Zgniatarka i po problemie

Dzięki profesjonalnej zgniatarce skończy się problem z prowizorycznie pozgniatanymi puszkami i butelkami, które potem wypełniają kosz na śmieci po brzegi. Nie ma pani domu, której nie denerwują wysypujące się ze śmietnika butelki, drące się z ich powodu worki na śmieci, nieustannie zapchany pojemnik na odpadki. Częste wynoszenie śmieci także nie jest zbyt przyjemne. Pojemnik na odpadki napełnia się szybko, a główną jego zawartością jest powietrze… I za to trzeba płacić przy wywozie śmieci! Rozwiązaniem tego problemu jest zakup zgniatarki do puszek i butelek.

Na rynku jest wiele produktów – zarówno stojących, jak i wiszących. Nasz wybór to prosta zgniatarka Omega MIX, która za bardzo niewielkie pieniądze powinna spełnić oczekiwania każdej pani i każdego pana domu. Zobacz jednak nasz pełny ranking i wybierz produkt, który Tobie najbardziej odpowiada!

Proste i ekologiczne działanie

Jak działa taka domowa zgniatarka do puszek i butelek? To niewielkie urządzenie mechaniczne, które siłą naszych mięśni zgniata dokładnie odpadki pozbywając się z nich całego powietrza. Jakie są tego zalety? Zgniatarka do śmieci zmniejsza gabaryty butelek i puszek nawet o 80 procent, dzięki czemu pozwala zmieścić w koszu pięć razy więcej tego typu opakowań – na przykład dwadzieścia plastikowych butelek zamiast czterech w standardowej wielkości koszu na śmieci!

Mało tego, zgniatarka do puszek aluminiowych i butelek oszczędza nasze pieniądze, ponieważ nie płacimy już więcej za wywóz powietrza. Zużywamy także mniej worków na śmieci, a to również dodatkowa oszczędność.

Zgniatarka do butelek i puszek oszczędza też nasz czas. Rękami o wiele dłużej zgniata się butelki i puszki, a na dodatek bez pomocy nie jesteśmy w stanie zrobić to dokładnie. Tracimy dodatkowy czas na upchaniu takich odpadków w koszu na śmieci, a do tego częściej te odpadki musimy wynosić. Mało tego - dzięki zgniatarce jesteśmy bardziej ekologiczni. Zmniejszamy objętość odpadów i często przygotowujemy je jednocześnie do późniejszej segregacji.

W przypadku zgniatarki stojącej należy najpierw ściągnąć obudowę urządzenia, potem do środka włożyć puszkę lub odkręconą butelkę. Nakładając obudowę z powrotem sprawiamy, że odpadek zostaje zgnieciony, a przez otwór wystaje szyjka butelki. Teraz wystarczy ją zakręcić i mamy zgniecioną butelkę/puszkę niemal całkowicie pozbawioną powietrza! Zgniatarki wiszące natomiast wyposażone są w uchwyt. Po umieszczeniu puszki lub butelki w wyznaczonym miejscu, po prostu należy pociągnąć wajchę w dół. Opakowanie zostaje automatycznie zgniecione i można spokojnie wyrzucić je do kosza. Taką zgniatarkę wiszącą dobrze jest przymocować do ściany niedaleko pojemnika na śmieci.

Nowoczesne meble do Twojego domu - sprawdź te produkty!

Zgniatarki do domu lub lokalu

Takie niewielkie urządzenia przydadzą się nie tylko w domu, ale również w restauracjach, barach, klubach fitness. Właściciele takich lokali też często denerwują się na szybko zapełniające się kosze na odpadki i na pracowników, którzy zbyt często i zbyt długo wynoszą śmieci. Dzięki zastosowaniu zgniatarki do standardowego śmietnika zamiast dziesięciu zmieści się około pięćdziesięciu butelek, co oznacza, że odpadki będzie trzeba wyrzucać nawet pięć razy rzadziej! W skali miesiąca oszczędność czasu przechodzi w godziny!

Gdy na rynku pojawiły się niewielkie domowe zgniatarki do śmieci, były one stosunkowo drogie. Teraz jednak te urządzenia znacznie potaniały, zgniatarki wiszące można kupić za około 150 złotych, a zgniatarkę stojącą nawet pięć razy taniej!

Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Na jakość wykonania. Urządzenie musi być zrobione solidnie, jego poszczególne elementy powinny być dobrze dopasowane, a wszelkie łączenia muszą być wytrzymałe. Zgniatarki stojące muszą mieć bardzo mocną obudowę, to na nią działają największe siły przy zgniataniu. Przy zgniatarkach wiszących natomiast warto zwrócić uwagę na łączenia dźwigni, bo to ona narażona jest na przeciążenia. Dobrze jest także sprawdzić, czy w zgniatarce mieszczą się butelki o różnych pojemnościach – od 0,3 litra do 2,5 litra. Do niektórych zgniatarek wiszących wbudowany jest otwieracz do butelek, co dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność. Należy również sprawdzić, czy zgniatarka jest łatwa w montażu.

Ranking zgniatarek

Dzięki niewielkiej cenie i wytrzymałemu wykonaniu oraz nowoczesnemu designowi nasz ranking wygrywa zgniatarka do puszek i butelek Omega Mix włoskiej firmy Meliconi. Urządzenie zgniata plastikowe butelki od 0,3 do 2,5 litra oraz miażdży aluminiowe puszki. Zatrzask przytrzymuje zgniecioną butelkę i umożliwia jej zakręcenie bez konieczności dociskania zgniatarki. Wewnętrzny krążek z kolei pozwala na zgniatanie na różnych poziomach. Specjalny pierścień zaś przytrzymuje puszkę przed wyślizgiwaniem się na boki. Zgniatarka jest lekka – waży 0,5 kg – i wykonana z wytrzymałego plastiku. Ma ciekawy wygląd i oferowana jest w różnych wersjach kolorystycznych.

Kolejna w rankingu jest zgniatarka wisząca Ecopress, której zasada działania jest dziecinnie prosta – wystarczy jeden ruch i butelka czy puszka jest zgnieciona. Urządzenie zgniata plastikowe butelki o pojemności od 0,3 do 2,5 litra, zmniejszając ich objętość o ponad 80 procent. Aby urządzenie działało poprawnie wystarczy je zamontować na ścianie używając do tego czterech kołków rozporowych (będących w zestawie) – według szablonu znajdującego się na opakowaniu zgniatarki. Teraz wystarczy tylko odkręcić korek z butelki i wstawić ją do zgniatarki (w przypadku butelek o pojemności powyżej 1,5 litra najpierw należy włożyć górną część butelki, a następnie dół butelki), pociągnąć za dźwignię i zakręcić zgniecioną butelkę, aby uniknąć jej rozprężenia się. Z puszkami postępuje się podobnie (przed zgnieceniem warto delikatnie ścisnąć palcami boczne ścianki, aby puszka nie miała kształtu idealnego walca - dzięki temu potrzeba mniej siły do zgniecenia). Urządzenie waży ok. 2,5 kg.

Zgniatarka do puszek i butelek Ecossim to urządzenie do zgniatania butelek PET o pojemności do 2 litów i maksymalnej wysokości 350 mm, a także puszek aluminiowych po napojach o pojemności do 0,6 litra i średnicy nie mniejszej niż 45 mm. Zgniatarkę można też wykorzystywać do kartonów o pojemności do 1 litra. Jej obsługa jest intuicyjnie prosta, a siła używana do wykonania zadania – niewielka. Urządzenie jest solidne, szyna prowadząca jest wykonana z blachy o grubości 1,2 mm, a łącznik ma grubość 3 mm. Wystarczy zamontować je na ścianie za pomocą trzech kołków montażowych. Zgniatarka wyposażona jest w instrukcję obsługi w języku polskim. Jej wygląd jest raczej klasyczny, mało elegancki.

Ostatnia w rankingu jest zgniatarka Eko, która służy do puszek aluminiowych – małych i dużych o pojemności do 0,5 litra. Jej konstrukcja jest stabilna. Urządzenie posiada wygodną gumowaną rączkę i wbudowany otwieracz do butelek.

Nazwa zgniatarki

Opis

Meliconi Omega Mix

Zgniatarka stojąca z tworzywa sztucznego, zgniata butelki o poj. 0,3 l do 2,5 l i puszki.

Ecopress

Zgniatarka wisząca metalowa, zgniata butelki o poj. 0,3 l do 2,5 l i puszki.

Ecossim

Zgniatarka wisząca metalowa, zgniata butelki o poj. 0,3 l do 2 l i puszki o poj. do 0,6 l oraz kartony o poj. do 1 l.

Eko

Zgniatarka wisząca metalowa, zgniata puszki o poj. do 0,5 l.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 76,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny