O wyborze najlepszej wykładziny do biura i aktualnych potrzebach Klientów, rozmawiamy z Małgorzatą Malinowską, Kierownikiem działu Podłóg Obiektowych w firmie Budmech.

Pani Małgorzato, jaka powinna być podłoga do przestrzeni biurowych w obecnych czasach?

Oczekiwania klientów zmieniają się na przestrzeni czasów, wymagania ciągle rosną. W biurze spędzamy 1/3 część doby, dlatego chcemy w nim czuć się komfortowo – oczywiście pomijam czas pandemii, kiedy to sytuacja wygląda trochę inaczej, ale wszyscy mamy nadzieję, że niedługo wrócimy do normalności. Podłoga do biura powinna być pod wieloma względami najlepsza – solidna, estetyczna i trwała. Do tego odporna na zabrudzenia i wygodna jeśli chodzi o montaż. Niebagatelną rolę odgrywają czynniki bezpieczeństwa. Jako inwestorzy dbamy także o efektywność cenową zakupów.

Czy w ofercie firmy Budmech jest taki produkt?

W naszej ofercie posiadamy wiele propozycji renomowanych marek - z bardzo dobrymi parametrami: pod względem technicznym, użytkowym oraz estetycznym. Szczególnie jednak chciałabym podkreślić jeden, który jest moim faworytem. To Imple - wykładzina dywanowa w płytkach. Imple jest produktem marki Budmech.

Najlepsza wykładzina dywanowa do biura
Najlepsza wykładzina dywanowa do biura

Wykładzina Imple doskonale sprawdzi się w każdym biurze. Źródło: Budmech.pl

Dlaczego ten produkt jest, Pani zdaniem, wyjątkowy?

Parametry wykładziny, którą Budmech będzie markował swoim logo, dobieraliśmy długo i z rozwagą. Braliśmy pod uwagę wymagania Klientów, analizowaliśmy produkty oferowane przez dostawców z całego świata. Zależało nam, aby nasza wykładzina łączyła w sobie jakość z konkurencyjną ceną, wygodę z trwałością. Udało się. Mamy wykładzinę dywanową w płytkach – solidne parametry przy zachowaniu ciekawej estetyki.

Wykładzina dywanowa w płytkach jest popularnym rozwiązaniem?

Tak, Klienci coraz bardziej ją doceniają. Płytki 50 x 50 cm o podłożu bitumicznym, gwarantującym trwałość. Montowane z wykorzystaniem specjalnego kleju - żelu, który działa na zasadzie rzepu, zapewniając szybki montaż czy wymianę. To ekskluzywne rozwiązanie, nadające wnętrzu bardziej elegancki charakter niż standardowe wykładziny z rolki. Są również wygodniejsze – biorąc pod uwagę np. konieczność dostania się do biegnącej w podłodze instalacji.

A co znaczy nazwa wykładziny?

„Imple” wywodzi się od pojęcia „implementacja”. Mające korzenie w łacinie klasycznej słowo implere, oznaczające pierwotnie: spełniać, wypełniać, a później zyskujące szerszy sens jako: wykonać, zaspokajać. Natomiast z języka angielskiego implementation to inaczej wdrożenie, realizacja. Nazwa wykładziny wykorzystuje wieloznaczność tłumaczenia: Imple – łatwa we wdrożeniu, spełniająca wymagania Klientów.

A do kogo kierujecie Państwo ofertę wykładziny Imple?

Do grona naszych odbiorców należą głównie inwestorzy, pracownie projektowe i architektoniczne, firmy budowlano - remontowe. Wykładzina w płytkach świetnie sprawdzi się w biurach i urzędach, hotelach i pensjonatach, sklepach, restauracjach, szkołach i przedszkolach, ale również w domach i mieszkaniach.

Najlepsza wykładzina dywanowa do biura
Najlepsza wykładzina dywanowa do biura

Wykładzina dywanowa w płytkach Imple świetnie sprawdzi się w nowoczesnym biurze. Źródło Budmech.pl

Co pani zdaniem jest największą zaletą Imple?

Nasi Klienci chwalą modułową konstrukcję. To ona stanowi o jej cennych zaletach: szybkim i tańszym montażu, łatwiejszej logistyce. Mamy mniejsze straty materiału – tu korzystają wszyscy. Wykładzina Imple pobudza kreatywność - pozwala uzyskać niepowtarzalne efekty wizualne, a biuro zyska niepowtarzalny charakter. Jako inwestor, musimy mieć na uwadze konieczność wymiany – Imple jest pod tym względem bardzo wygodne. Modułowość pozwala na prostszy oraz bezinwazyjny demontaż i recykling. Kolejna ważna zaleta - odpady wynoszą około 3 - 5%, zatem potrzebujemy mniejszą ilość, biorąc pod uwagę nadwyżkę, niż w przypadku wykładziny w rolce.

Jako inwestor, szukając najlepszej wykładziny do biura, jakie inne cechy Imple powinniśmy docenić?

Jest ich wiele: Imple cechuje się najwyższą klasa trudnopalności - bfl-s1. To możliwie najbezpieczniejszy parametr. Niższe parametry nie zapewniają podstawowego bezpieczeństwa przeciwpożarowego budynku, co powoduje problemy i uniemożliwi uzyskanie odbioru technicznego.

Zatem, gdy w naszym biurze ułożymy wykładzinę Imple, możemy spać spokojnie?

Tak, dla inwestorów to optymalne rozwiązanie. Ale proszę wziąć pod uwagę także jakość wykładziny – określa się ją jako gramatura runa. W przypadku Imple - 600 gr/m2 to dobry standard. Dla porównania - minimalna gramatura runa w wykładzinach obiektowych to 450 gr/m2, ale często rekomenduje się wyższe. Poza tym, Imple zapewnia komfort chodzenia – wysokość runa to 3,1 mm.

Zwróćmy uwagę na klasę użytkową Imple – 33, czyli najwyższą.

Pani Małgorzato, a co oznacza „Izolacja akustyczna - 24 dB”?

Imple bardzo dobrze tłumi dźwięki. Izolacja akustyczna to parametr określający obniżenie poziomu przenoszenia hałasów w pomieszczeniach, wysoki korzystnie wpływa na komfort pracy w biurze.

Co jeszcze Klienci powinni wziąć pod uwagę?

Antypoślizgowość - klasa DS, również bardzo wysoki parametr oraz antystatyczność.

Warto też wspomnieć, że kolory Imple utrzymują się dłużej, ponieważ jest to wykładzina barwiona w masie. Ta technika gwarantuje, że włókna są odporne na blaknięcie, nawet podczas wystawienia na działanie promieni słonecznych. Dzięki temu, kolory zachowują swoją intensywność przez lata.

A co Pani powie o kolorach Imple?

Imple pod tym względem jest idealnie dopasowane do biura – w ofercie posiadamy 10 najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych odcieni. Na uwagę zasługuje fakt, że runo posiada delikatne przebarwienia w stylu melanż. Sprawia ono wrażenie bardziej dynamicznego zapobiega monotonii. Paleta kolorów pozwala dopasować podłogę do wybranego stylu aranżacji – począwszy od intensywnej zieleni i błękitu, po stonowane szarości, kończąc na beżach, idealnych do oficjalnych wnętrz. Trwałość kolorów w połączeniu z wytrzymałością mechaniczną sprawiają, że inwestycja w takie wykładziny dywanowe jest opłacalna i długoterminowa, a jednoczenie nie męczy oczu podczas długich godzin pracy biurowej.

Najlepsza wykładzina dywanowa do biura
Najlepsza wykładzina dywanowa do biura

Kolory wykładziny Imple. Źródło. Budmech.pl

Pani Małgorzato, czy mogę powiedzieć, że Imple to wykładzina idealna do biura?

Tak, ta wykładzina jest funkcjonalna i trwała, to naprawdę świetny wybór. Swoją moc zawdzięcza pętelkowej (supełkowej) strukturze runa. Zbudowana jest z rodzaju włókna o nazwie poliamid, stosowanego w obiektach użyteczności publicznej, ze względu na wysoką wytrzymałość na użytkowanie i ekstremalne natężenie ruchu - korytarze, biura, recepcje, strefy wejściowe, jak również na nacisk mebli, rolki krzeseł i zabrudzenia. Dla inwestora ważny jest stosunek ceny do jakości – Imple pod tym względem to bardzo konkurencyjna propozycja. Zachęcam, aby przekonać się osobiście wysyłając zapytanie do naszego doradcy.

Podsumowując – kto powinien zapytać o ofertę na wykładzinę Imple?

Każdy, kto myśli o wykładzinie dywanowej na lata, właśnie pod kątem inwestycji, ten, dla kogo liczy się krótki czas montażu oraz koszty. Także osoby stawiające na praktyczną stronę materiału – odporność na intensywny ruch, łatwość w utrzymaniu czystości czy ewentualną wymianę. Również osoby chcące wyciszyć pomieszczenia oraz ci, dla których liczy się komfort poruszania i bezpieczeństwo (atesty na trudnopalność). Warto także podkreślić przyjemną kolorystykę, ważną dla samopoczucia pracowników oraz możliwość tworzenia oryginalnych kompozycji.

Pani Małgorzato, na koniec proszę powiedzieć - czy do firmy Budmech można zwrócić się również w temacie montażu?

Oczywiście, doradcy techniczno - handlowi dobiorą Państwu właściwe rozwiązanie dopasowane do specyfikacji obiektu, przedstawią korzyści i koszty związane z poszczególnymi rozwiązaniami. Wskażą również sprawdzonych wykonawców, którzy zajmą się implementacją wybranego produktu lub innymi usługami typu ocena i przygotowanie podłoża, montaż wykładzin czy ich konserwację. Specjalną ofertę posiadamy również dla biur architektonicznych.

Zatem serdecznie zapraszamy do kontaktu z doradcą: podł[email protected] i do odwiedzenia naszej strony www.budmech.pl

Dziękuję za rozmowę.

Kontakt:

Ewelina Gurzyńska

Doradca techniczno-handlowy

+48 22 765 67 97

[email protected]

Logo

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny