Nowoczesny dom hybrydowy

Energia elektryczna

Czymś, co pożera największą ilość naszego miesięcznego budżetu domowego, jest energia elektryczna. Przeciętne gospodarstwo domowe korzysta wyłącznie z prądu pobieranego z miejskiej sieci elektrycznej. Rola tej sieci w domach hybrydowych została ograniczona do minimum i ma za zadanie jedynie zabezpieczać dom w czasie nocy i miesięcy zimowych. Dominującym źródłem energii elektrycznej zostały ogniwa fotowoltaiczne i turbiny wiatrowe, które pozwalają nam na wytwarzanie własnej energii z odnawialnych surowców. Mniejsze rachunki za prąd? To możliwe!

Energia cieplna

Ogrzewanie w naszym domu może być równie wykańczające dla naszego portfela co sama energia elektryczna. Dobrze o tym wiemy: czym większy dom, tym więcej energii cieplnej potrzeba, aby utrzymać w nim optymalną temperaturę. W domach hybrydowych ogrzewanie jest kwestią, do której podchodzi się bardzo innowacyjnie. Przede wszystkim dom jest maksymalnie uszczelniony, tak aby zminimalizować niepotrzebne straty cieplne. A gdy dojdzie do takiej sytuacji, na ratunek przychodzi pompa ciepła, która pobiera energię z gruntu. Ta pompa pobiera znacznie mniej energii elektrycznej niż tradycyjne ogrzewanie centralne obecne w dotychczas budowanych domach murowanych.

Woda w naszym domu

Zużycie wody stale rośnie i potrafi osiągać wyniki kilkunastu metrów sześciennych przypadających na jednego domownika. Takie marnotrawstwo nie idzie w parze z oszczędnością domów hybrydowych. Przede wszystkim, ciepła woda użytkowa zapewniana jest głównie przez znajdujące się na dachu domu kolektory słoneczne, a nie przez energię elektryczną. Natomiast gdy zaskoczą nas opady deszczu, cała woda zostanie zmagazynowana w zbiornikach i będzie mogła być wykorzystana przez nas, chociażby w ogrodzie lub do mycia naszego samochodu.

Bez dwóch zdań, domy hybrydowe są dla nas drogą do oszczędzania coraz większych sum, które przeznaczalibyśmy na rachunki. Dzięki coraz większej samodzielności nie tylko będziemy szczęśliwsi przez niskie koszty eksploatacji, ale będziemy mieli również satysfakcję z domu, który jest przyjazny dla środowiska.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę http://domyhybrydowe.pl/o-nas/charakterystyka-firmy

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny