Aby efekt był zadowalający trzeba użyć dobrych materiałów oraz narzędzi, a także stosować odpowiednią technikę. Z tego artykułu dowiesz się jak gładź gipsową wykonać.

Odpowiednie narzędzia i materiały

Na początku trzeba zrobić listę zakupów, aby wyposażyć się we wszystkie niezbędne produkty. Jeśli chodzi o materiały budowlane to poza masą gipsową potrzebny będzie także grunt, taśma zbrojąca oraz taśma malarska. Do zagruntowania ściany pędzel malarski lub wałek. Mieszanie masy gipsowej wymaga posiadania wiadra oraz wiertarki z mieszadłem. A do nakładania gładzi trzeba wyposażyć się w pace stalowe oraz szpachelki kątowe do wykańczania wewnętrznych narożników, a do szlifowania drobny papier ścierny.

Przygotowanie

Zanim zaczniemy nakładanie gładzi należy oczyścić, odtłuścić i osuszyć podłoże. W przypadku dużych nierówności warto ścianę także wstępnie wyrównać. Jeśli na powierzchni są pęknięcia lub rysy to należy je powiększyć tak, aby później była możliwość dokładnego wypełnienia ich masą gipsową. Na tak przygotowaną ścianę należy nałożyć emulsję gruntującą, która zwiększy przyczepność gładzi. Masę o odpowiedniej gęstości należy przygotować zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli się zastanawiasz gładź gipsowa jak wykonać, aby powstała idealnie gładka powierzchnia, to czytaj kolejne kroki.

Etapy wykonywania gładzi

W pierwszej kolejności nakładamy masę na okolice okien i drzwi. Gładź nanosimy grubą warstwą wzdłuż narożników i dociskamy aluminiowe wzmocnienia tak, aby masa wydobywała się przez otwory. Następnie nakładamy kolejną warstwę, która powinna przykryć cały profil. Oczywiście warto sprawdzić poziomicą czy zachowaliśmy odpowiednie położenie elementu. Ubytki takie jak pęknięcia dokładnie wypełniamy gipsem, a następnie zabezpieczamy taśmą zbrojącą. Następnie na całą powierzchnię nanosimy długą pacą warstwę wyrównawczą. Kolejną warstwę wykonujemy masą o nieco mniejszej gęstości. Po wyschnięciu gładzi należy ją przeszlifować bardzo drobnym papierem ściernym.

 

 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny