzie czas na podpisanie umowy. Można w niej znaleźć:

  • dokładny opis nieruchomości,
  • opis standard prac wykończeniowych,
  • terminy: rozpoczęcia i zakończenia prac budowlanych,
  • termin i sposób zawiadomienia nabywcy o odbiorze mieszkania lub domu,
  • termin przeniesienia na nabywcę praw do własności mieszkania.

Umowa jest konstruowana na podstawie specjalnej ustawy dotyczącej nieruchomości. 

Na co zwrócić uwagę odbierając mieszkanie?

Odbierając mieszkanie należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest powierzchnia mieszkania. Tutaj należy zwrócić uwagę na powierzchnię z tynkiem lub bez niego. Margines błędu, często zawarty w umowie to 2%. 

Kolejna kwestia to ściany i fakt czy są one proste. W trakcie odbioru powinno się sprawdzić, czy pion i poziom ścian oraz kąty na ich styku są proste oraz czy mają równo rozłożony tynk. Trzecią kwestią jest podłoga. Powinna być ona prosta, aby sprawdzić poziom warto użyć poziomicy. 

Następna kwestia to doprowadzenie światłowodu oraz instalacji, które umożliwiają odbiór naziemnej i satelitarnej telewizji. Warto sprawdzić, czy prąd działa i jest w gniazdkach. Kolejną ważną kwestią jest prawidłowo poprowadzona wentylacja. Warto zapalić świeczkę przy zamkniętych oknach i obserwować jak ucieka dym. Jeżeli wentylacja jest źle poprowadzona to może tworzyć się wilgoć.

Dlaczego warto zlecić odbiór profesjonaliście?

Z pewnością odbiory mieszkań (zobacz na pewnylokal.pl) nie są proste. Decydując się na powierzenie profesjonaliście odbioru mieszkania możesz mieć pewność, że zostanie zbadany każdy jego kąt. 

Jak działa współpraca z profesjonalną firmą? Pierwszym krokiem jest zamówienie. Wtedy podawane są takie informacje jak miasto i metraż. Kolejno firma umawia dane spotkanie z inżynierem. Kolejny etap do wizyta. W trakcie odbioru mieszkania dochodzi do przeglądu nieruchomości, a profesjonalista sprawdza stan techniczny oraz zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystywane są kamery termowizyjne. Kolejno sporządzany jest raport, który zawiera opis stanu prawnego i technicznego danego mieszkania. Nie powinno to trwać więcej niż 24 godziny. Sporządzony protokół jest równoznaczny z odbiorem mieszkania. W przypadku mieszkań z rynku wtórnego, czas na dostarczenie raportu to 48 godzin.

Czy zdecydujecie się na wybór profesjonalnej firmy do odbioru mieszkania?

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny