Zaopiekuj się ogrodem

Co powinno znaleźć się w ogrodzie?

Uwielbiamy aranżować wnętrza, wymyślać nowe metamorfozy pomieszczeń, sadzić i pielęgnować rośliny w ogrodach. Często jednak zapominamy, że ogródek jest w zasadzie dodatkowym „pokojem”, tyle, że na łonie natury. W nim również możemy i powinniśmy odpoczywać, zwłaszcza, gdy pogoda za oknem sama zaprasza do korzystania z jej uroków. Ogród warto wyposażyć w meble – rattanowe, z palet, żeliwne – jakie tylko nam się marzą. A na nich masa miękkich poduch, które spotęgują relaks. Jeśli nie mamy miejsca, by przechowywać je poza sezonem, warto zwrócić uwagę, by wykonane były z tworzywa pozwalającego przetrwać im nawet srogą zimę. Swój ogródek zaopatrzmy również we wszelkiego rodzaju sznury lampek i lamy solarne, które po zmroku nadadzą mu fantastycznej atmosfery, zachęcającej do organizacji spotkań towarzyskich przy grillu z rodziną i znajomymi. Oświetlony ogród wieczorową porą prezentuje się naprawdę magicznie! Jeśli mamy ku temu warunki, zaopatrzmy swój ogród w hamak albo chociaż leżak, na którym będziemy spędzali pełne relaksu chwile, z ulubioną książką i lemoniadą w ręce. Lato to również doskonały czas na stworzenie przydomowego zielnika, w którym zasadzimy aromatyczne zioła, takie, jak: bazylia, oregano, tymianek, mięta, szałwia, pietruszka czy kolendra. Samodzielnie uprawiane, staną się pysznym i zdrowym dodatkiem do wielu dań, jakie będziemy serwować w naszym ogrodzie gościom i domownikom. Zamiast kupować gotowy kwietnik, stwórzmy go sami, wykorzystując w tym celu palety lub skrzynki. Niektóre części gotowego zielnika pomalujmy farbą tablicową, na której będziemy mogli kredą opisywać zasadzone zioła.

Gdzie tanio kupić artykuły ogrodowe?

W celu zakupu artykułów ogrodowych, możemy oczywiście wybrać się na „wycieczkę” po sklepach budowlanych i ogrodniczych. Jeśli jednak szanujemy swój czas i pieniądze, o wiele bardziej do gustu przypadną nam zakupy online. To wygodny i bezpieczny, a w dodatku pozwalający naprawdę wiele zaoszczędzić, sposób na wyposażenie swojego ogródka w najpotrzebniejszy asortyment. Wiele marek, posiadających sklepy stacjonarne, prowadzi również sprzedaż internetową. Często asortyment w sklepach online jest o wiele bogatszy oraz tańszy niż w tradycyjnych. W dodatku, robiąc zakupy przez internet, mamy prawo do 14-dniowego zwrotu zakupionego towaru, bez podawania przyczyny. Niestety, w większości sklepów stacjonarnych nie spotkamy się z taką możliwością, ponieważ przyjecie ewentualnego zwrotu jest wyłącznie dobrą wolą sklepu i sprzedawcy.

Jeżeli masz ochotę zrobić coś ciekawego z owocami z Twojego ogrodu, wypróbuj przepis na nalewkę z aronii dostępny tu!

Jeśli chcemy jeszcze więcej zaoszczędzić na zakupach do ogrodu, koniecznie powinniśmy sprawdzać strony agregujące promocje i kody rabatowe tu.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 65,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny