Jaki powinien być idealny telewizor?

Rynek telewizorów jest na tyle duży, że jednoznaczne wskazanie najlepszego modelu to karkołomne zadanie. Każdy ranking telewizorów charakteryzuje się swoimi prawami, jednak poszczególne parametry urządzeń w większości przypadków można ze sobą porównywać. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, aby technologia matrycy wybranego modelu opierała się na jednej z dwóch opcji, czyli LED lub OLED. Telewizory wykorzystujące właśnie takie podświetlanie matrycy sprawdzają się bowiem najlepiej, jeśli mowa o urządzeniach skierowanych do domowego zacisza i godzinom spędzonym przy najświeższych premierach kinowych oraz hitach Netflixa, Disneya czy HBO.

W ten sposób można dokonać pierwszej selekcji na prostsze modele, takie jak na przykład Panasonic LX940E, a także bardziej zaawansowane, do których zalicza się telewizor Philips OLED818. W obu przypadkach zadowolenie z jakości obrazu jest niemalże gwarantowane historią marki, a kluczową rolę w finalnej cenie całego zakupu będą odgrywać dodatkowe aspekty.

Które funkcje telewizorów są niezbędne, a które można pominąć?

Producenci elektroniki uwielbiają wykorzystywać w swoich najnowszych modelach rozwiązania, które bardzo często okazują się być zbędne z perspektywy użytkownika. Wpływ na funkcjonalność urządzenia mają takie parametry, jak częstotliwość odświeżania w 120 Hz lub markowy system podświetlenia Ambilight, które można między innymi znaleźć we flagowym modelu Philipsa – PML9008. Doznania płynące z używania tego telewizora są w pełni zadowalające, bowiem wykorzystanie w praktyce wszystkich systemów typu smart jest – w przeciwieństwie do generowanego obrazu – nierealistyczne. Wystarczy bowiem, aby modele – takie jak na przykład wcześniej wspomniany Philips PML9008 lub TCL C745 – posiadały funkcję Smart TV, a każdy użytkownik zyska wówczas dostęp do tysięcy programów na życzenie. Ogromna baza filmów i seriali sprawia, że wyjścia do kina staną się opcjonalne!

Rezygnacja z tłoku panującego w lokalnych multipleksach jest również możliwa z tego powodu, że telewizory domowe posiadają systemy nagłośnienia, które niczym nie ustępują udźwiękowieniu sal kinowych. Dla przykładu model C31LA od LG jest wyposażony w głośniki o mocy 40 watów, a opcja regulacji wysokich i niskich tonów umożliwia kompensowanie wszelkich zniekształceń dźwiękowych, z jakimi często mamy do czynienia w filmach strumieniowanych.

Jak zachować zdrowy rozsądek?

Najlepsze telewizory domowe wcale nie muszą wiązać się z ponoszeniem ogromnych kosztów zakupu. Obecny rynek jest na tyle obszerny, że każdy użytkownik znajdzie urządzenie dostosowane do zasobów własnej kieszeni, a modele A5KQ firmy Hisense lub Panasonic LX650E są tego najlepszym potwierdzeniem. Wystarczy zatem porównać poszczególne wartości parametrów, jakość odwzorowania kolorów, wielkość przekątnej i oceny użytkowników. Wybór idealnego telewizora nie jest łatwą decyzją, jednakże nawet laicy mogą sobie poradzić z tym zadaniem bez większych problemów! Świat filmów czeka na Ciebie otworem.

ikona podziel się Przekaż dalej