Nagrzewnice Volcano – przegląd oferty, opinie, ceny, parametry techniczne

Nowoczesna nagrzewnica Volcano dla wymagających

Zasada działania nagrzewnicy wodnej polega na tym, że wykorzystuje ona gorącą wodę z instalacji centralnego ogrzewania do tego, by skutecznie ogrzać powietrze. Dlaczego właśnie nagrzewnica Volcano staje się tak częstym wyborem kupujących? Z pewnością mają na to wpływ jej rozliczne zalety:

  • bardzo wydajne wentylatory gwarantujące cichą pracę urządzenia
  • energooszczędność
  • trwała, odporna na wysokie temperatury obudowa
  •  łatwość montażu
  • wiele wersji urządzenia do wyboru
  • znakomite opinie kupujących

Polecane nagrzewnice - sprawdź ceny!

Egzemplarze Euroheat Volcano mają różny zakres mocy grzewczej, różnią się siebie także zasięgiem pionowym i poziomym oraz maksymalnym wydatkiem powietrza. Jednak każda nagrzewnica Volcano stanowi rezultat pracy specjalistów marki, którzy zadbali zarówno o jej wygląd zewnętrzny, jak i parametry techniczne.

Nagrzewnice wodne od Volcano mają relatywnie niskie ceny przy zachowaniu wysokiej jakości wykonania. Ich wagę zminimalizowano optymalnie, by rozwiązanie świetnie sprawdzało się w różnego typu przestrzeniach, nie zajmując w nich wiele miejsca. Zasięg nadmuchu urządzeń jest jednak zaskakująco wysoki, dzięki czemu są one niezwykle wydajne.

Dobór nagrzewnicy wodnej

Kiedy nosimy się z zamiarem zakupu nagrzewnicy wodnej, powinniśmy zdawać sobie sprawę z faktu, że musi być ona dopasowana do konkretnych wnętrz i oczekiwań ich mieszkańców. Warto wziąć tu pod uwagę:

  • obliczeniowe straty ciepła, wybierając model Euroheat Volcano o najbardziej optymalnych parametrach
  • temperaturę, jaka miałaby panować we wnętrzu
  • sposób montażu nagrzewnicy
  • wymiary i rodzaj pomieszczenia, w którym urządzenie ma się znaleźć

Kolejną istotną kwestią jest to, jak podłączyć nagrzewnicę wodną Volcano w wersji mini lub maxi. Na szczęście producent przygotował dokładny opis wszelkich czynności do tego niezbędnych w formie filmu. Nagranie dostępne jest w sieci, wyjaśnia mechanizm działania oraz parametry techniczne urządzenia. Aby dokonać najlepszego wyboru, sprawdź także ten artykuł o polecanych nagrzewnicach wodnych.

A skoro już o parametrach technicznych mowa, różnią się one od siebie (jak już wspominaliśmy) w zależności od konkretnego modelu. To pozwala na takie dobranie wersji dla siebie, by odpowiadała ona oczekiwaniom kupujących (wersja mini lub duża)

Przypomnieć warto, że nagrzewnica wodna składa się z kilku podstawowych elementów. W jej skład wchodzą:

Obudowa w wersji mini i pełnowymiarowej wyposażona została w specjalne żaluzje nawiewne. Dzięki temu nawiew powietrza może być skierowany w dowolnym kierunku. Wygląd obudowy konkretnych modeli marki może się od siebie nieznacznie różnić. Wentylator nawiewny słynie z dużej wydajności, zaś wymiennik ciepła jest zamontowany po to, aby jego wymiana następowała na jak największej powierzchni. Tak w skrócie pracuje nagrzewnica wodna.Euroheat Volcano – opinie, cena

Kurtyną powietrzną z nagrzewnicą wodną posługujemy się coraz częściej. Co można powiedzieć o opiniach kupujących na jej temat? Mówi się o dużej wydajności grzewczej tego rozwiązania oraz jego nowoczesności. Kupujący określają je mianem urządzeń o prostej obsłudze i długotrwałym bezawaryjnym działaniu.

Cena modeli Volcano waha się najczęściej w przedziale 1200-1800 złotych. To kompaktowe i sprawdzone rozwiązanie zdobywa coraz szersze grono zwolenników.

Oprócz przystępnej ceny i znakomitej jakości wykonania wspomnieć warto o jego ponadprzeciętnych parametrach technicznych. Oto jest opcja na miarę XXI wieku!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny