Wysoka moc ssania

Dobry odkurzacz bezprzewodowy gwarantuje efektywną pracę. Istotne jest to, aby sprzęt zapewniał wysoką moc ssania. Dzięki temu sprzątanie pomieszczenia stanie się łatwiejsze, a jednocześnie szybsze. Należy uważać na urządzenia niesprawdzonych marek, ponieważ bardzo często posiadają one zbyt niską moc. Z czym się to wiąże? Większość cząstek stałych pozostaje na podłożu. Odkurzacz jedynie przenosi je w inne miejsce, co nie ma żadnego sensu.

Tylko mocny oraz wydajny odkurzacz bezprzewodowy poradzi sobie z dużymi cząsteczkami zanieczyszczeń. Wpływa to również na czas pracy. Im sprawniej eliminowane są zabrudzenia powierzchni, tym mniej czasu można poświęcić na sprzątanie. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy wygodę stawiają na pierwszym miejscu.

Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe (zobacz na rankingodkurzacz.pl) nie wymagają zbyt częstego ładowania. Wiadomym jest, że podstawę pracy stanowi akumulator, który stanowi źródło zasilania. Im wyższa jego pojemność, tym niższa częstotliwość ładowania. Godne polecenia sprzęty mogą pracować bez przerwy nawet przez 45-60 minut. Jest to dostateczny czas na to, aby posprzątać duże mieszkanie lub dom.

Wśród odkurzaczy bezprzewodowych znajdują się także modele ręczne, jednak warto wziąć pod uwagę, że jest to jedynie "dodatek" do klasycznego sprzętu. Za pomocą takiego urządzenia można oczyścić np. kabinę samochodu, blat kuchenny lub kanapę w salonie. Zwykle maksymalny czas pracy to 15-20 minut.

Wybierając dobry odkurzacz bezprzewodowy należy zwrócić uwagę również na takie parametry, jak np.:

  • Waga i wymiary - pamiętajmy, że modele bez kabla są przenoszone w dłoniach, a więc nie mogą być zbyt duże i ciężkie.
  • Jakość obudowy - istotne jest to, aby była ona mocna oraz niepodatna na zniszczenia.
  • Wielkość pojemnika na zabrudzenia - im większy zbiornik, tym rzadziej trzeba go opróżniać. Dobrze jest również sprawdzić, w jaki sposób jest on mocowany.
  • Dodatkowe funkcje - warto wiedzieć, że niektóre odkurzacze bezprzewodowe umożliwiają nie tylko czyszczenie na sucho, ale również na mokro.
  • Wymienne końcówki - powinny one zostać dołączone do zestawu, tak aby nie ponosić dodatkowych kosztów.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej