Baterie umywalkowe

Armatura łazienkowa – istota baterii umywalkowej

Jakie są rodzaje baterii?

Można podzielić je na trzy rodzaje. Do zlewu w łazience powinno się montować zupełnie inne baterie, niż na przykład w kuchni. Oczywiście, bateria powinna zostać dobrana do umywalki, jaką posiadamy w łazience. Warto zwrócić uwagę, czy zlew posiada otwory służące do zainstalowania baterii. Baterie umywalkowe są:

  • stojące (sztorcowe) – najbardziej popularne, gdzie baterię montuje się na umywalce. Możesz je znaleźć tu.
  • ścienne – jak nazwa wskazuje, montowane są w ścianie natynkowo lub podtynkowo (widoczna jest jedynie wylewka oraz elementy sterujące, reszta instalacji ukryta jest w ścianie) np. jedne z tych.
  • wolnostojące – bateria może zostać zamontowana np. w podłodze albo w blacie.

Czy istotna jest liczba uchwytów?

Oczywiście, że tak! Dzięki uchwytom baterie mogą bowiem działać na zupełnie inny sposób. To, co bateria ma do zaoferowania, zależy właśnie od liczby uchwytów. Mamy baterię:

  • jednouchwytową – dzięki jednemu uchwytowi możesz dobrać taką temperaturę wody, jaka będzie odpowiadać. To rozwiązanie bardzo wygodne, które wyklucza ciągłą regulację temperatury. Sprawdź polecane modele.
  • dwuuchwytową (dwukorkowa) – jeżeli lubisz styl łazienkowy retro, warto będzie zdecydować się na oba pokrętła – do ciepłej i do zimnej wody,

Co jeszcze warto wiedzieć o baterii umywalkowej?

Ile powinna zużywać wody i jaki rodzaj głowicy będzie najlepszy?

Jak wiadomo, ekologiczne użytkowanie armatury łazienkowej jest dzisiaj bardzo pożądane i… modne. Skup się więc na takich bateriach, jakie pozwolą ograniczyć zużywanie wody na co dzień. Jeżeli chcesz iść z duchem czasu, jednouchwytowa bateria będzie lepszym rozwiązaniem.

Wylewka baterii umywalkowej

Należy dobrać ją pod umywalkę, jaką posiadasz w łazience. Wylewka może być :

Wykończenie – czy istnieje… idealne?

Wszystko zależy o tego, jak chcesz zaaranżować łazienkę. Jeżeli chodzi o styl baterii i jej wykończenie, wybór na rynku jest naprawdę ogromny. Najczęściej spotyka się jednak baterie łazienkowe w chromie - sprawdź tu.

Stylizując łazienkę w klimacie retro, warto będzie postawić również na wykończenie baterii miedzią antyczną. Sprawdź baterie retro w tym miejscu.

Oprócz obu wykończeń można spotkać się również z całkowitą alternatywą, jak… czerń! Jeżeli preferujesz zestawienia na zasadzie kontrastów, warto będzie postawić na czarny kolor baterii, wykończony w macie bądź chromie. Tu znajdziesz nasze wybory.

Materiał powstał przy współpracy z OleOle.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły