Dobór nagrzewnicy wodnej

Zanim zapoznamy się z podstawowymi podziałami nagrzewnic wodnych, warto na początku zobaczyć, w jaki sposób dmuchawy wodne są skonstruowane. Głównym elementem jest wymiennik ciepła, którego rolę spełnia wężownica wykonana z miedzi. To właśnie dzięki niemu dochodzi do wymiany ciepła nawet przy bardzo dużych powierzchniach. Kolejnym elementem za rozprowadzanie energii cieplnej, jest wentylator nawiewny. Dużym udogodnieniem są żaluzje nawiewne, dzięki którym możemy ukierunkować nadmuch ciepłego powietrza.

Wybierając wodne nagrzewnice powietrza, mamy wpływ na sposób montażu. Pod tym względem wymieniamy sufitowe nagrzewnice, które montujemy pod sufitem, a także naścienne nagrzewnice powietrzne. Bardzo często sufitowe nagrzewnice pozwalają na chłodzenie wnętrz, jeżeli do urządzenia podłączymy zimną wodę. Dobór nagrzewnicy wodnej dotyczy także maksymalnej mocy grzewczej. W tym przypadku do czynienia mamy z mocą o wartości już od 3kW do nawet 110kW. Urządzenia dostępne są w sprzedaży z wentylatorem, którego budowa ma za zadanie zwiększenie efektywności ogrzewania pomieszczenia. Najefektywniejsza nagrzewnica wodna może charakteryzować się nawiewem na poziomie blisko 6000 metrów sześciennych na godzinę. Nagrzewnica wodna nadmuchowa dostępna jest w wersji manualnej lub w pełni zautomatyzowanej. W większości modeli nie ma jednak problemu z regulacją mocy grzewczej urządzenia. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o nagrzewnicach.

Wodne nagrzewnice powietrza – polecani producenci

Zanim przejrzymy przykładowy cennik nagrzewnic wodnych, warto wcześniej zapoznać się z polecanymi producentami tych urządzeń. Jest to pomocna wskazówka, dzięki której nabędziesz dmuchawy wodne najwyższej jakości. Jednocześnie wszystkie kurtyny powietrzne znanych producentów objęte są pewną gwarancją popartą autoryzowanym serwisem.

Do rekomendowanych producentów nagrzewnic wodnych zaliczamy m.in.:

  • VTS Group – producent oferujący swoje produkty w 40 krajach na całym świecie. W ofercie znajdują się wodne nagrzewnice powietrza Volcano, konwektory, kurtyny powietrzne, jak i również centrale klimatyzacyjne. Każda nagrzewnica Volcano posiada silnik EC, który wyróżnia się minimalnym poborem energii elektrycznej. Produkty dostępne są z wentylatorem o powiększonej powierzchni łopatek, dzięki czemu urządzenia działają jeszcze efektywniej.
  • NeoAir – producent nagrzewnic wodnych, wentylatorów przemysłowych, a także wszelkiego rodzaju akcesoriów, takich jak żaluzje grawitacyjne, czy tez przewody do nagrzewnic. W ofercie znajdują się nagrzewnice z wentylatorem o mocy grzewczej od 25kW do 76,3kW. Dodatkowo niektóre modele są wyposażone w konsolę montażową lub są w pełni zautomatyzowane. A może zainteresuje cię także ten artykuł o nagrzewnicy powietrza do domu?
  • Mark Polska – polski producent nagrzewnic powietrza, promienników gazowych i wodnych, a także wszelkiego rodzaju wentylatorów. Oferta jest jeszcze bogatsza o inne produkty, jednak to nagrzewnice wodne cieszą się bardzo dużym uznaniem ze względu na ich funkcjonalność oraz nowoczesny design. Oprócz typowych nagrzewnic kanałowych, w sprzedaży dostępne są również moduły grzewczo-chłodzące, dzięki czemu spełniają swoje zadanie przez cały rok, dopasowując się do aktualnych potrzeb.
  • Konwektor – to kolejny polski producent, mający na koncie ponad 70 lat doświadczenia w branży grzewczej. W swojej ofercie posiada między innymi nagrzewnice parowe wodne W, jak i również dmuchawy ramowe parowe Pk. Oprócz tego w sprzedaży firmy Konwektor znajdują się wentylatory dachowe, osiowe, bębnowe, promieniowe, a także urządzenia grzewczo wentylacyjne. Sprawdź także ten artykuł o rodzajach nagrzewnic.

Polecane nagrzewnice - sprawdź ceny!

Wodne nagrzewnice c.o. – przykładowy cennik i opinie

Nagrzewnice c.o. działające w oparciu o ciepłą wodę są rzadszymi elementami uzupełniającymi instalację grzewczą. Większą popularnością cieszą się nagrzewnice elektryczne, a nawet bardzo chętnie montowane kurtyny powietrzne. Jednak warto spojrzeć na przykładowy cennik, aby dowiedzieć się, które z polecanych modeli są najdroższe, a także jak one prezentują się pod względem cenowym w porównaniu do innych typów urządzeń.

Przykładowe ceny i opinie wodnych nagrzewnic

Nazwa produktu

Cena

Nagrzewnica wodna NeoAir RS20 – 25kW

Ceny od 699,00 zł – bardzo dobre opinie

Nagrzewnica wodna NeoAir RS30 – 35kW

Ceny od 799,00 zł – bardzo dobre opinie

Nagrzewnica wodna NeoAir RS60 76,3kW z automatyką

Ceny od 1349,00 zł

Nagrzewnica Volcano VR3 EC Euroheat

1654,35 zł

Nagrzewnica Volcano VTS Euroheat VR1 8-30kW

2355,00 zł

Nagrzewnica Volcano VR2 VTS Euroheat 8-50kW

1595,00 zł

Kurtyna powietrza VTS Euroheat WING W150, o mocy grzewczej10-32kW

2645,00 zł

Sufitowe nagrzewnice wodne BRAVA I 5-12kW

3567,00 zł

Sufitowe nagrzewnice wodne BRAVA II 9-25kW

4305,00 zł

Nagrzewnice c.o. Leo Agro ST

2706,00 zł

Nagrzewnice c.o. Leo S1/FB10 moc 2-8kW

925,00 zł

Nagrzewnica nadmuchowa wodna LEO S2/FB20 moc 3-18kW, z wentylatorem

890,00 zł

Nagrzewnica nadmuchowa wodna Alnor HDW-125 2,25kW

508,00 zł

Nagrzewnica nadmuchowa wodna Nevada W 2-A 2018

3195,0 zł

Dobór nagrzewnicy wodnej pod względem ceny może być nieco skomplikowany. Patrząc na powyższy cennik zauważymy, że mamy do czynienia z urządzeniami kosztującymi zaledwie kilkaset złotych, jak i również kilka tysięcy złotych. Warto w takiej sytuacji określić swoje wymagania, takie jak maksymalna moc grzewcza, nawiew, wielkość nagrzewnicy, czy też sposób montażu. Oczywiście nie bez znaczenia jest także budżet, którym dysponujesz. Pamiętaj, aby dobór nagrzewnicy wodnej był kierowany jak najwyższą jakością urządzenia, a nie jak najniższą ceną. Warto kierować się rekomendowanymi producentami, dzięki czemu zyskujemy gwarancję serwisowania sprzętu. Często proponowane nagrzewnice wodne nie wymagają specjalnych kwalifikacji w celu ich montażu. Jeżeli nagrzewnice nie są produktami, które jednak chcesz zamontować we własnym domu, możesz jeszcze rozpatrzyć montaż kurtyn powietrznych, cieszących się również bardzo dużą popularnością. A może zainteresuje cię także ten artykuł o nagrzewnicach gazowych?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny