Rodzaje dmuchaw elektrycznych

Podstawowy podział nagrzewnic elektrycznych dotyczy ich mobilności. Pod tym względem wymienimy:

  • Nagrzewnice powietrza przenośne – zwane również mobilnymi. Przeznaczenie przenośnych dmuchaw elektrycznych dotyczy przede wszystkim uzupełnienia istniejącej już instalacji grzewczej. Zatem wykorzystywane są one raczej w niedużych pomieszczeniach, takich jak mieszkania, sklepy, czy też biura. Urządzenia wyposażone są w kółka, a także specjalny uchwyt, dzięki którym możliwy jest transport dmuchawy. Ze względu na łatwe przenoszenie dmuchaw elektrycznych tego typu, często wykorzystywane są również przy pracach budowlanych lub remontowych, do osuszania ścian, tynków i posadzek.
  • Nagrzewnice powietrza stacjonarne – w odróżnieniu od mobilnych dmuchaw elektrycznych, wyróżniają się znacznie większą mocą. To właśnie dzięki temu mogą stanowić główne, a nawet jedyne źródło energii cieplnej w bardzo dużych pomieszczeniach. Mogą to być nagrzewnice do hal stalowych, przemysłowych, magazynów, czy też budynków rolnych. Stacjonarna nagrzewnica elektryczna najczęściej osadzona jest na stabilnym stelażu. Istnieją również modele przeznaczone do podwieszania na ścianach lub pod sufitem. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o nagrzewnicach.

Powyższy podział nagrzewnic elektrycznych nie jest jedynym. Ponieważ elektryczne nagrzewnice powietrza możemy sklasyfikować również pod względem mocy maksymalnej powietrza, która waha się z reguły od ok. 2 do 40 kW. Dodatkowo rozróżniamy nagrzewnice z termostatem, silnikiem wyposażonym w zabezpieczenie termiczne, czy też grzałki, które są chronione izolacją poliuretanową przed korozją. Czynnikiem mającym wpływ na wybór nagrzewnicy elektrycznej jest także przepływ powietrza mierzony w metrach sześciennych na godzinę. Parametr ten waha się od ok. 90 do 3500 m3/h.

Nagrzewnica elektryczna – popularni producenci

Decydując się na zakup nagrzewnic elektrycznych, na pewno warto kierować się rekomendowanymi markami gwarantującymi najwyższą jakość swoich produktów. Poniżej zostaną przedstawione najpopularniejsze firmy, które cieszą się wieloletnim doświadczeniem w branży grzewczej.

Do znanych producentów nagrzewnic elektrycznych zaliczymy firmy:

  • Master – producent wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych, który ma na swoim koncie ponad 50-letnie doświadczenie w produkcji nagrzewnic. Produkty tej firmy wykorzystywane są przede wszystkim w budownictwie. W ofercie znajdują się przede wszystkim nagrzewnice elektryczne z termostatem. Oprócz nich w sprzedaży pojawiają się nagrzewnice gazowe, olejowe, na paliwa stałe, a nawet promienniki cieplne. A może zainteresuje cię także ten artykuł o nagrzewnicy powietrza do domu?
  • Termex Kraków – polski producent nagrzewnic elektrycznych, wodnych oraz kabinowych. Oprócz tego w ofercie znajdują się chłodnice i wymienniki glikol-powietrze. Firma produkuje przeważnie nagrzewnice do hal stalowych, do użytku prywatnego, a także na indywidualne zamówienie.
  • Inelco – duński producent nagrzewnic, który prawie od czterdziestu lat rozwija swoją ofertę przeznaczoną dla dużych przemysłów, rolnictwa, a także użytku domowego. Obecnie nagrzewnice do hal stalowych oraz pomieszczeń o innym charakterze, eksportowane są na całą Europę. W sprzedaży znajdują się zarówno nagrzewnice przenośne, jak i również stacjonarne.

Elektryczne nagrzewnice powietrza – przykładowe ceny

Mając na uwadze, jakich producentów nagrzewnice elektryczne są polecane, warto zorientować się, jak poszczególne modele prezentują się pod względem cenowym. Dzięki temu będzie łatwiej ocenić, które urządzenia są dedykowane do użytku domowego, a które na skalę przemysłową. Dodatkowo rozeznanie cenowe pozwoli ocenić, który producent posiada aktualnie najkorzystniejszą ofertę. Sprawdź także ten artykuł o rodzajach nagrzewnic.

Przykładowe ceny nagrzewnic elektrycznych

Nazwa produktu

Cena

Nagrzewnice Master B 18 EPR

Ceny od 2388,00 zł

Nagrzewnica elektryczna Master B 15 EPB z termostatem

Ceny od 1112,00 zł

Nagrzewnica elektryczna INELCO Dania Heater 9kW

950,00 zł

Nagrzewnice elektryczne z termostatem MASTER B 2 PTC

187,00 zł

Nagrzewnice do hal stalowych ENO-125-1,5-1

791,00 zł netto

Ceny nagrzewnic olejowych z odprowadzeniem spalin MASTER AIR-BUS BV 690 FT

21452,00 zł

Nagrzewnica elektryczna FRICO Tygrys P153 15kW, 400V

3154,29 zł

Nagrzewnica przemysłowa DEVI devitemp 109T, 9kW, 400V

3902,00 zł

Elektryczna nagrzewnica FRICO Tygrys P203, 20kW, 400V

5120,00 zł

TROTEC Nagrzewnica elektryczna TDS 20 R

137,44 zł

Nagrzewnica elektryczna prostokątna 22000W

1099,00 zł

Nagrzewnica elektryczna 15kW Warmtec Ewb 15kW

999,00 zł

Nagrzewnica elektryczna Dimplex CFH60 6kW

2310,00 zł

Nagrzewnica elektryczna TEH 70

2682,37 zł

XARAM Energy Nagrzewnica elektryczna XEE-2

229,00 zł

Trotec nagrzewnica elektryczna TDS 100

1223,62 zł

Hecht Eletryczna nagrzewnica 3324

219,00 zł

Elektryczna nagrzewnica Equation 3,3kW

229,00 zł

Elektryczny promiennik podczerwieni MASTER HALL 3000

1746,00 zł

Elektryczny promiennik podczerwieni MASTER CHAP 18, 1,8kW

911,00 zł

Elektryczny promiennik podczerwieni MASTER TS 3A

1132,00 zł

Polecane nagrzewnice - sprawdź ceny!

Nagrzewnice elektryczne w porównaniu do pozostałych typów nagrzewnic, charakteryzują się przystępną ceną. Za przenośne urządzenie, którego zadaniem jest uzupełnienie istniejącej instalacji grzewczej, zapłacimy już od niespełna 200 złotych. Natomiast za profesjonalny sprzęt wyposażony w termostat zapłacimy od 1000 złotych wzwyż. Oczywiście im większa moc urządzenia, tym cena będzie wyższa. Jak można zauważyć, ceny promienników elektrycznych są bardzo zbliżone, a nawet nieco niższe. Natomiast ich zaletą jest wydzielanie tzw. suchego ciepła, co sprzyja szybszemu wysuszaniu remontowanych lub wykańczanych pomieszczeń. A może zainteresuje cię także ten artykuł o nagrzewnicach gazowych?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny