Nagrzewnica powietrza zamiast grzejników - rodzaje

Bardzo wydajnym, a zarazem skutecznym rozwiązaniem okazuje się wykorzystanie urządzeń grzewczo-wentylacyjnych, zwanych nagrzewnicami. Nagrzewnica bardzo szybko nagrzewa powietrze, które jest rozprowadzane po pomieszczeniu dzięki obecności wentylatora. Niesamowita konstrukcja sprawia, że nagrzewnica powietrza równomiernie rozprowadza ciepłe powietrze lub kieruje je tam, gdzie jest potrzebne.

Dmuchawy grzewcze elektryczne mogą być wykorzystane w mniejszych pomieszczeniach. To, co je wyróżnia to niska wydajność przy dużym poborze mocy. Tego typu urządzenie możemy umieścić we wnętrzu o większej powierzchni, jednak będziemy musieli liczyć się z większymi rachunkami za energię elektryczną. Walorem nagrzewnicy elektrycznej jest brak otwartego ognia, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas użytkowania. Brak emitowania spalin i prostota obsługi sprawia, że urządzenie zapewni komfort każdemu domownikowi. Wszelkie niezbędne informacje na temat ogrzewania elektrycznego zebraliśmy dla ciebie w tym miejscu.

Nagrzewnice gazowe są niesamowicie niezależnymi urządzeniami, bowiem mogą pracować w dowolnym miejscu, nie wymagając przy tym podłączenia do prądu stałego. Doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o dużej powierzchni. Ich zaletą jest łatwość obsługi, prostota konserwacji oraz regulowana moc cieplna. Tego typu urządzenia nie pozostają jednak bez wad. Gaz w procesie spalania wypiera tlen z wnętrza, co w przypadku niewłaściwej wentylacji może doprowadzić do zaczadzenia.

Polecane nagrzewnice - sprawdź ceny!

Nagrzewnice olejowe są przeznaczone do ogrzewania pomieszczeń o średniej i dużej powierzchni. Charakteryzują się wysoką wydajnością i gwarantują największy komfort użytkowania. Do użytku domowego zaleca się nagrzewnice olejowe z odprowadzaniem spalin, które emitują czyste i ciepłe powietrze.

Dmuchawy grzewcze - na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru odpowiedniej nagrzewnicy, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Jednym z nich są właściwości wentylacyjne w pomieszczeniu. Istotny jest również fakt, czy w pobliżu pracy nagrzewnicy regularnie przebywają osoby. Ten warunek eliminuje dmuchawy grzewcze bez odprowadzania spalin, które zużywają tlen. O zaletach i wadach ogrzewania nadmuchowego przeczytasz w tym artykule.

Równie ważny jest rodzaj paliwa. Każdy z nich ma jednak swoje wady i zalety. Olej jako popularne paliwo, zalicza się do najtańszych. Nagrzewnica powietrza wykorzystuje olej opałowy, napędowy lub przeprowadzony. Taki rodzaj paliwa wymaga jednak odpowiedniej wentylacji pomieszczenia. W pomieszczeniach, w których nie przebywają ludzie i zwierzęta, najlepiej sprawdzi się gaz.Nagrzewnice olejowe - cena

Wysoką jakością wyróżniają się nagrzewnice olejowe, za którymi niestety idzie wysoka cena. Tańszymi odpowiednikami będą nagrzewnice elektryczne, jednak niosą ze sobą większe koszty eksploatacji. Najbardziej optymalne zdają się być nagrzewnice gazowe, bowiem są one tanie i spalają mało paliwa. Jednak nie są pozbawione wad, gdyż wymagają odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny