Z drugiej strony na rynku jest ciągle dużo mieszkań, więc kupujący też ma w czym wybierać. Jeśli tylko jedna strona będzie dobrze zorientowana na rynku nieruchomości, z pewnością na tym zyska. W samym Krakowie aktualnie na sprzedaż czeka ponad tysiąc nieruchomości.

Oferty mieszkań w Krakowie

Decydując się na zakup lub sprzedaż mieszkania zdecydowana większość z nas będzie kupowała lub sprzedawała mieszkania robiąc wstępną selekcję w Internecie. W sieci znajdziemy dziesiątki, jeśli nie setki portali i agencji nieruchomości, które pomogą nam to zrobić. Decydując się na wybór najczęściej odwiedzanego portalu warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Najważniejszą z nich jest ilość ofert. Jeśli znajdziemy ich gdzieś kilkadziesiąt, szanse na to, że trafimy tam na nasze wymarzone mieszkanie jest dużo mniejsza, niż na przykład na Adresowo.pl. Mieszkania w Krakowie to w tej chwili ponad tysiąc ofert, warto więc wybierać spośród wszystkich dostępnych możliwości, a nie tylko z części. Drugą rzeczą, która bardzo ułatwia znalezienie nieruchomości, której szukamy, jest rozbudowana możliwość filtrowania ofert, ponieważ inaczej wśród tak dużej liczby ofert znalezienie czegoś dla siebie zajęłoby nam wiele godzin, a to dopiero wstępna selekcja. Wśród opcji filtrujących nieruchomości nie może zabraknąć odległości od miasta bazowego, a w przypadku dużych miast dzielnic. Musimy mieć możliwość wyboru widełek cenowych, powierzchni czy liczby pokoi, a także wybór rynku pierwotnego, czy wtórnego. Warto zwrócić też uwagę na to, czy źródłem oferty są agencje nieruchomości czy osoby prywatne. W przypadku agencji nieruchomości musimy wziąć po uwagę, że weźmie ona prowizję od sprzedaży wynoszącą średnio od 1,5 do 5%, którą pokrywa zazwyczaj kupujący. W Krakowie aktualnie ofert jest tak dużo, że praktycznie w każdym miejscu miasta będziemy mieli spory wybór mieszkań.

Ceny mieszkań

Biorąc pod uwagę szybki wzrost cen nieruchomości warto być na bieżąco z aktualnymi cenami i trendami, aby to zrobić warto znaleźć w Internecie miejsce, które nie tylko pokaże nam wiele ofert kupna nieruchomości, ale również pozwoli nam zobaczyć, jakie są aktualne ceny mieszkań o danej powierzchni w konkretnej dzielnicy. Pozwoli nam to wstępnie określić, ile będzie nas kosztowało mieszkanie lub ile możemy na nim zarobić, ale też będziemy mogli dzięki temu sprawdzić, o ile powiększyła się wartość naszej nieruchomości w ciągu na przykład ostatnich pięciu lat. Świadomość tego, jak aktualnie wygląda rynek pozwoli nam korzystnie kupić lub sprzedać mieszkanie.

Artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny